У Вінниці відбувся круглий стіл щодо питання земельної реформи в Україні
  • У Вінниці відбувся круглий стіл щодо питання земельної реформи в Україні
20 Жовтня
15:44

У Вінниці представники громадського сектору, влади, науки, місцевого самоврядування та аграрії зібралися, щоб обговорити актуальні питання, що стосуються земельної реформи.

Круглий стіл проходив за ініціативи Єврорегіону «Дністер» та «Селянської спілки Украïни» в офісі Єврорегіону. Учасники  обговорили теми, що мають вагоме значення для нашої країни. Серед них такі, як обіг землі, регулювання земельних відносин на законодавчому рівні, ефективності використання земельних ресурсів, роль органів місцевого самоврядування у цих питаннях тощо.

1YZ11-PA

Розпочав дискусію голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк. Він вважає, що публічність в наш час є головним критерієм, що сприймається правлячою верхівкою держави. Саме тому проведення публічних обговорень суспільно важливих для нашої країни реформ має таке значення. 

Сергій Пилипович підняв важливе і болюче питання обігу землі в Україні. «Єврорегіон «Дністер» має великий досвід міжнародної роботи. Відповідно, ми цікавимось і переймаємо досвід наших колег. Наприклад, у Молдові ринок землі працює з 2000 року. А ось наші румунські колеги не задоволені реалізованою земельною реформою, бо в її рамках був дозволений продаж землі іноземцям. Нас налаштовують на те, щоб ми не пішли по їх шляху».

«Вперше питання про відкриття ринку землі на законодавчому рівні висловили у 2011 році. Я тоді був головою комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України,  розповів Григорій Калетнік, голова «Селянської спілки України». – Тоді я збирав інформаційну базу, переймав досвід європейських колег, щоб аргументувати Президенту: відкривати ринок землі на той момент було неможливо. Саме досвід країн Європи переконав Верховну Раду та Президента, наскільки небезпечними і недоцільними можуть бути такі рішення».

На думку Григорія Миколайовича, ситуація і аргументи на користь ринку землі у 2019 році значно гірші, ніж були у 2011. Він вважає, що необхідно вирішити, для чого ми працюємо над власним законодавством: щоб тільки виконати умови Європейського Союзи чи, в першу чергу, щоб розвивати свою економіку, особливо аграрну галузь.

iO8VvBAw

Якщо ринок землі буде відкрито, то є ризик, що розпайовані землі, що зараз орендуються українськими аграріями, скупить одна рейдерська компанія, вважає очільник «Спілки». Умови їх співпраці з фермерами та користування цими землями кардинально відрізнятимуться від попередніх. Що тоді буде з виробничою галуззю нашої держави – невідомо.

«Головне питання – як в Україні зараз провести консолідацію земель. А без цього проведення земельної реформи матиме непередбачувані наслідки», – підсумував Григорій Калетнік.

«Ситуація з невизначеним ринком землі матиме негативні наслідки,  вважає Валерій Коровій, екс-голова Вінницької обласної державної адміністрації. – У нас немає ротації землі, ми не отримуємо інвестиції, техніку та не маємо можливості будувати сховища. І це не зважаючи на те, що в аграрній сфері у нас створено потужне конкурентне середовище».

JmNSkK0A

Валерій Вікторович добре розуміє, чому перспектива ринку землі так тривожить аграрний сектор. Він вважає, що для того, щоб заспокоїти фермерів, необхідно ретельно продумати певні аспекти реформи. Наприклад, доцільно буде ввести трьохрічний пріоритет на покупку землі аграріями, які раніше її орендували. А також дозволити продавати лише цілісні ділянки землі, а не по 2-3 га. «Потрібно чітко встановлювати запобіжні заходи»,  каже він.

Екс-голова Вінницької обласної Ради, Народний депутат 7-го та 8-го скликань Григорій Заболотний зауважив, що у ході дискусії не виникло особливих протиріч і це дозволило оптимізувати роботу під час круглого столу.

8nM7JqZg

«Альтернативи змінам, які настають, немає. І нам не можна зупиняти прогрес, - висловився політик. – Ринок землі – це об’єктивна реальність. Але діюча влада має дуже добре обдумати, як і коли його вводити, так як це може спричинити соціальний вибух».

В ході дискусії під час круглого столу обговорили законопроект Верховної ради  № 2194 «Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 01.10.2019 та доопрацювали ефективну модель земельної реформи, сприйнятливої для сучасних українських реалій.

nkUh77Rw

Результатом проведення круглого столу стали сформовані пропозиції до Президента, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо ефективного проведення земельної реформи на території України.

З текстом звернення можна ознайомитись тут

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

23 Січня
Єврорегіон "Дністер" налагоджує співпрацю Вінниччини і Республіки Молдова
23 Січня
Вінницька делегація Єврорегіону «Дністер» взяла участь у міжнародній конференції у Молдові
23 Січня
Єврорегіон «Дністер» сприяє налагодженню співпраці між Вінниччиною та Румунією у сфері агропромисловості
23 Січня
Єврорегіон «Дністер» запрошує підприємців Вінниччини на ярмарок фермерів AGRALIM
23 Січня
Вінницька делегація з Єврорегіону «Дністер» відвідала ХХІХ Економічний форум
23 Січня
Єврорегіон «Дністер» налагоджує співпрацю між Вінниччиною та Криницею-Здруй

Всі новини

19:00
Срд
У містечку на Вінниччині презентують «Молитовник королеви Бони»
18:04
Срд
На Вінниччині готують тисячу гектарів для нових лісів
17:20
Срд
У Липовецькому районі чоловіки вирішили заробити, вкравши у фермера металолом
16:36
Срд
Письменниця з Вінниці отримала премію «Літакцент року»
15:57
Срд
У селі Могилів-Подільського району просто неба лежить отрута
15:12
Срд
Збірна Вінниччини взяла срібло у чемпіонаті зі стрільби
14:29
Срд
У Гнівані на Вінниччині з пожеж рятували автівки (ФОТО)
13:48
Срд
У Вінниці відбулися урочистості до Дня соборності (ФОТО)
13:00
Срд
У Вівсяниках на Вінниччині горіла хата
12:16
Срд
На Вінниччині чоловік намагався вбити сусідку сокирою
11:33
Срд
Чотири вінничанки отримали відзнаки від Президента
10:54
Срд
У Вінниці водій маршрутки возив людей, вживши амфетаміну і канабісу
10:11
Срд
У Вінниці розроблять профорієнтаційний курс для молоді з ментальною інвалідністю
09:29
Срд
На Вінниччині знищують заражених курей та запровадили карантин
08:48
Срд
Аеропорт Вінниці торік на третину знизив пасажиропотік
08:00
Срд
У єдності – сила! З Днем соборності, вінничани!
18:56
Вт
Медичний вантаж для бійців передали у Вінницю волонтери Бірмінгема
17:32
Вт
У Вінниці жінка заявила про зґвалтування вітчимом 6-річної дитини
16:47
Вт
На Вінниччині колишнього директора реабілітаційного центру судитимуть за корупцію

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"