У Вінниці обговорили розвиток спортивно-масової роботи в ОТГ
  • У Вінниці обговорили розвиток спортивно-масової роботи в ОТГ
15 Жовтня
17:12

У Вінниці 11 жовтня провели круглий стіл на тему «Розвиток фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в об’єднаних територіальних громадах».

Круглий стіл організований в рамках Всеукраїнських фінальних спортивних ігор серед команд міських ОТГ і відбувся за участі керівництва ВФСТ «Колос», Асоціації об’єднаних територіальних громад, територіальних організацій, Президії ВТО ВФСТ «Колос» та голів міських ОТГ.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова ВТО ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк. Сергій Пилипович зауважив, наскільки важливо зараз «тримати руку на пульсі» та сформувати стратегію роботи з новим депутатським корпусом та урядом. «Одна з принципових задач сьогоднішньої нашої зустрічі – створення дорожньої карти ефективної моделі організації масового спорту та оздоровлення населення на місцях», – зазначив він. 

IMG_0339

«Так сталося, що масова фізична культура і спорт завжди у нас в країні розвивались за залишковим принципом», – висловив свою думку Олександр Мендусь, голова Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Але все має змінитися найближчим часом – вважає він: «Голова комітету з гуманітарної політики Верховної Ради Олександр Шевченко заявив, що наше пріоритетне завдання за 5 років збільшити кількість людей, які займаються масовим спортом, до 50%»

Олександр Петрович розповів учасникам круглого столу про засади реформування спортивної галузі, які наразі формуються комісією з реформування при Міністерстві культури, молоді та спорту. Очолює її заступник міністра Володимир Шумілін.

IMG_0406

В рамках реформування планують привести багатовекторну сферу фізичної культури і спорту до європейських стандартів і чіткої структури. Окрім того, за Міністерством хочуть залишити лише функцію державного регулювання; водночас, воно співпрацюватиме зі Спортивним комітетом України та  Федераціями з видів спорту. А громадським організаціям, таким як відділення НОК, фізкультурно-спортивних товариств необхідно буде доказати свою інституційну спроможність, для того щоб отримувати державну підтримку своєї діяльності.

«На державному рівні відбулося три сесії в трьох різних напрямках розвитку спортивної галузі: спорт вищих досягнень, масовий спорт та інфраструктура, – проінформував Олександр Мендусь. – Як ви можете бачити, є напрямки стратегій і реформ, але чіткої структури, яку всім вам як професіоналам своєї справи хотілося б бачити, на сьогоднішній день, немає. Ось чому ми маємо активно підключатись до процесу реформування зі своїм баченням і пропозиціями».

Андрій Кавунець, голова  «Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини», пояснив, чому питання спорту з точки зору громад актуальне в наш час. «Спорт високих досягнень – це державне завдання і обов’язок. Громада ж зобов’язана забезпечити доступ до масового спорту і оздоровлення населення, – висловив свою позицію він. – На сьогоднішній день ми працюємо в рамках реформи, яка має забезпечити децентралізацію влади і максимальну передачу повноважень на місця. Ми проводимо дослідження індексу досягнень ключових параметрів об’єднаних громад. І коли доходить справа до спортивного аспекту, більшість громад не може похвалитися значними позитивними результатами у цьому напрямку».

IMG_0429

Андрій вважає, що  зараз є потреба в узагальненні кращих практик, які вже є в українських громадах, та опрацюванні методичних рекомендацій європейських колег, які вже проходили цей процес. «Для ефективної роботи людям потрібно пояснити, що може бути у їх громаді, які напрямки мають сформуватися та що вони мають робити». – узагальнив він.

 «Спорт високих досягнень  – необхідний, але ми повинні все зробити, щоб в ОТГ розвивався масовий спорт», – вважає Володимир Кулешов, голова Гніванської ОТГ, яка є гарним прикладом органічного та прогресивного розвитку громади, в тому числі – у спортивному напрямку.

Він вважає, що в першу чергу необхідно забезпечити гарну аналітичну роботу у спортивній галузі, де за кожною статистичною цифрою стоятиме реальна дія. І на основі цього – виявляти проблемні місця і оперативно вирішувати проблеми, що виникають.

IMG_0367

Володимир поділився тим, що у роботі йому неабияк допоміг Сергй Татусяк – зокрема, у налагодженні співпраці з польськими колегами: «Він знайшов територіальну громаду, яка близька нам за багатьма параметрами. У них є громадські організації, які займаються розвитком різних видів спорту. Це люди, яким це дійсно цікаво, вони у гарному сенсі цим «хворіють», і на їх роботу виділяють бюджетні кошти – таким чином, громада отримує з цього тільки подвійну користь. А всі спортивні об’єкти під’єднані до одного комунального підприємства, яке, відповідно, повністю їх обслуговує».

У Гнівані поки немає комунального підприємства, а розвитком усіх видів спорту займається тільки одна  громадська організація – «Спортивна рада». Проте Володимир не планує зупинятися на цьому – як спортсмен і як очільник громади.

Олександр Олійник, заступник начальника Управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації навів приклад ефективної співпраці державних структур і громадських організацій на території нашої області.

«Сьогодні Управління надало повноваження спортивному товариству «Колос» реалізовувати державну політику з розвитку фізичної культури та спорту в сільських  територіях Вінниччини. І «Колос» доволі плідно справляється зі своїми обов’язками. Тому ми націлені і в подальшому співпрацювати з ними у такому форматі», – висловив свою думку він.

Олександр Олійник  вважає, що ОТГ стане основною базою організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. «Зараз від нас і нашої спільної з Міністерством та «Колосом» роботи над нормативно-правовою базою залежить, як відбуватиметься розвиток цієї галузі. Це буде нелегкий процес, але ми маємо впоратись», – додав пан Олійник.

IMG_0410

На завершення Сергій Татусяк презентував учасникам круглого столу проект, підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України», який реалізуватиме ВТО ВФСТ «Колос».

«Завдання зрозуміле для нас. Важливо, щоб ми займали активну позицію. Створення академії спроможності територіальної громади, в тому числі і у спортивному напрямку  – наша пріоритетна задача», – підсумував Сергій Пилипович.

Напрацьовані учасниками круглого столу пропозиції матимуть вагомий вплив у питаннях реформування галузі фізичної культури та спорту, розвитку нових організаційних форм в громадах та ефективної і дієвої участі товариства «Колос» в цих процесах.

IMG_0450

Нагадуємо, між ВТО ВФСТ «Колос» та Асоціацією ОТГ підписана угода про співпрацю

Автор: i-vin
Коментарів 1
Григорій Грибан 23:09 / 18.10.2019
Дуже добре, Сергію Пилиповичу, що Ви йдете у своєму спортивному товаристві шляхом розвитку і створення, а не руйнування як це зараз відбувається з фізичним вихованням у вищих освітніх закладах України. Треба створити матеріально-технічну базу, підгототувати відповідних фахівців, розробити критерії оцінки здоров'я і фізичної працездатності фахівця, визначити стимули заохочення і т. д., а тоді можна й пропонувати різні форми занять...

Читайте також:

14 Листопада
У Вінниці «Колос» провів фінал Всеукраїнських змагань серед міських ОТГ
14 Листопада
У Вінниці змагалися сільські та селищні громади області
14 Листопада
У Вінниці оголосили переможців Обласних спортивних ігор серед команд сільських та селищних ОТГ
14 Листопада
У Вінниці розпочалися обласні спортивні ігри серед команд сільських та селищних ОТГ
14 Листопада
На Вінниччині відбулися фінальні змагання футбольної сільської аматорської ліги ВТО ВФСТ «Колос»
14 Листопада
На Вінниччині підписана угода між спортивним товариством «Колос» та Асоціацією ОТГ

Всі новини

20:00
Срд
Вражаюче Різдво у розпал осені! Цієї суботи у Тульчині грандіозні шоу вразять усіх на фестивалі «Від Щедрика до Carol of the bells»
18:40
Срд
Пацієнтам дитячої лікарні Вінниці облаштували «Книжкову палату» (ФОТО)
17:38
Срд
Вінничани з порушеннями зору отримали відзнаки
16:53
Срд
Вінницькі нардепи Борзова і Драбовський підтримали закон про ліберизацію ринку землі
16:01
Срд
Проєктувальник показав, як зміниться аеропорт «Вінниця» після реконструкції (ФОТО)
14:47
Срд
Майстер з Вінниці зробив гравюру на струні на честь відомих музикантів (ФОТО)
14:00
Срд
У Вінниці наркокур’єр показав поліцейським усі закладки
13:04
Срд
На Вінниччині напали на охоронця санаторію
12:22
Срд
У Вінниці розшукали 11-річного Микиту, який не вперше тікає
11:38
Срд
Залікову бронзу взяли юні шахісти Вінниці на чемпіонаті
10:56
Срд
У Жмеринці встановили скульптуру Хижака з коміксів (ФОТО)
10:11
Срд
У Могилеві-Подільському рятувальники діставали людей з машини
09:29
Срд
У Вінниці патрульні врятували непритомного чоловіка на кухні
08:47
Срд
Мер Вінниці їздив до Греції на конференцію ЮНІСЕФ
08:00
Срд
Дует «НеАнгели» везе у Вінницю нову програму
18:50
Вт
З Вінниччини випровадили 56 іноземців
17:38
Вт
У Вінниці тридцятеро водіїв поплатилися за паркування не в тому місці
16:55
Вт
Разом чаркували і товариш украв «Жигулі», - пригода на Вінниччині
16:00
Вт
Удосвіта в Гнівані горіли автомобілі (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"