Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)
  • Вінницькі сільгоспвиробники їздили переймати досвід у колег з Молдови (ФОТО)
28 Вересня
08:12

Сільгоспвиробники Вінницької області та Республіки Молдови продовжують обмінюватися досвідом та напрацьовувати стратегію виходу на міжнародні ринки збуту в рамках проекту  «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства».

Проект реалізовується громадською організацією Єврорегіон «Дністер» в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул». Фінансування надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк наголошує, що мета проекту полягає у підвищенні конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора за рахунок розширення партнерських стосунків та впровадження інноваційних технологій. 

-Для цього в рамках проекту створено Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який наразі об’єднав більше 150-ти сільськогосподарських виробників України та Молдови. Наш кластер розрахований на представників малого та середнього бізнесу. Наша ціль: скоротити шлях між товаровиробником і ринком збуту, - зазначив С.Татусяк.

IMG_3851

В рамках проекту, який триватиме до кінця року, для сільгоспвиробників Вінницької області та Молдови відбулися тренінги. Під час триденних навчань аграрії навчалися практичним кейсам грамотного ведення бізнесу. Також на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України відкрито Центр Інноваційного сільського господарства, для якого закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, що дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС.

-Всі заходи і кроки, які передбачені в проекті, співпадають із пріоритетами, які визначила для себе область у впровадженні грамотної аграрної політики. Це створення агрокластеру, відкриття Центру Інноваційного сільського господарства, а також обмін досвідом, - підкреслила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк.

IMG_5257

Також проект забезпечив для аграріїв України та Молдови можливість обмінятися між собою досвідом та налагодити контакти для майбутньої співпраці. Так, в серпні відбувся чотириденний візит молдавських сільгоспвиробників у Вінницьку області. А днями, 21-25 вересня, вінницькі фермери побували в Молдові, де познайомилися з місцевими товаровиробниками та з їхньою роботою.

IMG_3728

Так делегація з Вінниччини зустрілася з сільгоспвиробниками Єдинецького району Республіки Молдова та з представниками влади.

-Наш район переважно займається сільським господарством. Ми маємо підприємство з переробки фруктів, цукровий завод, молочний завод. В тому, що стосується яблук, я бачу, що Вінницька область може спокійно конкурувати з Молдовою. У вас дуже багато яблуневих садів, але я переконаний, що наш досвід в цьому контексті все одно буде вам корисний, - зазначив заступний голови Єдинецького району Сергій Тиргіс.

-Ви маєте величезний досвід участі у грантових програмах, що дуже корисно для нас, - додав Сергій Татусяк.

IMG_3608

IMG_3615

В Единецькому районі у місті Купчинь вінницькі фермери побували на підприємстві «ECO fruct», яке займається садівництвом. А після цього одразу поїхали на місцевий консервний завод, де ці фрукти переробляють. Це підприємство виробляє біля 50-ти найменувань продукції, яку поставляє за кордон у тому числі.

IMG_3683

-Ми виробляємо різного роду консерви: зелений горошок, кукурудзу, помідори, огірки тощо. Експортуємо продукцію в Німеччину, Польщу, Румунію, Італію і, звичайно, молдавські магазини, - розповів директор заводу Ніколай Портареску.

IMG_3894

Одним з найцікавіших місць, де побувала делегація з Вінниччини стало єдине в Молдові підприємство, яке займається вирощуванням форелі, «Naslav Agroteh» в с. Наславча Окницького району. Підприємство існує вже три роки і щороку вирощує 20 тонн форелі, яку постачає у ресторани та магазини Молдови. В найближчому майбутньому підприємство планує розвивати галузь туризму, у селі, де воно розташоване.

IMG_3121

-В цьому місці потік джерельної води. Раніше ця вода просто йшла в Дністер. Першочергово ми побудували тут водонакопичувачі для зрошування садів. Пізніше виникла ідея з вирощування форелі. Зараз поруч ми будуємо ресторан та невеличку базу відпочинку, аби розвивати тут в селі ще й туризм, - розповів представник підприємства Дмітрій Бирладян.

IMG_3129

Також в перший день учасники проекту відвідали підприємство «PLAILUL BIRLADEAN», яке займається садівництвом в c. Бирладяни Окницького району. Найбільше учасників візиту вразила професійність керівниці комбінату - Тетяни Павлюк.

IMG_3525

-Дивлячись на такого керівника, розумієш, що підприємство точно матиме успіх. Одразу видно, що вона знає своє виробництво до найменших деталей. Чим більше буде таких керівників тим успішнішим буде бізнес і України, і Молдови, - наголосила Олена Гурьєвская, директорка підприємства «Остер», яке також займається садівництвом.

IMG_3344

Наступний день практичного візиту пройшов не менш насичено. Сільгоспвиробники Вінниччини завітали на Національний фестиваль яблука у м. Сороки Республіки Молдова. У цей день в місто з’їхалися садівники з різних куточків Молдови, які привезли з собою свою продукції.

IMG_4179

Фестиваль яблука - це чудова можливість продемонструвати землякам та сусіднім країнам свої здобутки в садівництві та городництві. Також під час заходу садівники можуть знайти нових партнерів, інвесторів чи покупців. Окрім того, на фестиваль завітали іноземні гості та іноземні гості, з якими також мали можливість поспілкуватися члени агрокластеру «Дністер».

IMG_4083

- Створення агрокластеру наразі дуже важливе і актуальне питання. Справа в тому, що сільгоспвиробники Молдови та України не такі великі, щоб мати сили підкорити європейські ринки. У нас є хороша продукція, яка за рівнем якості і ціною може конкурувати з європейською. Але без об’єднання майже не можливо вийти на міжнародні ринки збуту, - зазначив Міністр сільського господарства Республіки Молдова Ніколай Чупук.

IMG_4130

Після обміну контактами і досвідом на фестивалі члени агрокластеру зібралися на робочу зустріч під час якої були розподілені обов’язки та сплановані найближчі заходи проекту.

-Наш візит в Молдову підтвердив необхідність співпраці молдавських та українських товаровиробників та створення агрокластеру, зокрема, - наголосив експерт цільової групи проекту Станіслав Нижник-Оскольський.

IMG_3619

-Дуже цінним є те, що ми мали можливість налагодити контакти. Товаровиробники в Молдові переважно закуповують обладнання в Польщі, хоча на Вінниччині в Брацлаві є підприємство, яке також виготовляє обладнання для сільгоспвиробників. Тому я всім роздавав наші контакти, розповідав про наше підприємство аби в майбутньому вони співпрацювали з нами, - розповів Микола Радіонов, директор підприємства «Авангард», яке займається виробництвом сільськогосподарського обладнання.   

IMG_5791

Також під час практичного візиту делегація з Вінниччини знайомилася з роботою молдавських підприємств, які активно поставляють свою продукцію за кордон, а саме побували на коньячному та винному заводах. Зокрема учасники побували на комбінаті якісних вин «MILESTII MICI», який внесений до Книги рекордів Гіннеса. Тут зібрана найбільша у світі колекція вин. Підвали «MILESTII MICI» сягають мають протяжність близько 200 км і по ним навіть можна проїхатися на автівці.

Завершився день поїздкою на підприємство «Prograin organic», яке займається виробництвом екологічних сільськогосподарських культур. Нарізі підприємство об’єднує 60 фермерів, які  вирощують пшеницю, овес, зелений горох, кукурудзу, сою тощо.

-Наша голландська та молдавська команди працюють у тісній співпраці з відібраною групою виробників, щоб забезпечити контроль якості протягом всього процесу вирощування. Ми надаємо їм повний спектр послуг, необхідних для вирощування органічних культур. Після збирання органічні сировини зберігаються на наших складах, які знаходяться у Флорешті на півночі Молдови та в міжнародному вільному порту Джурджулеште півдні Молдови, - розповів представник підприємства.

 IMG_5217

IMG_5274

Четвертий день візиту розпочався із зустрічі з товаровиробниками та керівництвом Дубоссарського району Республіки Молдова. Вони розповіли вінничанам як працюють та з якими проблемами стикаються.

-Наш регіон агротехнічний, але останнім часом ми більше сконцентрувалися на виробництві своєї власної продукції. Ми стараємося відроджувати виробництво. Звичайно, без інвестицій, без ринку збуту, без сучасних технологій - це не можливо. Тому ми раді цьому проекту, який допоможе знайти партнерів за кордоном, залучити інвестиції, знайти ринки збуту за кордоном та розвивати наші підприємства, - зауважив голова Дубоссарського району Грігорій Полічинський.

IMG_5327

IMG_5461

Після продуктивної зустрічі учасники візиту побували на виноробному заводі «Букет Молдавії». Це підприємство, яке продукує невеликий об’єм продукції, що забезпечує покупцям у певній мірі ексклюзивним товаром. Члени агрокластеру відмітили, що це підприємство є прекрасним прикладом заводу, який існує з радянських часів, але який перелаштувався на сучасний манер і конкурує з великими підприємствами.

IMG_5557

Окрім того, вінницькі товаровиробники побували на Молдавському металургійному заводі в м. Рибниці Республіка Молдова.

- Ми виробляємо високоякісну продукцію в галузі чорної металургії. В нас є добре сформований комплекс засобів для тестування і контролю готової продукції. Більше 30-ти років ми успішно працюємо на міжнародному ринку. Нас знають як надійного поставника, - наголосив генеральний директор підприємства Сергій Корнєв.  

IMG_5780

IMG_5731

І насамкінець практичний візит завершився спілкуванням із молдавськими товаровиробниками і налагодженням контактів для реалізації спільних проектів.

IMG_3106

IMG_3112

IMG_3159

IMG_3195

IMG_3319

IMG_3486

IMG_3507

IMG_3526

IMG_3573

IMG_3595

IMG_3631

IMG_3666

IMG_3673

IMG_3675

IMG_3759

IMG_3809

IMG_3871

IMG_3886

IMG_4600

IMG_4622

IMG_4646

IMG_4656

IMG_4732

IMG_4855

IMG_4867

IMG_5260

IMG_5226

IMG_5263

IMG_5277

IMG_5323

IMG_5341

IMG_5376

IMG_5502

IMG_5539

IMG_5720

IMG_5759

IMG_5770

IMG_5835

IMG_5843

IMG_5893

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 0

Читайте також:

09 Грудня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
09 Грудня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
09 Грудня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
09 Грудня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
09 Грудня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів
09 Грудня
У Вінниці в рамках європейського проекту закупили обладнання для сільгоспвиробників

Всі новини

18:56
Пнд
Розумахи зі шкіл Вінниці зіграли в інтелектуальну гру
17:44
Пнд
У Вінниці перехожим пропонують подолати лабіринт насилля
17:00
Пнд
Більше мільярда гривень надійшло в бюджет Вінниччини за надра
16:08
Пнд
Голова Вінницької ОДА закликав бути разом із Президентом
15:23
Пнд
Військові баталії відбулися на вулицях Крижополя (ФОТО)
14:39
Пнд
Люди з інвалідністю формуватимуть новий ресторан у Вінниці
13:57
Пнд
Садочок №22 відкрили у Вінниці (ФОТО)
13:12
Пнд
У Вінниці видали книгу про Українську революцію минулого століття
12:26
Пнд
Тонна сіна згоріла у господарів в Липовці
11:40
Пнд
У Гнівані під колесами товарного потяга загинув 19-річний юнак
10:58
Пнд
У Вінниці на переході насмерть збили 65-річну жінку (ФОТО)
10:19
Пнд
Де у Вінниці продаватимуть легальні ялинки?
09:21
Пнд
Мерія Вінниці приймає безплатні туристичні ідеї
08:35
Пнд
Вінницького поліцейського, з вини якого загинула жінка, судитимуть
11:54
Нд
У Вінницькому районі вночі горів будинок
09:00
Нд
Сьогодні у Вінниці – дискусії про важливе і красиве дозвілля
16:26
Сб
У Вінниці за тиждень розпочнуться новорічно-різдвяні заходи
14:12
Сб
У Вінниці неадекватного пасажира в кайданках доправили до відділку
12:00
Сб
«Можемо пишатися тим, що живемо у місті-лідері», - мер Вінниці

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"