Вінницька делегація Єврорегіону «Дністер» взяла участь у міжнародній конференції у Молдові
  • Вінницька делегація Єврорегіону «Дністер» взяла участь у міжнародній конференції у Молдові
25 Грудня
17:18

Делегація громадської організації Єврорегіон «Дністер» у складі голови організації Сергія Татусяка, голови ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрія Кавунця та міського голови Гніванської ОТГ Володимира Кулішова 21 грудня відвідала місто Ришкани у Молдові.

Зустрічав та супроводжував делегацію примар Ришкан Віктор Богатико. Діти у традиційних костюмах вручили вінничанам хліб та сіль. Різдвяну ярмарку місцевої продукції відкрили покладанням квітів до пам'ятника Стефана Великого і Святого.

IMG_4031

Після цього гостям провели тур Ярмаркою і продемонстрували багатство сучасних  молдавських ремесл і культури.

У приміщенні міської ради відбулася Міжнародна конференція «Місцевий розвиток і досвід «LEADER». Після вступного слова мера міста присутні вислухали виступ Олександра Кригана, менеджера LAG «Drumul Gospodarilor» (Республіка Молдова).

IMG_3960

«В нашу державу «LEADER» прийшов не зовсім стандартним шляхом, тому що Молдова не є державою ЄС. Ми сформувалися на базі однієї неурядової організації, якій допомагали міжнародні організації, - поділився він. - Тоді ми почали шукати інших людей зі схожими поглядами і цілями. Зібрали їх в групу і за підтримки наших партнерів почали роботу».

IMG_4442

Місцева ініціативна група сформувалася у 2017 році і головним своїм досягненням зараз вважає те, що вони почали робити реальну роботу. «Ми розповідали людям красиві історії про те, що у нас буде, але не могли запропонувати їм нічого реального, - пояснив Олександр. - В цьому році ми вже виділили перші шість субгрантів. Коли даєш людям гроші - це найефективніший спосіб показати їм, що, так, - це працює! До того ж наші проєкти завжди мають соціальну спрямованість».

Більш детально про програму розповіла Ана Чернева, виконавчий директор Національної мережі «LEADER» в Республіці Молдова. «LEADER» - це методологічна система, але її двигун – це місцеві ініціативи. Люди на місцях вчаться прописувати проєкти на міжнародні гранти і ефективно використовувати кошти, які надходять. Це – найоптимальніший шлях місецвого розвитку», - вважає Ана.

IMG_4459

«Ришкани – районний центр, - розповів примар Віктор Богатико. – Тому в нашу ініціативну групу увійшло близько 13 місцевих адміністрацій. У нас було більше можливостей всіх об’єднати, і ми стали ініціатором цієї ідеї, підтягували громадські організації тощо. Ядром були ми».

IMG_4451

Примар сподівається, що участь у цій програмі дасть місту та і всій країні загалом можливість використовувати підтримку Європейських фондів в тому вигляді, в якому їх отримують країни-сусіди: Румунія, Україна тощо. «Це тенденція до того, що ми вчимося чомусь хорошому».

Костянтин Мунтяну, менеджер LAG «Ţinutul Răzeşilor» (Румунія), розказав про шлях співпраці ініціативних груп Румунії та Молдови. «З ініціативною групою з Молдови ми співпрацюємо з весни. Причиною цього співробітництва став проєкт, який впроваджуватимуть 8 ініціативних груп з Румунії та 5 з Молдови. Називатися він буде «Слідами наших предків».

IMG_4464

Головною метою ініціативних груп Румунії є спрямувати підтримку більшої кількості фондів до цієї програми. Зокрема, вони хочуть, щоб з Фонду регіонального розвитку Румунії було направлено до 15% фінансування і щоб ці кошти потрапили до усіх віддалених куточків країни.

Андрій Кавунець, голова ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», розповів, над чим зараз працює українська сторона і яку базу по роботі з об’єднаними територіальними громадами має Єврорегіон. «Ми намагаємось не тільки залучати фінансування з фондів, а й допомагати громадам їх отримувати і подавати проєкти на міжнародні грантові програми, - розповів він. - У тісній співпраці з нашою організацією працює декілька ОТГ, які розвиваються гармонійно та успішно. Прикладом такої громади можна назвати Гніванську міську ОТГ, голова якої, Володимир Кулішов, сьогодні у складі нашої делегації».

IMG_4487

Сергій Татусяк подякував організаторам за запрошення взяти участь у конференції і наголосив, що Україна та Єврорегіон зокрема надзвичайно зацікавлені у впровадженні програми «LEADER» на території нашої держави. «Ваші успіхи у роботі місцевих ініціативних груп та досягнення, які ви здобули за такий короткий час, вражають і надихають. Ми з радістю переймемо Ваш досвід та уміння», - підсумував він.

IMG_4481

Олександр Криган завірив, що їх ініціативна група готова стати партнером Єврорегіона «Дністер», який виявив бажання стати пілотним проєктом програми «LEADER» в Україні. Констянтин Мунтяу, який відповідає за Департамент добросусідства у Національній федерації місцевих ініціативних груп, також запевнив, що вони в основному зорієнтовані на країни «Східного партнертсва». А примар Віктор Богатико вважає, що після цієї зустрічі Ришкани почнуть ще більш активно налагоджувати побратимські стосунки з Вінницею та Єврорегіоном зокрема.

IMG_4529

Нагадаємо, Єврорегіон сприяє налагодженню співпраці між Вінниччиною та Румунією.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

20 Вересня
Європейські проєкти сприяють розвитку громад на Вінниччині
20 Вересня
Міст «Ямпіль-Косеуць», очисні споруди, утилізація медичних відходів, - вінничани актуалізують міжнародні проекти
20 Вересня
В ОТГ на Вінниччині започаткують спортивні традиції
20 Вересня
Україна та Молдова налаштовані активно співпрацювати
20 Вересня
Єврорегіон "Дністер" налагоджує співпрацю Вінниччини і Республіки Молдова
20 Вересня
У Вінниці відбувся круглий стіл щодо питання земельної реформи в Україні

Всі новини

17:49
Нд
На днях маленький вінничанин знайшов прийомну родину
15:45
Нд
Новий Veteran Hub у Вінниці працює поки що онлайн
13:20
Нд
У Вінниці знову садитимуть «Алею життя»
11:24
Нд
Батьки вінницьких школярів не підтримують дистанційного навчання
09:10
Нд
На Вінниччині баламути передавали у спадок
17:52
Сб
Вінничани продовжують розчищати річки та пляжі
15:56
Сб
Українці на карантині частіше купують онлайн
13:30
Сб
На Вінниччині понад 20 мільйонів виділять на придбання житла для дітей-сиріт
11:15
Сб
Вінницький район переходить із «помаранчевого» на «жовтий» рівень
09:10
Сб
Одну кризу українки плели близько 200 годин (ФОТО)
20:28
Птн
«Це була наймасштабніша презентація Вінницької області в Європі» – учасники делегації (ФОТО)
19:19
Птн
Якими будуть повноваження у майбутніх райрад, обговорюють на Одещині
18:55
Птн
На учасників фестивалю ремесел «Дунстан» чекають аж три прем'єри
18:00
Птн
VINNYTSIA JAZZFEST – бути чи не бути?
16:45
Птн
Півтора мільйона витратили на мультифункціональний майданчик у місті на Вінниччині
15:30
Птн
Унікальні екскурсії та безцінні експонати: вінничанам відкриють таємниці давньої освіти
13:55
Птн
Вінничан запрошують долучитися до акції «World Cleanup Day»
12:50
Птн
На Вінниччині кількість летальних випадків від коронавірусу сягає майже сотні
11:25
Птн
У домашньому зоопарку шотландська поні народила первістка

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"