Українсько-польський проєкт підтримки лікарень пропонує медичним закладам Вінниці перейняти досвід закордонних колег.
На початку пандемії коронавірусу співробітники Університету економіки у Познані та програмісти компанії Clorce вирішили створити сервіс, який би допоміг польським лікарням забезпечити усі потреби, пов'язані з подоланням COVID-19. На основі створеної ними «Платформи співпраці» започаткували нову ініціативу для медичних закладів України платформу підтримки лікарень – HELPMED.IN.UA.
«Інформаційна Вінниччина» повідомляє, що реалізація проєкту в нашій державі стала можлива завдяки участі «HiTech Office Ukraine». У Вінниці впровадження ініціативи підтримали голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк, креативна директорка «Інформаційної Вінниччини» Світлана Пустовіт та польський партнер Станіслав Алвасяк.
З липня цього року організатори провели серію вебінарів, протягом яких розповідали про особливості функціонування платформи та важливість співпраці громадянського суспільства, медичних установ та підприємців у подоланні наслідків світової пандемії. До вебінарів долучились два заклади з Вінниччини: КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня ВОР» та КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1».
У системі допомоги лікарням кожному закладу та окремим особам відведені власні ролі. Наприклад, медичний заклад формує власні потреби і передає їх на платформу. Це можуть бути антисептики, засоби індивідуального захисту, невелике медичне обладнання, навіть їжа та питна вода.
Підприємтсва і громадяни регіону можуть виступити дарувальниками: зареєструватись в системі та повідомити, чим саме вони можуть допомогти медичним закладам.
Координатор лікарні – це та людина, яка є зв'язуючою ланкою між дарувальником та лікарнею. Нею може стати спеціально навчений волонтер чи громадська організація. Координатор забезпечує пошук необхідного медичним закладам, контактує з дарувальниками та доставляє необхідне лікарням.
Фінансує поект Польський фонд Challenge – спільно з програмою ПРООН в Європі таЦентральній Азії та Міністерством закордонних справ Польщі.
«Цей проєкт є прикладом того, що цифрові технології, міжнародна співпраця та взаємодія громадянського, державного та приватного сектору створює простір для ефективної протидії навіть таким потужним викликам, як пандемія COVID-19», – кажуть організатори ініціативи.
Нагадаємо, Вінницький медзаклад одним з перших долувся до «Платформи допомоги для лікарень».
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: Фейсбук-сторінка «HiTech Office Ukraine» .