Вінницькі журналісти побували в місцях, де жили відомі європейці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
  • Вінницькі журналісти побували в місцях, де жили відомі європейці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
10 Жовтня
13:20

У рамках проекту «Європейці Вінниччини» представники місцевих ЗМІ відвідали архітектурні пам’ятки області та місця, де жили відомі особистості. 

Вінницький обласний осередок МГО «Україна-Польща-Німеччина» завершує реалізацію історико-туристичного проекту «Європейці Вінниччини». Мета проекту - популяризація відомих діячів Європи, які народилися або проживали на території Вінницької області. Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов розповів, що наразі вже відомі імена 50-ти європейців Вінниччини, історичні відомості про яких увійдуть до інформаційного буклету. Він має вийти накладом у 4000 екземплярів та матиме тексти українською й англійською. Також будуть надруковані карти з позначками місць, де жили 100 відомих європейців Вінниччини. Щоб обрати найбільш достойних експертна група проекту працювала не один місяць.

Вибрати було складно. Тим більше, що ми включили до відомих європейців також людей, які проживали в Росії чи в Америці, але діяльність яких мала дуже сильний вплив на Європу. Було багато кандидатур та безліч дискусій. Ми старалися обирати об’єктивно. Якось так склалося, що в сотню потрапили представники усіх районів Вінницької області, крім Крижопільського, - зазначив О.Гаврилов.

_SAM4715

Щоб поширити інформацію про те, які відомі постаті народилися, проживали чи творили на Вінниччині, реалізатори проекту організували прес-тур для представників місцевих ЗМІ. Протягом двох днів, 6-7 жовтня, журналісти поїздили місцями, які безпосередньо пов’язані з відомими вінничанами.

Медійники побували в селі Нова Прилука Липовецького району, де народився американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини Зельман Ваксман, відвідали Стару Прилуку, де розташувався палац побудований академіком архітектури Карлом Маєвським для сина одного з найбільш популярних київських лікарів Фрідріха Мерінга. В селі Махнівка Козятинського району учасники прес-туру побачили могилу відомого польсько-українського композитора Тимка Падури, яку історики знайшли близько місяця тому.

_SAM4583

У Хмільницькому районі до маршруту прес-туру потрапили місця, пов’язані з відомими композиторами: село Воронівці, де декілька разів гостював відомий угорський композитор Ференц Ліст, та село Курилівка, де народився відомий польський композитор Ігнацій Падеревський. Унікальним також є селище Браїлів Жмеринського району, де жила російська меценатка Надія фон Мекк. До речі, до сотні європейців Вінниччини потрапили лише 12 жінок, серед них і пані фон Мекк, адже вона через свою велику любов до музики підтримувала всесвітньо відомих композиторів Клода Дебюсі та Петра Чайковського. Обидва музиканти певний час жили в садибі фон Мекк в Браїлові, тому також потрапили до списку відомих європейців Вінниччини.

_SAM4661

_SAM5050

Відомий художник австрійського походження Йоахім Прагтль, інформація про якого також міститиметься в буклеті «Європейці Вінниччини», колись розписав стіни парафіяльного костелу, сучасного жіночого Троїцького монастиря в Браїлові. Не оминули увагою журналісти й палац Вітославських в Чернятині Жмеринського району, який в першій половині ХІХ ст. спроектував італійський архітектор Генріх Іттар. Село Уладівка Літинського району медійники також відвідали, адже тут колись жив представник знатного роду, польський вчений, письменник Ян Потоцький.

_SAM5108

_SAM5121

Наступним пунктом подорожі стало місто Бар, яке зібрало навколо себе чимало відомих європейців. Журналісти побували на місці колишньої мурованої фортеці. Цю могутню споруду, яка була другою за величиною оборонною спорудою на Поділлі, спроектував відомий французький військовий інженер Гійом де Боплан на замовлення засновниці міста Бар Бони Сфорци. Обидві постаті потрапили до 50-ки відомих європейців Вінниччини.

Останнім пунктом дводенного прес-туру став палац в Мурованих Курилівцях, який називають «подільським Версалем». Навколо величної будівлі, зведеної на підмурках замку, розташувався парк, який впорядкував відомий ірландський майстер садово-паркового мистецтва Діонісій Міклер.

_SAM5215

_SAM5384

Окрім місць пов’язаних з відомими європейцями, журналісти відвідали і інші цікаві туристичні об’єкти області: в місті Хмільник костел Пресвятої трійці та палац Ксідо; в селі Іванів Калинівського району палац Холоневського і барочний костел Пресвятої Трійці; римо-католицький парафіяльний костел Пресвятої Трійці в Браїлові; залишки костелу Вознесіння в селі Межирів Жмеринського району; неоготичний костел Святої Анни, барочну церкву успіння Пресвятої Богородиці та католицький монастир сестер-бенедиктинок в місті Бар; палац адмірала Чіхачова в селі Митки Барського району; садибу в селі Вищеольчедаїв Мурованокуриловецього району, яка знаходиться в стані руйнації.

_SAM5190

_SAM5289

Керівник проекту Олексій Гаврилов хоче, щоби матеріали, які напишуть журналісти про відвідані місця, архітектурні пам’ятки області, привернули увагу як вінничан, так і гостей із-за меж регіону. 

- Після поїздки багато залишилося позитивних вражень. Я відчуваю гордість, адже на Вінниччині розташувалося найбільше з усіх областей України палаців. Та разом з тим я відчуваю сум, оскільки більшість архітектурних пам’яток перебувають у занедбаному стані. Через байдужість людей ми втрачаємо пам’ятки архітектури, - прокоментував координатор проекту О.Гаврилов.

А от журналіст «Власно.Інфо» Олександр Сашньов переконаний, що проект «Європейці Вінниччини» допоможе зберегти пам’ятки архітектури.

- Проект влаштований так, що він просто не міг не сподобатися. По-перше: ми побачили дуже багато цікавих об’єктів, яких ніде в Україні більше не побачиш. По-друге: ми дізналися про долю багатьох цікавих людей, які, виявляється, були тісно пов’язані з Вінниччиною. Думаю, проект приверне увагу меценатів. Але це вже залежить не від учасників і не від організаторів проекту, - сказав О.Сашньов.

_SAM5389

Редактор газети «Слово Придністров’я» Лариса Знак сподівається, що інформація, зібрана в рамках проекту, зацікавить туристів, які захочуть відвідати місця, пов’язані з відомими європейцями, та побачити на власні очі архітектурні пам’ятки області.

- В своїй газеті я планую зробити краєзнавчу сторінку, де використаю всю інформацію, яку зібрала протягом цих двох днів. Сподіваюся, що хтось, прочитавши статтю, захоче відвідати той чи інший туристичний об’єкт або більше дізнатися про відомого європейця, який пов'язаний з Вінниччиною, - зазначила Л.Знак.  

_SAM5394

Олексій Гаврилов розповів, що через два тижні відбудеться другий етап прес-туру, під час якого журналісти вирушать місцями, де жили та творили відомий польський літератор-гуманіст Тіт Щеньовський, польсько-український історик Антоній Роллє, українсько-польський архітектор Владислав Городецький, російський полководець Олександр Суворов, класик російської літератури Олександр Пушкін та інші. Також медійники відвідають домініканський монастир в Шаргороді, костел-мавзолей Потоцьких в селі Печера, палац М.Щербатової та інші туристичні об’єкти області.

_SAM4694

_SAM4619

_SAM4634

_SAM5097

_SAM4750

_SAM5403

_SAM5236

_SAM5011

Нагадаємо, вінницькі підземелля відкрили для туристів.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

26 Травня
Місця, де жили і творили європейці Вінниччини, можна подивитися на інтерактивній карті
26 Травня
Селищу на Вінниччині Чайковський присвятив цикл музичних творів (ФОТО)
26 Травня
У палаці на Вінниччині приймали останнього польського короля (ФОТО)
26 Травня
Всесвітньовідомий композитор присвятив вінничанці музичний твір (ФОТО)
26 Травня
У селі на Вінниччині народився нобелівський лауреат (ФОТО)
26 Травня
Представники регіонів України вчилися стратегічному плануванню у Вінниці (ФОТО)

Всі новини

19:54
Птн
У Вінниці продають рандеву з відомими містянами, щоб допомогти 3-річному Микиті
18:20
Птн
Козятин будує сміттєсортувальну станцію
17:28
Птн
Коровій пообіцяв школярам Сосонки нову школу 1 вересня
16:40
Птн
За заробітках у столиці пропав 25-річний вінничанин (ФОТО)
15:58
Птн
Поховали 23-річного Богдана з Вінниччини, який загинув на Донбасі (ФОТО)
15:10
Птн
Вундеркінд з Вінниччини відмовився від перспективної кар’єри в Google (ФОТО)
14:06
Птн
На трасі коло Вінниці розбилися чоловік і жінка (ВІДЕО)
13:32
Птн
У селі на Вінниччині п’яний водій влетів в електроопору (ФОТО)
12:44
Птн
На Вінниччині 14 абітурієнтів намагалися списати тести ЗНО з української мови
12:00
Птн
Черги за букетами, транспортні затори і танцювальні лінійки, - останній дзвоник у Вінниці (ФОТОРЕПОРТАЖ)
11:18
Птн
Вінниця готується підвищити проїзд у маршрутках
10:16
Птн
У Вінницькому районі чоловік необачно користувався зваркою, - згоріла машина
09:09
Птн
Наркомамця, - у Вінниці жінка доправляла наркотики в дитячому візку (ФОТО)
08:30
Птн
У Вінниці зареєстрували семеро дітей, що зазнали сімейного насилля
07:00
Птн
Сьогодні у світі - День зниклих дітей…
18:52
Чтв
«Острів Європа» у Вінниці: письменники з дев’яти країн, «тихі» читання на Кемпі та перформанси
17:24
Чтв
З метадоном і марихуаною затримали чоловіка біля вінницької тюрми (ФОТО)
16:16
Чтв
Столітню вишивку та обрядові короваї показали у Вінниці просто неба на честь Кобзаря (ФОТОРЕПОРТАЖ)
15:02
Чтв
У Вінниці біля базару помер чоловік (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"