Вінничани в шоці: міська влада хоче розташувати тубдиспансер по сусідству з пологовим і дитсадком (ФОТО)
  • Вінничани в шоці: міська влада хоче розташувати тубдиспансер по сусідству з пологовим і дитсадком (ФОТО)
29 Квітня
14:16

Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2 збираються перенести до клініки на Старому місті. Жителі прилеглих до лікарні територій категорично проти, адже не хочуть жити по сусідству із "заразним" закладом, до того ж поруч знаходиться дитсадок та пологовий будинок.

Вчора, 28 квітня, обурені мешканці Старого міста зібралися на громадські обговорення, щоб продемонструвати своє незадоволення намірами вінницької влади. Про те, що Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2 збираються перенести з приміщення на вулиці Мічуріна, 34 у Вінницьку міську клінічну лікарню №3 жителі Старого міста  та працівники диспансеру дізналися три тижні тому. Розповідають, що про це в інтерв’ю одній з газет міста заявила директор департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович.

- Так і сказала: ліквідуємо як диспансер і перенесемо до лікарні на Старому місті. Сказала, це тому, що немає коштів на фінансування закладу.  Ви собі таке уявляєте? Вона так просто про це говорила, ніби це відділення педіатрії. Ми як місцева громада не даємо своєї згоди, тому що, згідно санітарних вимог, там немає навіть мінімальних умов, щоб розмістити диспансер,  - каже старомістянин Іван.

Інший мешканець Старого міста Юрій теж шокований, адже в садочок поруч з майбутнім відділенням туберкульозного лікування, ходять його діти.

- Ми категорично проти, тому що диспансер буде по сусідству з пологовим будинком, дитячим садочком та центром матері і дитини. Мої дітки ходять до дитячого садочка, а садочок знаходиться в безпосередній близькості від того місця, де планується розмістити диспансер, - пояснив чоловік.

_SAM3096

Молода мама Мар’яна стурбована не менше, каже в сина ослаблений імунітет, тож до нього чіпляються будь-які хвороби.

- В мене син, йому п’ять років, він дуже часто хворіє, в нього слабкий імунітет. Тому для мене це взагалі… Я в шоці від цього! Мало того, що нам і так немає де гуляти, в нас немає дитячих майданчиків! Ми більше гуляємо на території лікарні, тому що там немає болота і в садочку, а садочок як раз знаходиться біля тої будівлі, де хочуть відкрити відділення диспансеру. По суті, хворі на туберкульоз люди будуть гуляти біля наших дітей, - обурюється жінка.

_SAM3078

Заступник головного лікаря з медичної частини Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 Яна Поліщук каже, що працівники диспансеру шоковані таким рішенням не менше стурбованих містян.

- Ми повинні бути максимально ізольовані: окрема територія, окрема каналізація. Не може такого бути, щоб були по сусідству з лікарнею, а через дорогу дитсадок. За поясненням, чому так потрібно зробити, ми зверталися і в обласну, і в міську ради. Офіційної відповіді нам так ніхто і не дав, -поділилася Я.Поліщук.

_SAM3045

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк пояснила, що міська та обласна ради спільно вирішили ліквідувати диспансер і передати його міській раді.

- На сьогоднішній день йде розмежування рівнів надання медичної допомоги – вторинної та третинної. Вторинний рівень передається на рівень міст. Під час неодноразових нарад керівництва департаментів охорони здоров’я міста і області було вирішено, що даний заклад ліквідовується, як диспансер №2 і передається міській раді, - сказала Н.Марусяк.

_SAM3061

Проте депутати Вінницької обласної ради заявили, що співробітниця міської ради вводить людей в оману, тому що такого рішення ще ніхто не приймав. Роз’яснити ситуацію намагався голова постійної комісії з питань регулювання приватної власності та приватизації Вінницької облради Олександр Масленніков. Він розповів, що наразі його комісія розглядає два проекти рішень, які стосуються диспансеру: один проект рішення винесло управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області, а другий підготував департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА. Наразі комісія має узгодити, який проект рішення включати в порядок денний сесії обласної ради

- До нашої комісії прийшло два проекти рішення. Ми маємо прийняти тільки одне рішення, тому ми це відправили на доопрацювання. Ми не можемо прийняти ніяке рішення, доки медики не приймуть рішення чи закривати заклад, чи переносити, чи віддавати. І те, що його перенесуть на Старе місто, я почув за 5 хвилин до того, як сюди зайшов. Я не думаю, що депутати якось будуть налаштовані проти людей, - в цьому питанні треба розібратися. Я десь чув, що люди туберкульозом стали менше боліти. Я думаю, що це питання  треба більше обговорити, а потім виносити рішення на загал, - зауважив О.Маслінніков.

_SAM3070

Попри позицію обласної комісії, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш підтвердив, що диспансер передадуть місту та розповів, що мерія збирається з ним робити. Чиновник каже, оскільки Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер не здійснює стаціонарного лікування, а лише амбулаторне (хворих на туберкульоз діагностують, вони отримують ліки і лікуються вдома), то такий заклад місту не потрібний. А протитуберкульозне відділення можна відкрити на базі клінічної лікарні.

- Це лише амбулаторне лікування туберкульозу. Так? Так! Ця схема була відпрацьована в місті Полтава. Там пацієнти хворі на туберкульоз отримують лікування в центрах медико-санітарної допомоги, як і по всьому світі. Поняття диспансеру існувало лише в Радянському союзі, - заявив О.Шиш.

У відповідь на обурення людей, працівник міської ради закликав громаду не дискримінувати хворих на туберкульоз.

- Кожен хворий на туберкульоз має всі права та свободи, в жодній країні немає гето на хворих на туберкульоз, вони не мають спеціального маркування, електронних браслетів чи ще чогось іншого. Вони не становлять такої небезпеки, як становлять ті громадяни, які не знають, що в них туберкульоз. Ви ніколи не можете знати, хто з вами їде в тролейбусі, хто з вами стоїть в черзі! - пояснив О.Шиш.

_SAM3079

У відповідь на це слушну думку висловила мешканка Старого міста Олена Іванівна.

- Я впевнена, якби цьому директору департамента чи взагалі міській владі хтось сказав, що їх діти будуть сидіти в лікарні в одній черзі із хворими на туберкульоз людьми, вони б теж протестували! - запевнила жінка.

_SAM3082

Однак чи буде передано облрадою міській раді приміщення диспансеру і його територія наразі залишається загадкою. О.Шиш каже, що буде так, як вирішать обласні обранці. Але обіцяє, якщо мерії віддадуть сам комплекс, то диспансер нікуди не переноситимуть, а лише переформатують у відділення фізіатрії.

- Якщо рішенням обласної ради буде передано майновий комплекс на баланс міської ради, рішенням міської ради буде розглянуто питання про створення фізіатричного відділення на місті фізіатричного диспансеру номер 2, - сказав О.Шиш.

Та мешканці Старого міста чиновнику не вірять, мовляв спочатку каже одне, а потім протилежне. Вони думають, що мерії просто потрібна ділянка, на якій знаходиться диспансер, щоб роздати землі родичам, або ж щоб облаштувати парк для туристів.

Депутат Вінницької міської ради голова спільноти "Я люблю Старе місто" Олег Стукан пообіцяв громаді, що зробить все можливе, щоб депутати проголосували за залишення диспансеру на тому місці, де він є зараз.

- Ми приймемо рішення, щоб він залишився на тому ж місці! - сказав депутат під оплески присутніх.

_SAM3072

Як би там не було, старомістяни налаштовані гостро. Запевняють, що будуть жити в палатках біля будівлі лікарні №3, щоб не дати відкрити там протитуберкульозного відділення.

_SAM3052

_SAM3077

_SAM3093

Нагадаємо, на початку квітня мешканці мікрорайону Академічного протестували проти кладовища під своїми вікнами.

Автор: i-vin.info
Коментарів 4
Віктор Іванович 16:55 / 29.04.2016
А на місці нинішнього тубдиспансеру побудують ще одне "царське село", або котетжне містечко для "бідних"
Тетяна В. 15:28 / 04.05.2016
Зараз заклад знаходиться в іншому мікрорайоні "Пятничани", де так само живуть люди і є діти. Поряд знаходиться Вінницький обласний ендокринологічний диспансер, там щоденно сотні людей проходять обстеження та лікування. Не драматизуйте! На "Пятничанах" вже років 30 живе моя бабуся, біля самого диспансера, і , дякувати Богу, ніхто з трьох дітей, шести внуків та 4 правнуків не має в анемнезі цієї хвороби. А що стосується теми землі та забудови, то це ймовірніше, якщо міська влада візьме цю територію на свій баланс. Там вже існує тенісний корт для будови якого землі віддали в оренду на 49 років, побудували 2-х поверхове офісне приміщення та навряд чи колись щось зміниться, а про футбольне поле, яке було на території тенісного корту не залишилось і згадки, лише пусті слова і обіцянки перед черговими виборами про дитячі та спортивні майданчики, хоч все це відбулось за згоди обласної влади, суті справи це не змінює.
В той самий час я розумію персонал лікарні, який пропрацював десятки років в даному закладі і багато хто з працівників проживає в цьому мікрорайоні.
Валентина 15:59 / 21.05.2016
Так, на П*ятничанах теж живуть люди, але там будівлі тубдиспансеру не знаходяться поряд з дитячим садком, а розташовані посеред величезного парку. А на Старому місті на території, меншій в десятки разів, розміщена і лікарня, і пологовий будинок, і Центр матері і дитини, з відділенням для недоношених дітей. І це при тому, що в нас проблеми з вакциною БЦЖ.
axabnrg 11:02 / 05.05.2016
З’явилась книжка з детальними інструкціями, як зробити сільський водоканал та налагодити систему водопостачання у селі:
http://despro.org.ua/upload/medialibrary/DESPRO_2016_Silske_vodopostachannia_Posibnyk_ ta_Dodatky.pdf

Читайте також:

26 Листопада
У тубдиспансері Вінниці відкрили оновлене відділення (ФОТО)
26 Листопада
Вінничанам пропонують безкоштовно обстежитись на туберкульоз
26 Листопада
У п’ятницю біля Вінницької мерії поставлять безплатний флюорограф
26 Листопада
Депутати і громада Тростянеччини відстоюють свою районну лікарню (ФОТО)
26 Листопада
У Козятині люди вийшли на мітинг відстоювати районну лікарню (ФОТО)
26 Листопада
У Вінниці для хворих на сухоти відремонтували відділення

Всі новини

11:46
Чтв
Вінниччина тепер на 22-му місці по захворюваності на коронавірус
09:55
Чтв
Вінничани можуть долучитись до марафону здорових звичок
08:20
Чтв
Сорочка довганя мала розріз ззаду (ФОТО)
19:00
Срд
Ледь не в'їхав у машину патрульних та пропонував хабар - поліція затримала нетверезого вінничанина
18:20
Срд
У Вінниці набули чинності нові правила руху для водіїв, пішоходів та велосипедистів
17:00
Срд
«Вибори старост скасували через їх конфлікти з головами громад» – голова «Громад Вінниччини»
16:40
Срд
Через перевезення великогабаритного вантажу на об’їзній дорозі Вінниці утворився затор
13:15
Срд
У Вінниці посеред міста з’явилось нове «джерело»
12:15
Срд
Коронавірус у Вінницькій області: свіжі дані про кількість хворих
10:40
Срд
Вперше у Вінниці новорічні святкування проведуть онлайн
08:45
Срд
В давнину українці носили арм’яки з верблюжої вовни
20:56
Вт
«Лишилися один на один з голодом та смертю», – краєзнавиця про Голодомор на Вінниччині
19:10
Вт
Сільський голова з Вінниччини потрапив до Книги Рекордів України
17:10
Вт
Ткаченко закликає до двотижневого локдауну на новорічні та різдвяні свята
15:34
Вт
Програміст – складна та приваблива спеціальність
13:50
Вт
Майже 700 дітей на Вінниччині захворіли на коронавірус
12:15
Вт
На чемпіонаті Європи вінничанин виборов призове місце
10:35
Вт
На Вінниччині тепер працює притулок для рогатої худоби
08:59
Вт
Козацький одяг з дорогого сукна носив назву кармазин

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"