«Успішна жінка – це вдале поєднання розуму, краси та витривалості», – Наталя Заболотна
  • «Успішна жінка – це вдале поєднання розуму, краси та витривалості», – Наталя Заболотна
15 Жовтня
13:20

Перша заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна розповіла про роль жінки у політиці та основні досягнення за роки державної служби.

Як все починалось, чому ви обрали роботу в органах державної влади?

– Насправді, я цього не планувала. На той час в нас не було розвиненої молодіжної політики або можливості пройти стажування в органах влади. Мої батьки не чиновники – тому цей шлях був для мене абсолютно незвіданим. Це було щось не відкрите і не зрозуміле.

Я закінчила педагогічний університет і абсолютно впевнено хотіла бути вчителем. Але в певний момент зрозуміла, що школа не була готова для моїх ідей. Здавалося, що я буду отією білою вороною, яка не даватиме жити ні собі, ні оточуючим. Колективи шкіл того часу не любили новаторів і тих, кого вони  вважали «вискочками», а в мене завжди було купа ідей. Тому я почала реалізовувати їх у громадській організації, крім того я була керівником танцювального колективу. На початок двохтисячних заходи для молоді були спрямовані на молодіжне дозвілля, а не неформальну освіту, яка сьогодні  є основою молодіжної політики.

Під час цієї діяльності мене помітило Управління у справах сім’ї та молоді. На той час вони шукали молоду людину, яка буде активно просувати свої ідеї. Вони запропонували мені пройти конкурс і фактично я отримала диплом, через три дні приступила до роботи, а ще через два – поїхала на перший у своєму житті молодіжний форум, який з того часу вважається традиційним. Тоді це була більше молодіжна тусовка, а не майданчик співпраці молоді з владою, але це вважалося крутою можливістю. Таким чином я і прийшла до роботи в органах держвлади.

Після цього вже почала вивчати що таке державна служба. Потім, коли вступила в Одеський регіональний інститут державного управління, для мене взагалі багато чого нового відкрилось, зовсім по-іншому подивилась на більшість процесів. Сьогодні я розумію, що мені пощастило, але, насправді, бути державним службовцем – це величезна відповідальність.

photo_2020-10-15_10-08-19

З тих пір ви багато чого досягнули, розкажіть детальніше, як? Яким чином Ви ставите свої цілі і йдете до них?

По-перше, я хочу казати, що те, чого я досягнула, вартувало величезної титанічної праці, абсолютної відданості справі, якою я займаюсь. І як би оточуючим не здавалось, що в першу чергу я будую свою кар’єру, переважна більшість всього цього для мене не є ціллю.

Моя основна мета – змінити світ навколо себе на краще. І те, що я робила, змінювала, створювала – наприклад, з найяскравішого – Молодіжний центр «Квадрат», нові соціальні послуги для діток з інвалідністю, притулок для жінок постраждалих від домашнього насильства – все це ставало таким поштовхом і каталізатором для вищого керівництва, щоб мене помітили. Можливо це дивно, але не кар’єра насправді стоїть в моїх цілях.

Як ви думаєте, яка роль української жінки в політиці і в державній службі в тому числі?

– По-перше, хочу сказати, що вона насправді на сьогодні недооцінена і не на тому місці, на якому має бути. Вважаю, що жінка в політиці може зробити доволі багато завдяки своїм жіночним особливостям. Жінки дуже витривалі, хоч і деколи емоційні, але саме це дозволяє звернути увагу на проблеми людей.

На жаль, у нашому суспільстві залишилось багато стереотипів, в тому числі – що для нас неможливо поєднувати сім’ю і політику. Мій власний приклад доводить абсолютно протилежне. Для мене це стало можливим завдяки партнерству з чоловіком, який підтримує і допомагає мені, та розумінню моєї дитини.

Я впевнена, що жінки мають бути в політиці. Досвід розвинених країн доводить, що, чим більше їх бере участь у прийнятті рішень, тим вищий рівень життя в державі.

photo_2020-10-15_10-08-24 (2)

Чи є якась специфіка роботи жінки в політиці в Україні в порівнянні з європейськими країнами?

– Основна відмінність – у самих жінках. Українки чомусь менше вірять у свої можливості. Стереотипи не тільки з боку оточуючих, а й внутрішні: «у мене не вийде», «я не впораюсь» і так далі. Тому жінки самі менше йдуть у політику.

А що є внутрішньою зброєю жінки в першу чергу – її емоційність, комунікативні навички, професіоналізм чи краса?

Жінка за своєю природою вміє поєднувати у собі все це. Успішна жінка – вдале поєднання розуму, краси, витривалості – бо бути жінкою в політиці потребує як психологічних, тобто внутрішніх, так і фізичних зусиль. Емоційний інтелект, про який говорять багато, дійсно розвинений у жінки, так само як і інтуїція. Але не варто недооцінювати розумові здібності жінок.

Часто жінки обирають зовсім інший шлях, коли працюють надійним тилом для видатних чоловіків. Якщо ми проаналізуємо, за видатними чоловіками-політиками стоять дуже розумні, сильні жінки.

Ви близько 5 років працювали в Департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації. Що вдалося за цей час змінити в регіоні, що Ви вважаєте якісними і корисними змінами?

Насамперед, ми змінили систему підходу в роботі соціальної сфери. Нарешті усі зрозуміли, що це сфера обслуговування людей. Це сервіс, насамперед. Я не ідеалізую ситуацію, бо розумію, що змінити це поняття у свідомості кожного, навіть за 5 років, неможливо. Але на сьогодні це усвідомлює вже більшість.

Нам вдалося змінити підходи роботи закладів «закритого типу», де перебувають особи похилого віку, особи з інвалідністю. Коли я прийшла в соціальну сферу інтернатні заклади були фактично закладами утримання, де людина має просто чотири стіни і стелю над головою і якесь там харчування. Але ж, на справді, це місця, де проживають люди, бо так склалося їхнє життя.

photo_2020-10-15_11-06-45 (3)

Тому, якщо це місце для проживання, то воно має бути комфортне. Там люди мають жити, мати дозвілля, спілкування. На сьогодні вже мешканці інтернатів, виїжджають на екскурсії, що раніше вважалося чимось фантастичним.

Окрім того, створений найбільший і найкращий обласний притулок для жінок. Дуже сподіваюсь що буквально до кінця року у нас з’явиться нова послуга – Барнхауз для дітей, які постраждали від насильства. В нас з’явилося взагалі розуміння того, що у нас є соціальні послуги – допомога людям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Ми єдині в Україні запровадили послугу тимчасового проживання для діток з інвалідністю, які виховуються в сім’ях. Фактично такий двотижневий табір для дітей з важкою інвалідністю, який дозволив відпочити не тільки їм, а і батькам, які роками не мали такої можливості.

Випробовуємо послугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання – так званий «асистент дитини». Бо діти з інвалідністю, які отримують послуги освіти, все одно у своїй більшості потребують певної соціальної допомоги.

Ми запроваджуємо також послугу раннього втручання – сімейно орієнтованої допомоги для родини, в якій виховується або народилась дитинка з інвалідністю. Досвід інших країн, які мають таку послугу, доводить, що чим раніше починається супровід сім’ї, тим менше ускладнень у них виникає. Це значно полегшує життя і родини, і дитини.

Багато зроблено у плані доступності області для людей з інвалідністю. Для Вінниці, як обласного центру це було більш звично, але в районах і маленьких містах Вінниччини це вважалося чимось незрозумілим і дивним. Ми почали з себе – у нас в Департаменті, завдяки виграному нами міжнародному проєкту, повністю оновили приміщення, яке ми зробили доступним. У нашому колективі з’явилась дівчина, яка пересувається на візочку – сьогодні це вже нікого не дивує, бо вона має можливість вести таке саме життя, як усі інші.

photo_2020-10-15_10-08-33

У молодіжному середовищі маємо чудовий проєкт – Студентська рада Вінниччини, завдяки йому молодь має можливість висловлювати і реалізовувати свої ідеї.

Перед тим, як когось чомусь навчати, потрібно довести власним прикладом – це мій принцип. Роботи ще дуже багато в цьому напрямку, але колесо запущене, спинити його буде важко, бо змінюється свідомість людей.

Зроблено дуже багато. Чи це достатньо? Ні. Маємо ще достатньо планів. Але вважаю ці 5 років, без зайвих прикрас, переломними для соціальної сфери Вінницької області.

Нагадаємо, перша заступниця голови ОДА розповіла про спорт у громадах.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото
: Валентин Вінницький.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

30 Жовтня
«Наше принципове завдання – сформувати фізичну культуру нації» - перша заступниця голови ОДА Наталя Заболотна
30 Жовтня
«Якщо мати бажання і однодумців – світ навколо можна змінити», – Наталя Заболотна
30 Жовтня
«Велике будівництво» у Немирові: там реконструюють спортмайданчик
30 Жовтня
Сьогодні представляють нового голову Вінницької ОДА (НАЖИВО)
30 Жовтня
«Ветерани АТО та ООС безперечно є у фокусі нашої уваги», – Владислав Скальський
30 Жовтня
Пішов з життя колишній голова Вінницької облдержадміністрації

Всі новини

19:15
Чтв
Вінничан запрошують на перфоменс про медіаграмотність
18:34
Чтв
Майже 30 років на Вінниччині намагаються добудувати спорткомплекс з басейном
16:38
Чтв
Вінничанин одержав перемогу у шаховому турнірі в США
14:45
Чтв
На Вінниччині виділять понад 13 мільйонів на програму ІТ-SCOUTS
13:25
Чтв
Більше двох сотень людей захворіли на коронавірус за добу на Вінниччині
12:00
Чтв
«Вінницький янгол в респіраторі» зник – його викрали вандали
10:35
Чтв
«Музею вінницького трамваю» презентував незвичайний причіпний вагон
08:20
Чтв
Жупан був шлюбним чоловічим та жіночим українським одягом
18:15
Срд
Вінничан запрошують на атмосферну «Ніч перед Хелловіном»
16:50
Срд
Режим надзвичайної ситуації уряд продовжив до 31 грудня
15:35
Срд
«Рекордсмен»-боржник у Вінниці не сплатив за тепло майже 300 тисяч
14:10
Срд
«Велике будівництво» триває: на Вінниччині ремонтують шляхопровід
12:45
Срд
Абсолютний добовий антирекорд на Вінниччині: майже 200 випадків коронавірусу
11:20
Срд
Насіннєвий комплекс вінницької агрофірми живиться сонячною енергією
09:55
Срд
За відкушене вухо мешканця Вінниччини засудили на п’ять років
08:20
Срд
Дергою обмотувались і носили без запаски (ФОТО)
19:15
Вт
Вінничан запрошують на моторошну екскурсію
17:50
Вт
У Вінниці відділення реабілітації передчасно народжених немовлят прийняло перших маленьких пацієнтів
16:20
Вт
На Вінниччині в ОТГ завершили будівництво спортивного майданчика

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"