Вінничани презентували перші результати вишеградського проекту в Молдові
  • Вінничани презентували перші результати вишеградського проекту в Молдові
02 Серпня
13:00

Вінницький обласний осередок МГО «Україна-Польща-Німеччина» спільно з молдавськими партнерами продовжує реалізацію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».

У рамках проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» в травні учасники  відвідали з навчальним візитом країни Вишеграду: Польщу, Чехію, Словаччину та Угорщину. Тепер на базі новоствореної Академії спроможності громад поділяться досвідом впровадження європейських реформ із самоврядцями України та Молдови.  

Голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк зауважив, що Академія стане своєрідною школою впровадження реформ для органів місцевого самоуправління України та Молдови.

- Ці навчальні тренінги – це вивчення досвіду наших партнерів з Польщі, Чехії, Словаччини і Угорщини. Звичайно, для наших країн це дуже важливо, тому що ми сьогодні у фазі активних реформ, особливо регіональної реорганізації влади, місцевого самоврядування, питаннях децентралізації, про які ми багато говоримо, але, на жаль, залишаємося в жорсткій централізації. Тому головна задача Академії – це просвітницька робота, - пояснив С.Татусяк.

_SAM9018

30 липня у місті Сороки Республіки Молдова представники Академії презентували 5-ть навчальних модулів для очільників районів Молдови. Попередньо всі учасники обрали ті теми, які їм найбільш цікаві, і поділилися на команди тренерів по 3-4 людини. Один з учасників проекту, тренер Олександр Миронов презентував тему «Досвід країн Вишеградської четвірки з впровадження реформ, можливості впровадження в Україні та Молдові».

- Людина може говорити лише про те, що бачила своїми очима, так от я побачив своїми очима позитив від впровадження реформ в Європі. Тому із впевненістю можу сказати: досвід країн Вишеграду актуальний і він потрібний територіальним громадам України та Молдови. Ми пропонуємо план, який допоможе впровадити ці реформи в наших країнах, - прорекламував тренінг О.Миронов.

_SAM9040

Володимир Ханес запропонував самоврядцям тренінг на тему «Ефективна співпраця влади, громадянського суспільства та медіа, як механізму розвитку спроможності громад».

- Згідно з дослідженнями, одна із головних причин конфліктів в суспільстві – це невміння домовлятися про спільну діяльність. Приклад правильної комунікації – це, з одного боку, можливість влади впливати на активність членів громади, а з іншого  - це можливість членів громади передавати інформацію про свої потреби владі, - розповів В.Ханес.

_SAM9051

Не менш важливою учасники вважають тему «Механізми участі громадськості в процесах прийняття рішень органами влади». Тренер Ігор Марчук запевнив, що має чималий досвід в цій сфері.

- Свого часу, коли розроблялася стратегія розвитку Вінницької області, я особисто розробив зі своїми товаришами механізм участі громадян у процесі прийняття рішень, зареєстрував його як авторську розробку. Це - соціальна технологія, яка здатна працювати не тільки в Україні, - сказав І.Марчук.  

_SAM9057

Тренерка Анастасія Ланова додала, як згідно з діючим законодавством, громадськість може впливати на процеси прийняття рішень органів влади, але не завжди це робить.

- Мій тренінг розроблений по класичній методології. Цільовій аудиторії будуть розповідатися ті інструменти, процедури, механізми, технології участі громадян в процесах прийняття рішень, які передбачені в українському законодавстві, - зауважила А.Ланова.

_SAM9069

Наступну тему - «Фандрайзинг, підготовка проектних пропозицій» презентувала тренерка Юлія Кулакова, яка має досвід у написанні грантових проектів. Експерт запевнила, що тренінг, який вона розробила разом з колегами, допоможе територіальним громадам знайти донорів, написати проект та виграти грант.

- Наш тренінг побудований за таким планом: перше – це основи фандрайзингу, друге – це підготовка до написання проекту, третє – заповнення аплікаційної форми, - зазначила Ю.Кулакова.

_SAM9084

Насамкінець тренерка Леся Києнко-Романюк за допомогою яскравих прикладів довела наскільки важливою є тема «Стратегічного планування».

 - Поляки, чехи, угорці, словаки змогли. Що такого знали вони, чого не знаємо ми?! Вони знали, куди йти, і розробили шлях до цього. Чітко, покроково, враховуючи все. Ось це і є стратегічне планування, - пояснила Л.Києнко-Романюк.

_SAM9106

Голова Дубоссарського району Молдови Григорій Полічинський зауважив, що учасники Академії спроможності громад можуть стати лобістами змін не лише на рівні територіальних громад, а й на загальнодержавному рівні.

- Ми можемо стати лобістами змін в правильному руслі. Тому що, на жаль, останні 25 років ми не розвиваємося, ми зупинилися, як в Україні, так і у нас в Молдові. Тому нам потрібні ці тренінги для розвитку місцевих громад, також цей досвід потрібно впроваджувати в законодавство наших країн, - запевнив Г.Полічинський.

_SAM9122

Голова Сорокського району Молдови Михаїл Міцу, очільниця Шолданештського Світлана Ротунду, голова Дондюшанського району Василій Касапу та очільник Окницького району Василій Романюк також зацікавилися презентованими навчальними модулями та запевнили, що радо візьмуть участь в проекті, аби перейняти і запровадити досвід країн Вишеграду в своїх районах.

_SAM9136

_SAM9140

Заступник голови ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина», координатор проекту Андрій Кавунець розповів, що незабаром на базі Академії спроможності громад у Вінниці та в Сороках відбудеться навчальні тренінги для самоврядців. 

- Наступним етапом стане розповсюдження оголошень про навчальні модулі на сайтах партнерських організацій і прийом заявок від потенційних учасників. Конкурсною комісією будуть визначені найбільш популярні теми для навчальних модулів тривалістю два дні: два модулі у Вінниці для 30 учасників і 2 модулі в Сороках для 20-ти учасників, - сказав А.Кавунець.

_SAM9066

Також координатор проекту додав, що заключним етапом реалізації проекту стане міжнародна форум-конференція, яка відбудеться в жовтні у Вінниці. На форум будуть запрошені учасники проекту, представники органів влади, органів місцевого самоврядування, громадськість, ЗМІ і підприємці з України та Молдови.

_SAM9023

_SAM9112

_SAM9111

Нагадаємо, у Вінниці дипломати країн Вишеградської четвірки - Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини - поділилися досвідом у сфері розвитку малого та середнього бізнесу.

Автор: i-vin.info
Коментарів 2
axabnrg 15:09 / 02.08.2016
Офіс секторальної децентралізації створено:
http://www.minregion.gov.ua/press/news/gennadiy-zubko-spilno-z-yevropeyskimi-partnerami-initsiyovano-stvorennya-proektnogo-ofisu-sektoralnoyi-detsentralizatsiyi/
RevaA 12:37 / 07.08.2016
Погляньмо на арифметику #децентралізації та підходи розрахунку місцевих бюджетів - розрахунок за видатками і вирівнювання за доходами. #Ганущак не оминає і структуру видатків на різних рівнях адмінтерустрою. Фінансові #стимули для об’єднаних #громад – достатньо переконливі? http://agropolit.com/blog/125-arifmetika-detsentralizatsiyi--pro-finansovi-stimuli-dlya-obyednanih-gromad

Читайте також:

21 Вересня
На Вінниччині впроваджуються три проекти, що фінансуються міжнародними фондами
21 Вересня
Учасники вишеградського проекту на Вінниччині готують навчальні програми для громад
21 Вересня
18 найактивніших громад Вінниччини та Молдови дізнаються, як справляються з відходами країни Вишеграду
21 Вересня
На Вінниччині завершено третій етап Вишеградського проекту
21 Вересня
На Вінниччині розпочався «вишеградський» тренінг щодо поводження громад із відходами
21 Вересня
Громади Вінниччини та Молдови вчитимуться у країн Вишеграду, як справлятися з відходами

Всі новини

11:35
Чтв
Військові комісари всіх областей на 10 днів отаборилися на Вінниччині (ФОТО)
10:59
Чтв
Сільські шофери та вчителі створили пожежну дружину на Вінниччині (ФОТО)
10:18
Чтв
Діти Вінниччини святкують мир (ФОТО)
09:43
Чтв
Вінницький зоодворик прихистив рідкісного журавля-підранка (ФОТО)
08:36
Чтв
«Подольський комуніст», «Більшовицька правда», - як ще називалася найстаріша газета Вінниччини? (ФОТО)
07:00
Чтв
Сьогодні на Вінниччині співають, грають та …їдять борщ
18:28
Срд
Із подружжям на Старому місті розправилися двоє рецидивістів
17:42
Срд
На аеродромі «Вінниця» впав літак, - 80 рятувальників ліквідовували катастрофу (ФОТО)
17:00
Срд
Ладижинська лікарня отримала медичне обладнання від Миколи Кучера
16:14
Срд
Розвернутися на кінцевій Київської кілька тижнів буде проблемно
15:29
Срд
Закордонний паспорт вінничанам роблять два місяці, терміновий - місяць
14:38
Срд
За паркан міні-Вінниці пускатимуть за гроші
13:20
Срд
Хочеш за кордон - збери документи: у Міграційної служби особливі вимоги до переселенців
12:46
Срд
Вибух газу з постраждалими, - у Немирові рятувальники провели тренування (ФОТО)
11:24
Срд
Озброєний і одурманений: у вінничанина вилучили зброю та наркотики (ФОТО)
10:48
Срд
Шестирукий велетень ковалів із Вінниці здобув симпатії глядачів у міжнародному фестивалі (ФОТО)
10:10
Срд
На полі біля Немирова спалахнув комбайн (ФОТО)
09:25
Срд
Прем’єрою «Летюча миша» відкриває 84-й сезон вінницький театр
08:50
Срд
Куштують всі! - на Вінниччині відбудеться ювілейний фестиваль борщу

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"