Вчора відбулася онлайн-конференція, присвячена темі реалізації проєктів «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України» та «Вінниччина – територія здоров’я!».
Участь взяли представники фізкультурно-спортивного товариства «Колос», територіальних громад, влади та вчені.
Віктор Костюкевич - завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання та спорту Вінницького державного педагогічного університету, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, а також заслужений тренер України. Він розповів, яким чином буде проводитись формування моделей здорового способу життя мешканців територіальних громад Вінницької області в рамках реалізації проєктів.
«Проведення наукових досліджень безпосередньо виконуватиметься серед мешканців громад, - повідомив він. - Нами підготовлено технічне завдання, метою якого є формування моделей здорового способу життя. Це масштабне наукове дослідження, розраховане на період з 2020-го по 2024-й рік».
Об’єктом дослідження, за словами вченого, є рухова активність мешканців ОТГ. Мета – налаштувати індивідуальний підхід до занять фізичною культурою та спортом. Завдання дослідження є впровадження сформованих моделей оздоровлення в діяльність територіальних громад.
Серед методів дослідження – теоретичний аналіз, спостереження, опитування, математичний аналіз і таке інше. Охопиться велика кількість населення та широко залучатимуться до цього обстеження мешканці і групи ОТГ.
«Інша сфера, яку ми вивчаємо – формування моделей здорового способу життя студентської спільноти, - додав Віктор Костюкевич. - Спробуємо охопити у дослідженні більше 3000 студентів. Будемо використовувати комп’ютерні програми, відеокамери, японські сертифіковані приклади, які дозволяють визначити найважливіші показники стану здоров’я, такі як індекс маси тіла, відсоток жиру, скелетної мускулатури і так далі».
Планується кілька етапів реалізації дослідження. Перший - у 2020 році, вчені вже розробили технічне завдання і обмінялись інформацією з «Колосом». Другий етап заплановано почати восени цього року і продовжити наступного – це буде експериментальне дослідження. 3 2022 року розроблятимуться персональні програми тренування. І останній етап - розробка і впровадження моделей здорового способу життя в ОТГ.
Для реалізації усього запланованого вчені створюють декілька виїзних груп у складі 3-4 осіб з усією необхідною апаратурою, які працюватимуть безпосередньо в громадах. В подальшому планують претендувати на науковий грант. А результатом проведеного дослідження буде створення монографій, посібників тощо.
«Наразі я спільно з кафедрою проводжу навчання тренерів і підвищення їх кваліфікації. Плануємо набирати групу тренерів з футболу, які будуть представниками територіальних громад, що співпрацюють з ВТО ВФСТ «Колос», - додав Віктор.
За словами вченого, це цікава і конкретна тема, яка дозволить зробити певні кроки в сторону підвищення рівня здоров’я населення.
Нагадаємо, про найкращі практики оздоровлення в громадах дізнається вся Вінниччина.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: Світлана Пустовіт