Вінниччина – старт нових форм і можливостей спортивно-масової і оздоровчої роботи в об’єднаних територіальних громадах
  • Вінниччина – старт нових форм і можливостей спортивно-масової і оздоровчої роботи в об’єднаних територіальних громадах
19 Листопада
18:37

У Вінниці 19 листопада відбулася стартова прес-конференція проєкту «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки»

Проєкт реалізовуватиметься протягом 2019-2020 років за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду в рамках програми Вишеградських грантів.

DSC_1277

Аплікантом проєкту є Вінницька територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Партнери в країнах Вишеградської четвірки: місто і гміна Моравіца (Польща), Інститут стабільності та розвитку – ISD (Чехія), Фундація «Майстерня сільського розвитку» (Угорщина) та Асоціація «FEMAN» (Словаччина). Міжнародний Вишеградський Фонд надав співфінансування на реалізацію проекту в сумі 16 240 Євро.

DSC_1174

Розпочав прес-конференцію Сергій Татусяк, голова ВТО ВФСТ «Колос».

«В умовах реформування адміністративно-територіального устрою нам необхідно наповнити змістом і визначити форми проведення спортивно-масової та оздоровчої роботи в ОТГ, які б задовольнили потреби цих громад», - наголосив він.

Андрій Кавунець, координатор проєкту, коротко описав, які етапи передбачені в рамках його реалізації. Спочатку буде відібрано експертів, які складуть методичні рекомендації для представників двадцяти громад Вінниччини і проведуть їм дводенний тренінг. Після цього громади працюватимуть над розробкою власної Програми фізичного оздоровлення населення в ОТГ. На основі цього оберуть шість пілотних громад, куди завітають експерти та організатори з метою остаточного опрацювання Програм.

DSC_1192

«Досвід роботи громад над створенням Програм фізичного оздоровлення буде внесено до Методичного посібника, який за підтримки ГО ВФСТ «Колос» надрукують для поширення в громадах всієї України», - пояснив координатор проєкту.

Заступник голови Вінницької ОДА Крученюк Олександр вважає, що в період проведення адміністративно-територіальної реформи існують певні виклики щодо реалізації політики спортивно-масової роботи на місцях.

DSC_1211

«За різними показниками загальний рівень залучення населення до занять фізичною культурою та спортом на Вінниччині становить не більше 16-17%, в передових країнах Європи – 50-60%. Тоді як рівень захворювань на серцево-судинні хвороби, цукровий діабет тощо знаходяться в оберненій пропорції. Ми маємо популяризувати масовий спорт та спонукати молодь до активного способу життя».

DSC_1203

Сергій Чернявський, начальник Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА наголосив, що необхідно створити управлінську вертикаль для впровадження спортивної реформи на місцях та привернути увагу влади ОТГ до розвитку спортивно-масової роботи. «Нещодавно ми провели інвентаризації спортивних об’єктів області – всього їх 4303. Це непогана база для розробки моделі мережі надання спортивних послуг на Вінниччині», - каже він.

DSC_1291

У прес-конференцію взяли участь представники Одеської області: начальниця Одеського управління фізичної культури та спорту Валентина Кольчак, заступник голови Балтської ОТГ Желіховський Валерій та голова ОТО ВФСТ «Колос» Тетяна Федоренкова. Вони поділилися власним досвідом проведення спортивно-масової роботи на місцях та зазначили, що зацікавлені в поширенні результатів реалізації проєкту на всю Україну.

DSC_1263

Присутні голови ОТГ Вінниччини Володимир Кулішов, Віталій Мазур та Валерій Немировський висловили практичні рекомендації щодо стану і перспектив роботи у сфері фізичної культури та спорту у власних громадах.  Активну участь в обговоренні взяли голови районних організацій ВФСТ «Колос».

DSC_1161

Заплановано, що завершенням проєкту стане проведення Міжнародної конференції «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України», яка відбудеться у вересні 2020 року в м. Вінниця, де будуть представлені розроблена Методологія, практичні аспекти в сфері розробки та реалізації Програм фізичного оздоровлення населення, реалізації спортивних заходів та розвитку масового спорту в територіальних громадах, а також досвід та кращі практики країн Вишеградської четвірки.

DSC_1187

Більш детально з ходом реалізації та результатами проекту можна ознайомитись на офіційному сайті проєкту та на сайтах партнерів.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

06 Серпня
До 70-річчя фізкультурно-спортивного товариства «Колос» провели футбольні змагання «Золотий колосок»
06 Серпня
«Вінниччина налаштована перемагати!» – у Скадовську стартували спортивні змагання серед голів громад
06 Серпня
В громадах Вінниччини формуватимуть моделі здорового способу життя
06 Серпня
«До розвитку масового спорту важливо долучати усіх мешканців вінницьких ОТГ»
06 Серпня
Наступного року мерія виділить 8 млн грн на ідеї вінничан
06 Серпня
Сергій Татусяк: «Шлях сільського спорту ніколи не був простим»

Всі новини

08:25
Чтв
Гайдамацький Яр на Вінниччині «ховав» повстанців Івана Гонти
17:55
Срд
У корупції підозрюють вінницьке підприємство, яке видає платіжки за комунальні послуги
16:30
Срд
Вінницькі ресторатори зможуть покращити свій бізнес
15:05
Срд
Вінницька область може перейти із «жовтої» у «зелену» зону
13:40
Срд
Вінницькі дизайнери оновили міський РАЦС
12:20
Срд
На Вінниччині від коронавірусу одужало більше двох тисяч осіб
11:05
Срд
Команда Зеленського у Вінниці нарешті виграла чемпіонат
09:50
Срд
Вінницька агрофірма вирощує екогарбузи
08:25
Срд
Незабаром у Вінниці розпочне свою роботу фонтан «Рошен»
18:52
Вт
Вінницькі художники планують оформити старовинну арку у центрі міста
17:40
Вт
Пенсіонери з родин загиблих військовослужбовців отримають доплати
16:15
Вт
У Калинівській лікарні їжу готують на польовій кухні
14:40
Вт
На Вінниччині за добу одужало від COVID-19 більше людей, ніж захворіло
13:20
Вт
У Вінниці тестували новий фонтан
11:55
Вт
Вінничанам радять як приготувати екодобриво в домашніх умовах
10:25
Вт
Міські фонтани у Вінниці нарешті «прокинулись»
08:25
Вт
Вінницькі катакомби відкривають нові таємниці
18:40
Пнд
Вінничани не зможуть потягом доїхати до Луцька та Тернополя
17:15
Пнд
На Вінниччині відкриють сад кам’яних скульптур вартістю 300 тисяч гривень

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"