У Вінниці обговорили розвиток спортивно-масової роботи в ОТГ
  • У Вінниці обговорили розвиток спортивно-масової роботи в ОТГ
15 Жовтня
17:12

У Вінниці 11 жовтня провели круглий стіл на тему «Розвиток фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в об’єднаних територіальних громадах».

Круглий стіл організований в рамках Всеукраїнських фінальних спортивних ігор серед команд міських ОТГ і відбувся за участі керівництва ВФСТ «Колос», Асоціації об’єднаних територіальних громад, територіальних організацій, Президії ВТО ВФСТ «Колос» та голів міських ОТГ.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова ВТО ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк. Сергій Пилипович зауважив, наскільки важливо зараз «тримати руку на пульсі» та сформувати стратегію роботи з новим депутатським корпусом та урядом. «Одна з принципових задач сьогоднішньої нашої зустрічі – створення дорожньої карти ефективної моделі організації масового спорту та оздоровлення населення на місцях», – зазначив він. 

IMG_0339

«Так сталося, що масова фізична культура і спорт завжди у нас в країні розвивались за залишковим принципом», – висловив свою думку Олександр Мендусь, голова Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Але все має змінитися найближчим часом – вважає він: «Голова комітету з гуманітарної політики Верховної Ради Олександр Шевченко заявив, що наше пріоритетне завдання за 5 років збільшити кількість людей, які займаються масовим спортом, до 50%»

Олександр Петрович розповів учасникам круглого столу про засади реформування спортивної галузі, які наразі формуються комісією з реформування при Міністерстві культури, молоді та спорту. Очолює її заступник міністра Володимир Шумілін.

IMG_0406

В рамках реформування планують привести багатовекторну сферу фізичної культури і спорту до європейських стандартів і чіткої структури. Окрім того, за Міністерством хочуть залишити лише функцію державного регулювання; водночас, воно співпрацюватиме зі Спортивним комітетом України та  Федераціями з видів спорту. А громадським організаціям, таким як відділення НОК, фізкультурно-спортивних товариств необхідно буде доказати свою інституційну спроможність, для того щоб отримувати державну підтримку своєї діяльності.

«На державному рівні відбулося три сесії в трьох різних напрямках розвитку спортивної галузі: спорт вищих досягнень, масовий спорт та інфраструктура, – проінформував Олександр Мендусь. – Як ви можете бачити, є напрямки стратегій і реформ, але чіткої структури, яку всім вам як професіоналам своєї справи хотілося б бачити, на сьогоднішній день, немає. Ось чому ми маємо активно підключатись до процесу реформування зі своїм баченням і пропозиціями».

Андрій Кавунець, голова  «Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини», пояснив, чому питання спорту з точки зору громад актуальне в наш час. «Спорт високих досягнень – це державне завдання і обов’язок. Громада ж зобов’язана забезпечити доступ до масового спорту і оздоровлення населення, – висловив свою позицію він. – На сьогоднішній день ми працюємо в рамках реформи, яка має забезпечити децентралізацію влади і максимальну передачу повноважень на місця. Ми проводимо дослідження індексу досягнень ключових параметрів об’єднаних громад. І коли доходить справа до спортивного аспекту, більшість громад не може похвалитися значними позитивними результатами у цьому напрямку».

IMG_0429

Андрій вважає, що  зараз є потреба в узагальненні кращих практик, які вже є в українських громадах, та опрацюванні методичних рекомендацій європейських колег, які вже проходили цей процес. «Для ефективної роботи людям потрібно пояснити, що може бути у їх громаді, які напрямки мають сформуватися та що вони мають робити». – узагальнив він.

 «Спорт високих досягнень  – необхідний, але ми повинні все зробити, щоб в ОТГ розвивався масовий спорт», – вважає Володимир Кулешов, голова Гніванської ОТГ, яка є гарним прикладом органічного та прогресивного розвитку громади, в тому числі – у спортивному напрямку.

Він вважає, що в першу чергу необхідно забезпечити гарну аналітичну роботу у спортивній галузі, де за кожною статистичною цифрою стоятиме реальна дія. І на основі цього – виявляти проблемні місця і оперативно вирішувати проблеми, що виникають.

IMG_0367

Володимир поділився тим, що у роботі йому неабияк допоміг Сергй Татусяк – зокрема, у налагодженні співпраці з польськими колегами: «Він знайшов територіальну громаду, яка близька нам за багатьма параметрами. У них є громадські організації, які займаються розвитком різних видів спорту. Це люди, яким це дійсно цікаво, вони у гарному сенсі цим «хворіють», і на їх роботу виділяють бюджетні кошти – таким чином, громада отримує з цього тільки подвійну користь. А всі спортивні об’єкти під’єднані до одного комунального підприємства, яке, відповідно, повністю їх обслуговує».

У Гнівані поки немає комунального підприємства, а розвитком усіх видів спорту займається тільки одна  громадська організація – «Спортивна рада». Проте Володимир не планує зупинятися на цьому – як спортсмен і як очільник громади.

Олександр Олійник, заступник начальника Управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації навів приклад ефективної співпраці державних структур і громадських організацій на території нашої області.

«Сьогодні Управління надало повноваження спортивному товариству «Колос» реалізовувати державну політику з розвитку фізичної культури та спорту в сільських  територіях Вінниччини. І «Колос» доволі плідно справляється зі своїми обов’язками. Тому ми націлені і в подальшому співпрацювати з ними у такому форматі», – висловив свою думку він.

Олександр Олійник  вважає, що ОТГ стане основною базою організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. «Зараз від нас і нашої спільної з Міністерством та «Колосом» роботи над нормативно-правовою базою залежить, як відбуватиметься розвиток цієї галузі. Це буде нелегкий процес, але ми маємо впоратись», – додав пан Олійник.

IMG_0410

На завершення Сергій Татусяк презентував учасникам круглого столу проект, підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України», який реалізуватиме ВТО ВФСТ «Колос».

«Завдання зрозуміле для нас. Важливо, щоб ми займали активну позицію. Створення академії спроможності територіальної громади, в тому числі і у спортивному напрямку  – наша пріоритетна задача», – підсумував Сергій Пилипович.

Напрацьовані учасниками круглого столу пропозиції матимуть вагомий вплив у питаннях реформування галузі фізичної культури та спорту, розвитку нових організаційних форм в громадах та ефективної і дієвої участі товариства «Колос» в цих процесах.

IMG_0450

Нагадуємо, між ВТО ВФСТ «Колос» та Асоціацією ОТГ підписана угода про співпрацю

Автор: i-vin
Коментарів 1
Григорій Грибан 23:09 / 18.10.2019
Дуже добре, Сергію Пилиповичу, що Ви йдете у своєму спортивному товаристві шляхом розвитку і створення, а не руйнування як це зараз відбувається з фізичним вихованням у вищих освітніх закладах України. Треба створити матеріально-технічну базу, підгототувати відповідних фахівців, розробити критерії оцінки здоров'я і фізичної працездатності фахівця, визначити стимули заохочення і т. д., а тоді можна й пропонувати різні форми занять...

Читайте також:

18 Січня
Товариство «Колос» звітувало за рік і ставило пріоритети на 2020-й
18 Січня
Голови ОТГ Вінниччини взяли участь у президії Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос"
18 Січня
Вінниччина – старт нових форм і можливостей спортивно-масової і оздоровчої роботи в об’єднаних територіальних громадах
18 Січня
У Вінниці «Колос» провів фінал Всеукраїнських змагань серед міських ОТГ
18 Січня
У Вінниці змагалися сільські та селищні громади області
18 Січня
У Вінниці оголосили переможців Обласних спортивних ігор серед команд сільських та селищних ОТГ

Всі новини

19:00
Птн
На Вінниччині затримали залізничника, який украв бак пального
17:40
Птн
Смертельна аварія на Вінниччині: постраждали громадяни Ізраїлю (ФОТО)
16:57
Птн
На Вінниччині затримали банду, що пограбувала білоруса
16:04
Птн
Пожежники чотирьох міст Вінниччини отримали спецтехніку
15:21
Птн
У Вінниці хакери обслуговували кібератаки (ФОТО)
14:38
Птн
Шестеро вінничан взяли медалі міжнародного турніру із сумо
14:00
Птн
За місяць роботи інспектори з паркування зафіксували у Вінниці 13,5 тис. порушників
13:12
Птн
На 144 водоймах Вінниччини святитимуть воду і пірнатимуть
12:28
Птн
На Вінниччині чиновниця порушила закон, купуючи шкільні меблі
11:46
Птн
У Вінниці ліквідували склад контрафактного алкоголю
11:00
Птн
Задля порятунку хати Леонтовича на Вінниччині проводять благодійний концерт
10:15
Птн
У Вінниці на Старому місті перекриють провулок
09:31
Птн
У Вінниці рятувальники відчинили будинок, де лежав важкохворий чоловік
08:54
Птн
У Вінниці на вокзалі затримали юнака з кастетом
08:00
Птн
Сьогодні у Вінниці говоритимуть про традиційну подільську кухню
18:40
Чтв
У пункті пропуску «Могилів-Подільський» розведуть легкові і вантажні автомобілі
18:03
Чтв
Вінницький губернатор став фіналістом загальнодержавної програми "Людина року"
17:22
Чтв
У рамках канадського проєкту Вінниця розробляє туристичну стратегію до 2030 року
16:38
Чтв
На Тульчинщині спільними коштами відремонтували сільський ФАП

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"