Вінницький митрополит Симеон вчинив усупереч синоду УПЦ МП
  • Вінницький митрополит Симеон вчинив усупереч синоду УПЦ МП
14 Листопада
14:32

Він не підтримав рішення більшості і сам пішов на зустріч до Порошенка.

Митрополит Вінницький та Барський Симеон єдиний із 83 учасників Собору Української православної церкви Московського патріархату не підписав постанову синоду. Про це виданню Vinbazar повідомив секретар управління Вінницької єпархії УПЦ Протодиякон Владислав Демченко.

У вівторок, 13 листопада, архієреї УПЦ МП зібралися у Києво-Печерській Лаврі та проголосували за розірвання стосунків із Константинополем через рішення Вселенського патріарха надати Україні Томос.

Цього дня також мала відбутися зустріч лідерів УПЦ МП з Президентом Петром Порошенком. Але синод проігнорував її. Єдиним, хто не підписав «розкол» із Константинополем і пішов на аудієнцією з главою держави був митрополит Вінницький та Барський Симеон.

За словами секретаря митрополита отця Владислава, за зачиненими дверима говорилося про Об'єднану Українську Церкву.

«…я на ній не був присутній, тому конкретних деталей розповісти не можу. Знаю, що розмова йшла про державно-церковні стосунки у контексті перспективи створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. Власне, Президент розповів тим архієреям, котрі прийшли на зустріч із ним, те, що хотів розповісти усім архієреям УПЦ, яких запрошував в Український Дім. Знаю також, що Президент відповів владикам і на ті запитання, які сьогодні ставлять перед ними окремі віряни, котрі побоюються, щоби Православна Церква в Україні не стала частиною державного апарату, щоби не було тиску на тих, хто захоче залишитися в УПЦ і інші, доволі гострі питання. Наскільки я зрозумів зі слів митрополита Симеона, зустріч була конструктивною і корисною для усіх учасників», - прокоментував Демченко.

Додамо, що раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Порошенко просуває Симеона на посаду очільника Єдиної Помісної Православної Церкви.

Автор: i-vin.info
Коментарів 8
Вова 15:20 / 14.11.2018
За любих обставин, це має бути в першу чергу УКРАЇНЕЦЬ і патріот держави, без поглядів на минуле і расєю.
Володимир 15:33 / 14.11.2018
Гарних цукерок мабуть наобіцяв йому шоколадний король, що він так вистрибує з штанців. А парафіянки з собору в Вінниці мені вчора божилися що він ліг в лікарню - бо такий хворий, такий хворий... :))))
Симеон 22:55 / 14.11.2018
Владика Симеон для міліонів вірних матері церкви став Іудою Вінницьким Іскаріотом, він то із католиками знюхався то із розкольниками, а що далі адвентисти. Страх.
Всі православні віруючі УПЦ та Вселенські церкви підтримують предстоятеля нашої церкви Онуфрія, справжнього монаха, який при розколі філарета не підався на провокації і шкурні інтриги і щас не піддається. Дай Бог йому здоров'я і крепості духу витримати важкий тягар який ліг на його плечі.
Ольга 01:28 / 15.11.2018
Онуфрій не піддався на шкурні інтриги? Монах? Ви маєток цього монаха бачили? В монашестві не шикують як шикує кіріл! А про вушко голки у святому письмі ви читали? Так,онуфрій повністю відданий російській церкві і кірілу,а,відповідно,і путлеру - ви хочете виховання пастви в дусі заперечення вільної України, заперечення захисту її територіальної цілісності? І не всі православні віруючі УПЦ та Вселенські церкви підтримують предстоятеля та несправжнього монаха онуфрія,ви,симеон,брешете! Та брехня рпц - це складова частина її діяльності, і ви, московські підстилки, також стали на цей слизький шлях! Розкол? А москальська церква не розкольники??? Історію становлення рпц знаєте??? І далі продовжують розкол з материнською церквою - Константинополем!Якби не Константинопольська материнська церква та Київська митрополія,то вас - москальських попів- не було б взагалі!!! Ви ж не будете це заперечувати??? А владиці Симеону - честь і слава! Онуфрію-зраднику,перевертню та монаху,що погряз в гріху незаконного збагачення -ганьба! Українська православна автокефальна церква буде!!! З католиками знюхався? А кіріл не знюхався з папою Римським, не зустрічався? Треба ріднитися і поважати всі церкви, а не засуджувати та ворогувати і нападати як москалі з путлером та їх церквою на весь довколишній світ!!! Онуфрія та його поплічників треба гнати тільки за те, що не встали вшанувати українських загиблих воїнів! Ганьба довічня їм за такий гріх тяжкий! Задурені москалями та окуповані і пограбовані люди вже побачили русскій мір та його церковників,що освячують зброю для нападу на єдиновірних. Прокляті будуть москалі - вбивці та їх духовні наставники, що освячують вбивство!!! Печать гріха непростимого на них лежить і кривава ганьба!!!
Симеон 16:16 / 17.11.2018
Ольга. Ви заполітизована особа. До істиної віри Ви нічого не маєта. А тому, вириваючи тези із контексту святого письма, Ви не доведете ту істину, яку знають віруючу люди. Як сказано в святому письмі навчіться від Христа так як він кроткий і смирений сердцем. А Ви вилили масу бруду, отже віри в сердці у Вас немає. Якщо Ви були б віруюча, а не замішурованою націоналісткою то б Ви мені вказували на моє висловлування толерантно, а не в агресивній позиції. по-друге, що стосується митрополита Онуфрія, вся Вселенська церква, а також свята гора Афон підтримує його - це факт, що підтверджується відповідними висловами Патріархів вселенських. Крім того, ніякого маєтку в нього не має - це брехлива політика 1+1, щодо дискридетації Блаженішого. А вселенський патріарх, хай займається своєю водчиною, Ви подивіться в Констатинополі пастви православної практично не залишилось, більшість мусульман. І в нас вже є наша православна церква УПЦ, яка являється автономною. І нічого нас робити ворогоми, ми такі ж самі українці як і всі. От такі ненавесні націоналісти, як Ви і розколюють Україну. Я згадую слова В'ячеслава Чорноволо, що не має східних і західних, а є єдиний народ, от би ці переконання всім націоналістам. І так вся церква УПЦ повністю підтримує блаженішого Онуфрія, і це факт. Ніяки ми не підстилки, як Ви ображаєте свій народ, а українці теж - це два. І ми так само співчуваємо родинам загиблих воїнам та молимся за них. І ніхто не хоче війни. І ми прагнемо до миру.
Володимир 05:24 / 15.11.2018
"...Прокляті будуть москалі - вбивці та їх духовні наставники" :) О, відчуваю більшовиків - хоч і жовто-блакитних. ;))
Ольга 07:53 / 15.11.2018
Більшовики-це теж породження москалів, загарбували Україну завжди і грабували,грабували, морили голодами! І завжди заперечували і вбивали,руйнували церкву. В України жовто-блакитний прапор і стародавній герб! Україна та її громадяни відстоюють самих себе та свою територію,а не лізуть з липкими ручками в чужу хату і навіть церкву! Київський патріархат загарбано москалями для надання мп вигляду древності,бо мп створено на сотні років пізніше Київського патріархату та й територій хочеться! Москалі всіляко віххрещуються від Золотої орди, а їхня древність полягає саме в служінні монголам - давали ярлик на княження! От і мають спадок в суспільстві від монголів - загарбання чужого, вбивати всіх підряд! Які ж це християни, коли вони вбивці??? В минулому і теперішньому часі! Що,на них напали грузини-ще древніші християни? Чи,може, молдовани? Чи може, Україна напала на рассєю? І московська церква -відгалуження Київської митрополії- не засуджує вбивства,кіріл з посмішечкою спостерігає і тихенько проводить політику загарбання! А Україна має право на українську церкву і це право набагато древніше аніж в москви! І чинити опір загарбанню всього і вся Україна,як і всі країни в світі теж має право!!! А онуфрій не вічний, путлер і його духівник кіріл теж - їм,вбивцям та багачам, вже уготовано на тому світі за їх діяння згідно святого письма, бо знехтували вони божими заповідями і дуже грішні, в їхніх серцях бога нема , бо брехуни та вбивці!!!
Анатолій Волошин 14:24 / 06.01.2019
Ганьба, коли церковники на самому початку починають сваритись, розкривати таємницю засідань. Що можна далі очікувати від цього попа, який зрадив двічі? Він підставлений Москвою. Не інакше. Треба на початку обьєднатись, виробити статут, прийняти правила, відповідний Закон. Ким спланований наступ вінничан? Бачив багато фанатиків російської церкви у Тернополі. Невже і звідти патріоти-українці підуть на своїх братів? Невже вони не розуміють, що без єдиної церкви нам не вижити ніколи? Як пишаються поляки костьолом! Вголос кажуть, що єдині завдяки ХРЕСТУ!

Читайте також:

25 Січня
Митрополит Симеон заявив, що він не розкольник, і позивається на Онуфрія до суду
25 Січня
Московський патріархат призначив нового очільника Вінницької єпархії
25 Січня
Митрополита Симеона позбавлять керівництва єпархією на Вінниччині
25 Січня
Вінницький митрополит Симеон відправив службу у Маямі (ФОТО)
25 Січня
У МОЗі розповіли про осередки зараження коронавірусом в церквах
25 Січня
У Вінниці священники різних конфесій записали відеозвернення про незвичний Великдень (ВІДЕО)

Всі новини

18:20
Пнд
Середній розмір субсидії на Вінниччини перевищує півтори тисячі гривень
16:55
Пнд
Вінниччина посідає 12-те місце за вартістю сільськогосподарської землі
15:30
Пнд
Героїв Крут вінничани вшанують смолоскипною ходою
14:05
Пнд
Вінничани знову зібрались на «тарифний майдан»
12:40
Пнд
На Вінниччині за добу подолало «ковід» майже вдвічі більше людей, ніж захворіло
11:25
Пнд
У Вінниці триває великий зимовий облік птахів
09:50
Пнд
Сьогодні Україна виходить з локдауну і входить до «помаранчевої» зони карантину
08:25
Пнд
Як правильно одягнутись на ковзанку
20:02
Нд
Незабаром до вінницького музею повертається стіл Симона Петлюри
18:00
Нд
Вінничанин започаткував німецьку методику тренування для футбольних команд з Іллінців
16:50
Нд
«Тарифний майдан» у Вінниці активізувався
15:32
Нд
До річниці гибелі Миколи Леонтовича вінничани виконали його пісню (ВІДЕО)
11:21
Нд
Гуцулки носили свої речі у дзьобнях
18:50
Сб
На Вінниччині вполовину знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ
17:20
Сб
Вінницькі школярі нарешті повертаються за парти
14:35
Сб
Про перебіг Української революції на Поділлі розкажуть на виставці у Вінниці
13:03
Сб
Четверо вінничан отримали звання «Заслужених діячів»
10:13
Сб
Наприкінці ХІХ століття на Закарпатті набули популярності світлі вуйоши
19:30
Птн
Під Вінницею встановлюють освітлення вартістю майже вісім мільйонів гривень

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"