Вінницькі громадські діячі контролюватимуть, як облрада витрачає кошти на медицину
  • Вінницькі громадські діячі контролюватимуть, як облрада витрачає кошти на медицину
02 Червня
17:00

Сьогодні, 2 червня, у Вінниці відбувся круглий стіл на тему «Громадський моніторинг обласних програм для надання онкологічної допомоги населенню Вінниччини».

Захід відбувся в рамках всеукраїнської програми «Місцеві бюджети під контролем громадських та пацієнтських організацій». Експерт громадської організації Центр громадської активності «Результат» Олена Регеша пояснила, що така програми дозволяє перевірити, наскільки ефективно реалізовуються державні кошти.

- Нами і нашими партнерами розпочато цей досить амбітний проект для того, аби промоніторити, на що витрачаються місцеві бюджети, і наскільки ефективно реалізовуються ті місцеві, обласні програми, які охоплюють саме охорону здоров’я, - сказала пані Олена.

_SAM4051

Тож задовго до круглого столу громадські активісти провели моніторинг обласного бюджету, а саме: коштів, які передбачено виділити на охорону здоров’я в 2016 році, обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року та обласну програму «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 роки.  

Голова ГО «Вінницька асоціація медиків» Руслана Харковенко, щоб стало зрозуміло, чому темою круглого столу є саме онкологія, назвала сумну статистику.

- На сьогодні існує певна невідповідність між ніби високим рівнем медицини, великою кількістю коштів, які виділяються, і все-таки низьким рівнем медико-санітарної допомоги онкохворим. Україна на другому місці в Європі за темпами поширення раку. Не знаю, чи добре це, чи погано. Можливо, так - тому що ми реєструємо, ми виявляємо рак. Але тим не менш, щороку 160 тисяч людей в Україні дізнаються про захворювання на рак, 90 тисяч осіб помирають, більше третини з них – це люди працездатного віку. Щогодини 10 жителів в Україні помирають від раку, - розповіла Р.Харковенко.

_SAM4057

Також пані Руслана наголосила, що її громадська організація вже більше 10 років переймається проблеми саме онкохворих дітей, адже щороку у 35-40 дітей з Вінниччини діагностують рак, 50%  хворих помирають. Окрім того, голова ГО «Вінницька асоціація медиків» закликала владні структури та лікарні, аби ті більш точно вказували, на що саме витрачаються кошти.

- Власне, цим сьогоднішнім заходом ми би хотіли спонукати винести на розгляд питання про цю програму, щоб проконтролювати хід виконання програми по боротьбі з онкологічними захворюваннями, оцінити обсяг видатків по програмі та досягнені результати, - сказала Р.Харковенко.

Начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко запевнила, що влада готова бути відкритою, тож всі витрати бюджету будуть якомога детальніше розписуватися.  

- Головний лікар, коли просить фінансування, він розписує, на що потрібні кошти, ми виділяємо гроші, а надалі головний лікар сам вирішує, на яку потребу гроші скерувати. Однак це абсолютно відкрито, він в будь-який момент може дати список, які медикаменти є в закладі, яка техніка, який тендер проводився. Ми підтримуємо ініціативу громадських активістів, ми будемо пропонувати головним лікарям, щоб вони оприлюднювали всю інформацію у вільному доступі, - сказала Т.Бондаренко.

Також пані Тетяна наголосила, що облрада добре попіклувалася цього року про онкохворих дітей. На медикаменти для малечі, хворої на рак, виділили 9 млн. грн., а на діагностичну техніку - 5 млн. грн. Чиновниця з департаменту охорони здоров’я зазначила, що виділена сума повністю відповідає потребі, тобто всі онкохворі дітки Вінницької області забезпечені ліками.

_SAM4074

Ситуація з онкохворими дорослими не така позитивна. Головний редактор газети «Вінниччина медична» Оксана Турчик розповіла присутнім про те, що у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері на обліку 41 тисяча пацієнтів, але при тому працює лише один застарілий гамма-терапевтичний апарат.

- Він працює з 2006 року, м’яко кажучи, він застарілий. У всьому світі взагалі відмовилися від таких апаратів, у всьому світі працюють лінійні апарати. Що таке гамма-терапевтичний апарат? Це апарат, який під час дії на ракову пухлину, негативно діє і на інші клітини в організмі. Ну, добре, наш гамма-терапевтичний апарат принаймні працює. Але на 250 тисяч населення має працювати один гамма-терапевтичний апарат. А у Вінницькій області проживає 1 мільйон 600 тисяч населення, тобто мінімум таких апаратів має бути шість, - зауважила О.Турчик.

Окрім відсутності достатньої кількості гамма-терапевтичних апаратів, майже збіг термін використання джерела випромінення, з якого живиться апарат.

- Джерело випромінення має свій термін життя. Наше джерело працює з 2009 року і в 2017 році його термін дії закінчується. Працює він набагато повільніше. Пацієнт, який має отримувати процедуру до двох хвилин, отримує її 17 хвилин, - розповіла О.Турчик.

_SAM4085

Взявши все сказане до уваги, учасниками круглого столу було вирішено написати звернення до голови Вінницької обласної ради Анатолія Олійника з проханням виділити з обласного бюджету 8 млн. грн. на купівлю нового джерела випромінення. Аналогічне звернення підготували й на ім’я голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія, щоб він посприяв виділенню цих коштів із держбюджету.  

Нагадаємо, у Вінниці відбулася благодійна акція, з метою збору коштів на лікування Дениса Проценка, який бореться з наслідками онкохвороби і гепатитом.

Автор: i-vin.info
Коментарів 5
Мати онкохворої дитини 19:41 / 02.06.2016
Як можна казати, що ліками діти забезпечені та інформація по закупленим лікам є відкритою, це брехня.. Ми самі купуємо більшість ліків і наших дітей на додачу заражають гепатитами в лікарні, майже всі діти у відділені залежать заражені, нас навіть змушують в лікарні купувати дезактини і ми змушені ще на це шукати кошти і ходити з протянутою рукою. Та ж сама Харковенко робила перевірки і ніяких порушень не виявили. Це кругова порука
Білозір Лариса 20:08 / 02.06.2016
На мій запит депутата Вінницької обласної ради щодо потреби та використання дезінфікуючих засобів та витратних матеріалів у онкогематологічному та хірургічному відділеннях ВОДКЛ від 12 квітня Департамент з невідомих причин проінформував щодо закупівлі медикаментів та перев’язувальних матеріалів загалом, однак так і не надав відповіді конкретно по дезинфікуючим засобам. Хоча головни лікар на запит департаменту мав цю інфо надати, навіть якщо департамент її не має.
Як після такого можна ствержувати, що інформація по витратам коштів є абсолютно відкритою і в будь-який момент можуть надати список. Мені я депутату вінницької обласної ради таку інфо на мій запит так і не надали, теж саме не надали на запит Робочій групи, хоча обіцяли, про що було зафіксовано протоколом засідання!То де правда?
Ірина 22:27 / 02.06.2016
Чому не запросили батьків хворих дітей?
Вони б всю правду якраз і розказали б!!!
Наталя 11:31 / 03.06.2016
за такі круглі столи потрібно запрошувати не тільки "головних лікарів" та "начальників" департаменту охорони здоров`я , які проводять такі круглі столи щоб поставити "галочку" у своїй роботі а БАТЬКІВ хворих дітей, чому ж батьків не запросили????? які б розказали як за палати з них здирають гроші, як вписують в лікарняну карту те що їм дали ліки, а насправді не дають а потім перепродають їх за пів ціни....
Denys 11:33 / 29.06.2016
Як живеться Гуменецькій громаді в режимі "Сам собі господар":
http://decentralization.gov.ua/success/item/id/10

Читайте також:

13 Липня
Вінницька облрада запланувала 105 млн. грн. на 5-річну боротьбу з раком
13 Липня
10,6 млрд. грн., - Вінницька облрада затвердила бюджет 2019 року
13 Липня
П’ятирічний хлопчик з Вінниці перемагає рак, а нині одяг свій костюм мрії (ФОТО)
13 Липня
Обласного «Прозорого офісу» у Вінниці знову не буде, - 5 млн. грн. віддали дитячій лікарні
13 Липня
Депутати Вінницької облради поділили 692 млн. грн. між галузями
13 Липня
За «п’ятирічку» у культуру Вінниччини вкладуть 315 млн. грн.

Всі новини

17:55
Нд
Вінничан закликають долучитись до Всеукраїнської ходи ветеранів
15:30
Нд
У Вінниці попрощались з інструктором-методистом «Колосу» Володимиром Бродовським
13:35
Нд
Кадрові ротації у поліції: керівника з Вінниці перевели у Гнівань
11:20
Нд
У Вінниці знову з'явиться маршрут 29-Б
09:15
Нд
Палац на Вінниччині продали Подільській єпархії
17:00
Сб
Вінницький військкомат надав відстрочку 18-19-річним юнакам
15:05
Сб
Вінницькі лісові господарства вирощують та випускають на волю фазанів
13:37
Сб
Вінничани можуть власноруч досліджувати мікроорганізми
11:47
Сб
У Жмеринському районі троє юнаків врятували від утоплення жінку (ВІДЕО)
09:31
Сб
Позолочена статуетка коня часів Людовіка XIV зберігалася у палаці на Вінниччині
19:25
Птн
«На Вінниччині може бути й шість районів» - голова Вінницької ОДА
18:12
Птн
«Відчували надзвичайне емоційне піднесення» – учасники естафети з Вінниччини про передачу Олімпійського вогню (ФОТО, ВІДЕО)
17:15
Птн
«Відрубані руки ще тримають козацьку шаблю» – автор меморіалу Івану Гонті на Вінниччині
15:15
Птн
Про перший приїзд Президента на Вінниччину вже цього місяця оголосив голова ОДА
13:50
Птн
«Новий стрибок»: на Вінниччині знову зросла кількість хворих на COVID-19
12:35
Птн
«Цього року на водоймах немає загиблих дітей», – відділ комунікації ДСНС
11:15
Птн
Через дірявий дах розпочалась реконструкція амбулаторій у Вінниці
09:40
Птн
На Вінницьку ОДА чекають значні кадрові зміни
08:15
Птн
Величні колони зимового палацу на Вінниччині нагадують Рим

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"