Минулої суботи вінничанам презентували неймовірну святкову еко-ялинку, виготовлену з поламаних іграшок. Чудернацька золотиста красуня-ялинка висотою більш ніж чотири метри, прикрашає сцену посеред ТЦ «Мегамолл» в компанії ще чотирьох трохи нижчих, але не менш креативних.
Ці арт-об’єкти створені вінницьким скульптором Владиславом Луцяком. Одного разу залишки пластикових іграшок сина перетворились у його руках на чудернацьку піраміду, яка принесла нагороду «Золоті руки 2012-2013». Відтоді екологічний арт-проект набрав обертів і, за допомогою небайдужих спонсорів, переріс у справжній еко-рух, втілившись у проект з еколого-економічного та образотворчого розвитку під назвою STOP ЕCCO MESS (що можна перекласти як «Зупинемо екологічний та економічний безлад!»)
За останні місяці в дванадцяти загальноосвітніх школах міста були встановлені спеціальні контейнери для розподілення відходів з метою їхньої подальшої переробки. Таким чином школярі не лише формують екологічну культуру з раннього віку, але й вчаться сортувати сміття та відходи з метою їх подальшої переробки, що давно є поширеною практикою у Європі.
Впродовж цього часу діти захоплено збирали непотрібні пластикові іграшки та канцтовари, саме з них і утворилась зрештою святкова золота піраміда. Перетворивши купу непотрібних іграшок на новорічну арт-інсталяцію, малеча врятувала живу ялинку!Численні вінницькі школярі та їх батьки, які брали активну участь у зборі непотрібних пластикових іграшок та використаних канцтоварів зібрались на урочисте відкриття еко-ялинки. Владислав Луцяк та Сергій Кудлаєнко підняли червоне покривало та відкрили очам присутніх сяючу велику піраміду-ялинку.
Численні вінницькі школярі та їх батьки, які брали активну участь у зборі непотрібних пластикових іграшок та використаних канцтоварів зібрались на урочисте відкриття еко-ялинки. Владислав Луцяк та Сергій Кудлаєнко підняли червоне покривало та відкрили очам присутніх сяючу велику піраміду-ялинку.
В рамках подальшого святкування відбулось незвичне дефіле – юні вихованці студії естетики Princess за допомогою батьків створили неймовірні вбрання з використаних речей, надихнувшись еко-проектом. Сукні з пластику, поліетилену, паперу, латексу, цукеркових обгорток та навіть повітряних кульок виглядали чудернацьки, а юні моделі вельми веселились демонструючи їх. Піднесений настрій подарувала присутнім і запальна інтерактивна сальса, адже приєднатись до танцю могли всі бажаючі. Завершилось свято еко-ялинки різнокольоровими повітряними кульками, що на превелику радість малечі почали падати на сцену згори у великій кількості.
Золоті піраміди прикрашатимуть «Мегамолл» на час новорічних та різдвяних свят, проте проект не завершується. Владислав Луцяк, який довів, що навіть непотрібні речі можуть перетворюватись на цікаві скульптури, надалі проводитиме майстер-класи, а самі арт-об’єкти буде виставлено на продаж в рамках Новорічного ярмарку.