У Вінниці відбувся круглий стіл щодо питання земельної реформи в Україні
  • У Вінниці відбувся круглий стіл щодо питання земельної реформи в Україні
20 Жовтня
15:44

У Вінниці представники громадського сектору, влади, науки, місцевого самоврядування та аграрії зібралися, щоб обговорити актуальні питання, що стосуються земельної реформи.

Круглий стіл проходив за ініціативи Єврорегіону «Дністер» та «Селянської спілки Украïни» в офісі Єврорегіону. Учасники  обговорили теми, що мають вагоме значення для нашої країни. Серед них такі, як обіг землі, регулювання земельних відносин на законодавчому рівні, ефективності використання земельних ресурсів, роль органів місцевого самоврядування у цих питаннях тощо.

1YZ11-PA

Розпочав дискусію голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк. Він вважає, що публічність в наш час є головним критерієм, що сприймається правлячою верхівкою держави. Саме тому проведення публічних обговорень суспільно важливих для нашої країни реформ має таке значення. 

Сергій Пилипович підняв важливе і болюче питання обігу землі в Україні. «Єврорегіон «Дністер» має великий досвід міжнародної роботи. Відповідно, ми цікавимось і переймаємо досвід наших колег. Наприклад, у Молдові ринок землі працює з 2000 року. А ось наші румунські колеги не задоволені реалізованою земельною реформою, бо в її рамках був дозволений продаж землі іноземцям. Нас налаштовують на те, щоб ми не пішли по їх шляху».

«Вперше питання про відкриття ринку землі на законодавчому рівні висловили у 2011 році. Я тоді був головою комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України,  розповів Григорій Калетнік, голова «Селянської спілки України». – Тоді я збирав інформаційну базу, переймав досвід європейських колег, щоб аргументувати Президенту: відкривати ринок землі на той момент було неможливо. Саме досвід країн Європи переконав Верховну Раду та Президента, наскільки небезпечними і недоцільними можуть бути такі рішення».

На думку Григорія Миколайовича, ситуація і аргументи на користь ринку землі у 2019 році значно гірші, ніж були у 2011. Він вважає, що необхідно вирішити, для чого ми працюємо над власним законодавством: щоб тільки виконати умови Європейського Союзи чи, в першу чергу, щоб розвивати свою економіку, особливо аграрну галузь.

iO8VvBAw

Якщо ринок землі буде відкрито, то є ризик, що розпайовані землі, що зараз орендуються українськими аграріями, скупить одна рейдерська компанія, вважає очільник «Спілки». Умови їх співпраці з фермерами та користування цими землями кардинально відрізнятимуться від попередніх. Що тоді буде з виробничою галуззю нашої держави – невідомо.

«Головне питання – як в Україні зараз провести консолідацію земель. А без цього проведення земельної реформи матиме непередбачувані наслідки», – підсумував Григорій Калетнік.

«Ситуація з невизначеним ринком землі матиме негативні наслідки,  вважає Валерій Коровій, екс-голова Вінницької обласної державної адміністрації. – У нас немає ротації землі, ми не отримуємо інвестиції, техніку та не маємо можливості будувати сховища. І це не зважаючи на те, що в аграрній сфері у нас створено потужне конкурентне середовище».

JmNSkK0A

Валерій Вікторович добре розуміє, чому перспектива ринку землі так тривожить аграрний сектор. Він вважає, що для того, щоб заспокоїти фермерів, необхідно ретельно продумати певні аспекти реформи. Наприклад, доцільно буде ввести трьохрічний пріоритет на покупку землі аграріями, які раніше її орендували. А також дозволити продавати лише цілісні ділянки землі, а не по 2-3 га. «Потрібно чітко встановлювати запобіжні заходи»,  каже він.

Екс-голова Вінницької обласної Ради, Народний депутат 7-го та 8-го скликань Григорій Заболотний зауважив, що у ході дискусії не виникло особливих протиріч і це дозволило оптимізувати роботу під час круглого столу.

8nM7JqZg

«Альтернативи змінам, які настають, немає. І нам не можна зупиняти прогрес, - висловився політик. – Ринок землі – це об’єктивна реальність. Але діюча влада має дуже добре обдумати, як і коли його вводити, так як це може спричинити соціальний вибух».

В ході дискусії під час круглого столу обговорили законопроект Верховної ради  № 2194 «Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 01.10.2019 та доопрацювали ефективну модель земельної реформи, сприйнятливої для сучасних українських реалій.

nkUh77Rw

Результатом проведення круглого столу стали сформовані пропозиції до Президента, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо ефективного проведення земельної реформи на території України.

З текстом звернення можна ознайомитись тут

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

09 Липня
Європейські проєкти сприяють розвитку громад на Вінниччині
09 Липня
Міст «Ямпіль-Косеуць», очисні споруди, утилізація медичних відходів, - вінничани актуалізують міжнародні проекти
09 Липня
В ОТГ на Вінниччині започаткують спортивні традиції
09 Липня
Україна та Молдова налаштовані активно співпрацювати
09 Липня
Єврорегіон "Дністер" налагоджує співпрацю Вінниччини і Республіки Молдова
09 Липня
Вінницька делегація Єврорегіону «Дністер» взяла участь у міжнародній конференції у Молдові

Всі новини

19:15
Срд
«Велике будівництво» на Вінниччині у розпалі: ремонтують міст через річку Сіб
17:57
Срд
Вперше за пів століття реставрують один з вінницьких музеїв (ФОТО)
16:45
Срд
На Вінниччині 34 адвокати надають послуги безкоштовно
15:20
Срд
Вінницька вчителька стала найкращою серед колег з різних країн
14:05
Срд
Вінничанам пропонують відвідати онлайн виставку з краєвидами чотирьох країн
12:32
Срд
На Вінниччині розробляють нові туристичні маршрути «Шляхами Леонтовича»
11:37
Срд
У Вінниці пройшов перший безпечний авто концерт відомого гурту
10:13
Срд
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало вдвічі більше людей, ніж захворіло
08:25
Срд
Єдина замкова кам’яниця в Україні збереглась у місті на Вінниччині
19:00
Вт
До свята Івана Купала у Вінниці оголосили конкурс
17:40
Вт
Маленький вінничанин не може дихати без допомоги благодійників
16:50
Вт
У Жмеринці зливою розмило мікрорайон
15:50
Вт
«Сесію облради повинні провести впродовж десяти днів» - вінницький депутат
14:45
Вт
Вінницька ОДА на порозі кадрових змін
13:20
Вт
Вінниччина продовжує втішати статистикою по COVID-19
12:05
Вт
На Вінниччині агроном вирощує екзотичні сади
10:18
Вт
На Івана Купала вінничани отримали власну Венецію (ВІДЕО)
08:47
Вт
Палац на Вінниччині названий на честь відомого данського поета
18:51
Пнд
Інвестор у Вінниці випускатиме апарати ШВЛ

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"