Будівлі вінницького «політеху» капітально утеплять, щоб знизити рівень втрати тепла.
Європейський інвестиційний банк надасть 120 мільйонів євро для покращення енергоефективності в українських вишах. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки, відповідну Фінансову угоду між Україною та ЄІБ днями ратифікувала Верховна Рада України. Проект ініціювало та розробило Міністерство освіти і науки України спільно з ЄІБ, щоб допомогти українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси. Відповідно до угоди, загальна вартість проекту – 160млн євро. З них 120 мільйонів кредиту надає ЄІБ, ще 10млн – це інвестиційний грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а залишок у 30млн погодилася надати як позику Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Кошти кредиту залучаються на 20 років з 5-річним пільговим періодом.
Для участі у першому етапі проекту було відібрано 7 університетів, серед яких Вінницький національний технічний університет. Незабаром корпуси навчального закладу модернізують, для покращення енергоефективності та збереження тепла. Як розповів Vежі проректор з науково-педагогiчної роботи по матерiально-технiчному забезпеченнi навчального та наукового процесiв ВНТУ Василь Ковальчук, на термодернізацію будівль в рамках проекту передбачено 8,3 млн. євро.
-Ми зможемо енергомодернізувати наші будівлі: провести зовнішнє утеплення, певну модернізацію інженерних мереж з точки зору підвищення їх енергоефективності. Зовнішнє утеплення, заміна вікон, система вентиляції, опалення, освітлення і тому подібне, - пояснив В.Ковальчук.
Як відзначає проректор, уже в 2018 році могли б впроваджувати проект у ВНЗ, однак відбулася «затримка».
-Якби Верховна Рада ратифікувати угоду ще навесні, як це можна було зробити, то була б 100% гарантія, що наступного року розпочалася реалізація. А так кінець року, бюджет переважно зверстаний. Тому є сумніви, що його реалізовуватимуть наступного року. Але сподіваємося, - додав В.Ковальчук.
Проректор підсумовує, що участь в проекті для ВНТУ, тому що корпуси навчального закладу побудовані переважно у 60-80-ті роки у стилі так званого соціалістичного аскетизму. І звичайно їх показники енергоефективності дуже низькі.
Нагадаємо, у Жмеринці за кошти ЄС термомодернізуються чотири навчальні заклади.