У Вінниці 19 березня відбувся перший тренінг в рамках проекту Igma-Femina, метою якого є покращення доступності освіти та гендерно чутливого консультування з питань кар`єри та працевлаштування для жінок-мігранток та переселенок.
Фахівців, які працюють з такими жінками, вчили розуміти саме поняття «гендерно чутливе консультування».
Проект фінансується Європейським Союзом у рамках Програми «Erasmus+» та реалізовується консорціумом організацій з таких країн як Греція, Нідерланди, Швеція, Велика Британія та Україна. В Україні його реалізовує Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» за координування Фолькуніверситету.
На першому тренінгу організатори зібрали представниць і представників з різних сфер діяльності: освітніх закладів, громадських організацій, центрів зайнятості і роботодавців.
Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк виступив з вітальним словом і розповів про важливість впровадження подібного проекту в Україні і на Вінниччині зокрема.
«Ми плануємо об’єднати їхні зусилля задля отримання спільного і кращого результату», - пояснила Анастасія Ланова, менеджерка проекту.
Навчання проводила Таїсія Левченко, тренерка міжнародних навчальних проектів Erasmus+. Вона запропонувала нестандартний підхід: не давала теоретичного матеріалу на розгляд учасницям та учасникам. Натомість вони самі, працюючи в командах, відповідали на ключові запитання, які стосувались гендерно чутливого консультування.
«Сам цей проект побудований на тому, що вся його сила - у взаємодії та синергії людей», - зауважила тренерка.
Дискусійним став момент, коли вирішували, чи варто акцентувати увагу саме на гендері чи ні. Першочерговим, вважали присутні, все-таки є особистісні і професійні якості, а не гендер. Тому висновком стало те, що гендерно чутливе консультування - це надання рівних можливостей з урахуванням особливих потреб, індивідуальний підхід до кожного і акцентування уваги на теперішніх і майбутніх можливостях кожної жінки, яка потребує допомоги у сфері працевлаштування.
Далі тренерка запропонувала кожному задуматись над вибором своєї стратегії: наскільки вони готові викластися, щоб отримати командний результат? чи цікаво їм повністю присвятити себе цій роботі? Потім говорили про наслідки: до чого може призвести ігнорування такого виду консультування?
«Має бути сенс, - пояснила Таїсія Левченко. - Людина не може робити будь-що, якщо не бачить мети. Це допоможе зрозуміти вам, для чого ви це робите і викладатися на всі сто відсотків. Якщо ж сенсу ви так і не знайдете - це не завжди погано, отже, ви не будете марно витрачати свій час і відшукаєте собі інше заняття».
Таким чином учасники самостійно формулювали свій запит на інформацію. Крім того, усі присутні отримали домашнє завдання - подумати про саме поняття гендеру і про те, що це означає для кожної людини.
Загалом планується проведення ще трьох тренінгів у рамках проекту, на яких учасники поговорять про регіональну мережу зацікавлених організацій, розглянуть тему ефективної співпраці державних установ, роботодавців, освітніх закладів та громадських організацій, а також дізнаються про самовдосконалення, саморозвиток і протидію емоційному вигоранню кар’єрного консультанта.