Вінницький комбат Тетерук про війну і мир на фронті
  • Вінницький комбат Тетерук про війну і мир на фронті
22 Жовтня
12:24

Його вже були «похоронили» 30 серпня.  А він вижив  - наступного дня Андрій Тетерук, командир батальйону «Миротворець», разом із 70 бійцями вийшли з «Іловайського котла». П’ять днів героїчно батальйон Тетерука утримував один із ключових пунктів — вагонне депо.

Мине кілька днів і вінничанин – герой-комбат стане народним депутатом. У тому, що «Народний фронт» потрапить у парламент, сумніву немає. Але навіщо такій цілісній людині, як Андрій Тетерук, йти у політику? Про владу і війну – комбат у Вінниці  розповів своїм  землякам.   

-          Пане Андрію, чого чекати від такої кількості комбатів у парламенті? Це – відповідь на запит сьогодення? А хто буде командувати українськими патріотами, якщо ті бойові командири, яким люди почали довіряти, присвятять себе парламентському цирку та парламентським баталіям?

-          Насамперед – для армійського порядку. Так, згоден, такі вимоги сьогодення.

Командувати українськими патріотами будуть ті гідні командири, з якими ми виконували бойові завдання. Якщо люди довірили мені вести їх у бій, вони повинні зберегти довіру, аби    ми своєю діяльністю позбавили парламент від слів "цирк", "бардак" і "парламентські  баталії". Ніхто не посмів влаштовувати бійку з Віталієм Кличко. Отак ніхто не посміє навіть косо глянути в наші бік. У деяких можуть з’явитися нові відчуття в цьому житті.

-          Як Ви стали командиром батальйону «Миротворець»?

 - Ще з березня зареєстрований добровольцем. Призупинив підприємницьку діяльність і чекав виклику на службу майже два місяці. А потім, оскільки двічі мав досвід керування штабом під час виконання миротворчих місій у складі сил ООН у Косово, мені запропонували очолити створюваний тоді батальйон «Миротворець».

«На Донбасі можна перемогти силою інтелекту»

До середини липня підрозділ був остаточно сформований і оснащений засобами захисту. Андрій був одним із тих, хто вибирався з подвійного оточення в Іловайську. Перед тим батальйон виконував бойові завдання в м. Слов’янськ, далі в м. Дзерджинську, а 24 серпня зайшов у м. Іловайськ.

- В операції зачистки брала участь сотня наших бійців. Чому такий стратегічно важливий був Іловайськ? Російське командування почало доставляти крупне озброєння залізничними шляхами. А в цьому невеликому містечку розміщується вузлова станція. Дев’ятеро хлопців загинуло, один зник без вісті. На жаль, втратив життя під час виконання завдання мій товариш по службі, теж вінничанин В’ячеслав Катрідж. Шість осіб досі залишаються в полоні, 12 уже вдалося звільнити. 

Про цей підрозділ відомо не так багато. Передусім тому, що комбат переконаний у необхідності інформаційної потаємності.

- Відомості про кількісний склад, озброєння, місцезнаходження батальйону полегшують противнику завдання, - слушно зауважив командир.  – Але окрім того, я, як комбат, переконаний, що на Донбасі можна перемогти силою інтелекту дипломатів і нашої влади, яка роз’яснить причини жахливої війна, яка ґрунтується на брехні з боку Росії.

Повернення Криму я бачу таким безкровним, як його «уход». Це буде нашим головним фінальною битвою у боротьбі за нашу незалежність і територіальну цілісність. Росія зобов’язана компенсувати сім’ям те горе, страждання і всі руйнування своєю агресією.    

 

Свою місію в разі входження у склад парламенту кандидат від «Народного фронту» (п’ятий за партійним списком) вбачає у нівелюванні проросійських настроїв серед вищого політикуму. Бачив, що збройному конфлікту на Сході передувала ціла плеяда фактів і подій. Він - військова людина і знає армійську службу зсередини. Упевнений, що передусім треба підсилювати оборону.

-              Потрібно називати явища своїми іменами: ми перебуваємо в стані війни, нападник – Росія, - пояснює позицію військової ради партії «Народний фронт» Андрій Тетерук. - Наша слабкість – це фактор, що провокує сусіда на агресію. Тому спочатку в парламенті плануємо займатися зміною військової доктрини України.  Її головні акценти такі: Україна має сформувати професійну армію чисельністю 100-150 тисяч людей і добре підготовлений та навчений резерв для Збройних сил і Національної гвардії чисельністю 500 тисяч. Також слід сконцентруватися на побудові воєнізованої охорони й оборони на східних українських кордонах. Якби ми володіли названим потенціалом, могли б мобілізувати й зосередити в зоні АТО не 40-50 тисяч, а 150-200 тисяч вояків. Це не втягнуло б країну в затяжне кровопролитне протистояння.

Щодо покращення якості життя кожного громадянина Андрій Тетерук висловив свою точку зору: 

- Багато кандидатів обіцяють підвищити пенсії й зарплати. Але за рахунок чого їх підвищувати? Передусім треба укріплювати економіку, яка була розграбована. Для цього пропонуємо цілий комплекс невідкладних та стратегічних заходів. По-перше, прем’єр-міністр  Арсеній Яценюк уже тепер робить максимум, щоб позбутися газової залежності від Росії. По-друге, здійснює перерозподіл фінансових потоків на армію. Наші «доблесні» генерали, що десятиліттями займали свої посади, замість покупки бронежилетів, озброєння, замовляють на мільйони гривень салютні снаряди, щоб відмити гроші. Оборонне замовлення, оформлене в травні, уже в руках Арсенія Петровича і скоро за нього хтось «сяде». У нашій політичній силі такий підбір кадрів, яка уже вносить позитивні зміни в українське суспільство. Чому я обрав «Народний фронт»? Тому що саме ця команда, а не будь-хто інший, ще у лютому узяла на себе відповідальність за країну. І вже лиш це заслуговує на повагу.

Днями "Народний Фронт" Вінниччини організував автопробіг районами області. Машини активістів на чолі із командиром батальйону "Миротворець" Андрієм Тетеруком проїхалися Вінницею, Калинівським, Липовецьким та Літинським районами. Тут відбулися зустрічі нашого земляка із вінничанами. Запитань до "миротворця", як завжди, було багато. Звичайно, що в першу чергу їх цікавило, що відбувається на Сході країни і які кроки робить Київ, аби забезпечити наших бійців як під час бойових дій, так і після них....

 

Досьє

Андрій Тетерук народився у Вінниці 15 травня 1973 року. Мати — Тетерук Тетяна Миколаївна, пенсіонерка, голова ОСББ. Закінчив Вінницьку середню школу № 12. З 1990 по 1994 рік — навчання у Московському вищому загальновійськовому командному училищі імені Верховної Ради РСФР. Після навчання служив п'ять років за контрактом у російській армії на Далекому Сході.  У 1999 році прийняв українське громадянство і переїхав до України, де розпочав кар'єру військового в частині 3028 (м. Калинівка). У 2003 році в жовтні проходив стажування в поліцейській академії ім. Хосні Мубарака (Єгипет). Курс із боротьби з міжнародним тероризмом. У 2004–2005 рр. перебував у складі миротворчої місії із силами ООН у Косові. Був заступником командира, начальником штабу спеціального миротворчого підрозділу МВС України. 2006–2007 рік — друга миротворча місія в Косові. У 2011 році закінчив Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету. Спеціальність — менеджмент організації. Після отримання другої вищої освіти заснував власну компанію ТОВ «ВП Спецтехніка» з виготовлення паливозаправників.

 

Автор: Максим Федоренко для i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

10 Серпня
На Вінниччині подолали коронавірус дві тисячі 236 людей
10 Серпня
Нові шпали врятували від закриття станцію на Вінниччині
10 Серпня
Дендропарк у стилі фентезі: чудовий вікенд для вінничан (ФОТО)
10 Серпня
Врожай гігантської цибулі зібрала мешканка ОТГ на Вінниччині
10 Серпня
Кожен третій споживач газу на Вінниччині має особистий кабінет
10 Серпня
На Вінниччині відновили візитівку райцентру

Всі новини

11:02
Пнд
На Вінниччині подолали коронавірус дві тисячі 236 людей
09:30
Пнд
Нові шпали врятували від закриття станцію на Вінниччині
08:15
Пнд
Дендропарк у стилі фентезі: чудовий вікенд для вінничан (ФОТО)
17:55
Нд
Врожай гігантської цибулі зібрала мешканка ОТГ на Вінниччині
15:45
Нд
Кожен третій споживач газу на Вінниччині має особистий кабінет
13:30
Нд
На Вінниччині відновили візитівку райцентру
11:34
Нд
Після жорстокого побиття пасажирки купе «Укрзалізниця» посилить безпеку
09:31
Нд
У Вінниці запрацював світломузичний фонтан "Рошен"
17:50
Сб
У Вінниці запустять два нові маршрути до сіл
15:45
Сб
Вінничанин вирощує понад сотню екзотичних рослин
13:30
Сб
У Вінниці виділять 32 тисячі гривень на муніципальні електронні системи для глухих людей
11:25
Сб
У Вінниці до кінця року утеплять тридцять шкіл і садочків
10:10
Сб
Перспективне підприємство на Вінниччині випускає екологічно чисту продукцію
09:10
Сб
Глухівський блакитноводний кар’єр називають українським Памуккале
18:55
Птн
На локації «Міні Вінниця» встановили новий макет
17:01
Птн
У Вінниці троє хлопців пограбували автомат видачі води
15:30
Птн
В Україні майже 1500 нових випадків захворювання на СOVID-19
13:50
Птн
Кращим спікером міжнародної конференції стала студентка Вінницького ВНЗ
12:30
Птн
Вінничани добилися відновлення руху приміського поїзду

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"