«Вінницький зять» іде в президенти
  • «Вінницький зять» іде в президенти
08 Серпня
13:00

Оголосивши про свою участь в президентських перегонах в Києві, Роман Безсмертний, фактично, першим з ймовірних кандидатів почав передвиборчий тур: він уже побував у Львові, Харкові та Одесі. Наступний пункт - Вінниця. З чим він їде до нас?

Як повідомляє «Вінниця.ОК», насправді до Вінниці Роман Безсмертний приїжджає доволі часто. Адже, по суті, він вінницький зять. Звідси родом його дружина – Тетяна Мокріді. Тут живуть її батьки. І, як розповів Безсмертний в одному зі своїх останніх інтерв’ю, у нашому місті він буває як мінімум декілька разів на рік.

Втім 9-10 серпня буде зовсім інший візит. Вперше Безсмертний приїде до Вінниці як серйозний самостійний політик, який заявив про претензії на президентське крісло. «Вінницький зять» збирає громадськість на зустріч-дискусію «Якої ми хочемо України». На відміну від інших кандидатів у президенти, у кожне місто він приїжджає саме з дискусіями. Менше говорить, більше слухає людей. Далі, каже Безсмертний, на основі почутого у кожному регіоні складе таку собі мозаїку України. І саме ця мозаїка стане основою його програми як кандидата в президенти. 

thumb_image (1)

Історія політика Безсмертного теж інша: він не тільки не належить до жодного з кланів, в тому числі олігархічного, він ще й геть позбавлений скандального шлейфа. У його біографії немає ані корупційних скандалів, ані будь-яких інших.

Шкільний учитель з Київської області на хвилі розвалу СРСР і здобуття Україною незалежності без проблем і адмінресурсу став депутатом Верховної Ради. У президенти він йде також відкрито — навряд чи хтось може сказати, хто за ним стоїть. У тому-то й справа, що за плечима у Безсмертного — лише чималий досвід: від представника президента Леоніда Кучми в парламенті, віце-прем'єра при Вікторі Ющенку до посла України в Білорусі та представника у політичній підгрупі Мінської контактної групи.

thumb_image (2)

Окрім нетипового для кандидата минулого, Безсмертний і кампанію свою розпочав у дещо незвичній манері. Ми вже звикли до стереотипів «гроші-обіцянки-перемога». А тут кандидат заявляє про зовсім інші пріоритети: коли основна цінність — людина, політика не має бути реалізована без суспільного запиту, а суспільний запит — сформований в ході широкої змістовної дискусії та артикульований елітою.

Створюється враження, що він навмисно уникає вже обридлих всім порожніх гасел про «справедливі тарифи» і «нове життя». Хоча все, що говорить Безсмертний, - і про це також. Але він не обіцяє і, мабуть, не буде обіцяти ані великих пенсій, ані мільйонів нових робочих місць - все це ми вже проходили, і все виявилося банальною брехнею.

thumb_image (4)

Єдине, що його хоч якось ставить в один ряд з іншими кандидатами – заклик змінити Конституцію. Небезпечний шлях. Ми вже чули конституційні пропозиції Юлії Тимошенко. Проте, в багатьох склалося враження, що вони продиктовані радше вимогами виборчих технологій, аніж сформовані в результаті глибокого розуміння потреб держави та суспільства. І насправді, в певному сенсі, вони є «антиконституційними», адже сьогодні Україна фактично не має легітимної Конституції — надто довго влада використовувала зміни до Основного Закону для задоволення власних інтересів та перерозподілу повноважень. А просто прийняти нову неможливо через обмеження чинного законодавства.

На відміну від Тимошенко та інших, Безсмертний не пропонує «срібної кулі». Він наголошує на необхідності перегляду самих засад конституційного процесу.

thumb_image (5)

На думку політика, однією з основних загроз існуванню України є розрив між державою та людиною, який з кожним роком поглиблюється. І держава, і Конституція безнадійно відстали від розвитку українського суспільства. Полагодити систему, побудовану на хибних засадах неможливо. Необхідне перезаснування держави — будівництво нової системи, починаючи з фундаменту — Конституції.

Шляхом до цього має стати Конституційний акт — закон який зафіксує повноваження Президента та парламенту у конституційному процесі та встановить терміни ухвалення нового Основного закону або його нової редакції. Безсмертний наголошує, що надважливою у створенні нової Конституції є роль громадянського суспільства — лише тоді вона набуває характеру Справжнього суспільного договору. Він переконаний, що шлях до Конституції так само важливий, як і її зміст. Нова система державного устрою має бути побудована на фундаменті поваги до закону, а не на болоті особистих інтересів, на засадах правди та відкритості, замість брехні та маніпуляцій.

thumb_image (3)

Окрім питання Конституції, Безсмертний торкається і глибших — фактично філософських питань. Серед яких, приміром, питання цінностей, без яких неможливе існування держави. Сутність політики, яка полягає не тільки й не стільки в розмовах під куполом будівлі на київських пагорбах, а твориться на місцях через задоволення первинних потреб людини. Роль еліти — не найбагатших та наймогутніших, а найвідповідальніших. Тих, хто здатен вести за собою.

Зустріч-дискусія з Безсмертним у Вінниці буде присвячена цим та іншим питанням. Пошуку нових сенсів в режимі дружньої розмови. Це не те, що слухати готові відповіді на всі питання. Коли вирішують за нас. За визначенням одного з сучасних філософів, філософія — це наука про щось ще. З Безсмертним та політикою це майже той самий випадок. Але саме це — найважливіше.

thumb_image (6)

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

15 Грудня
В указі Президента немає того, заради чого вводиться воєнний стан
15 Грудня
Прихильники Махна влаштували у Вінниці вуличний марш (ФОТО)
15 Грудня
«Якої ми хочемо України», - вінничани дискутували з Безсмертним про війну, корупцію та економіку
15 Грудня
Роман Безсмертний у Вінниці: «Політика має бути замовлена суспільством»
15 Грудня
«Потрібно усунути помилку в ціннісних пріоритетах. Метою політики має бути людина»
15 Грудня
«Ні виборам за законом Януковича!», - у Вінниці влаштували політичну акцію (ФОТО)

Всі новини

17:20
Сб
Незаміжніх красунь запрошують поборотися за корону «Міс Вінниці»
15:00
Сб
Канадські поліцейські вчили вінницьких колег як організувати навчання (ФОТО)
13:10
Сб
У Вінниці в 40 місцях встановлять камери відеоспостереження (ПЕРЕЛІК)
11:04
Сб
У Вінниці зловмисник попався копам, коли намагався провести додому водопостачання
09:32
Сб
На Вінниччині дві школи закрили на карантин
08:00
Сб
Сьогодні у Вінниці заярмаркують і полюватимуть на носорога
18:28
Птн
«Хо-хо-хо!», - вінничанам пропонують стати новорічним донором
17:38
Птн
Вінничанам презентують документальний фільм про Миколу Оводова
16:56
Птн
Рада оборони Вінниччини закликала не розхитувати релігійну ситуацію
16:02
Птн
На Вінниччині запроваджують проект «Шкільний офіцер поліції»
15:19
Птн
За 10 років Вінниця звела 8 муніципальних будинків
14:41
Птн
У Бершаді водій «Жигулів» збив велосипедиста
14:00
Птн
У Вінниці на 28-метрове новорічне дерево чіпляють гірлянди й іграшки (ФОТО)
13:14
Птн
6,4 млн. грн. виділено на п’ять екологічних проектів Вінниччини
12:30
Птн
Біля Вінниці зіткнулися ВАЗ і вантажівка з причепом (ФОТО)
11:58
Птн
Нападника на літню жмеринчанку затримали у столиці
11:22
Птн
Уночі горіла «Нова пошта» в Шаргороді
10:50
Птн
«Джунглі», рештки їжі, биття серця показали на конкурсі сучасного мистецтва у Вінниці (ФОТО)
10:17
Птн
На Вінниччині водійка легковика врізалася у фуру, - загинув пасажир

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"