«Вінницький зять» іде в президенти
  • «Вінницький зять» іде в президенти
08 Серпня
13:00

Оголосивши про свою участь в президентських перегонах в Києві, Роман Безсмертний, фактично, першим з ймовірних кандидатів почав передвиборчий тур: він уже побував у Львові, Харкові та Одесі. Наступний пункт - Вінниця. З чим він їде до нас?

Як повідомляє «Вінниця.ОК», насправді до Вінниці Роман Безсмертний приїжджає доволі часто. Адже, по суті, він вінницький зять. Звідси родом його дружина – Тетяна Мокріді. Тут живуть її батьки. І, як розповів Безсмертний в одному зі своїх останніх інтерв’ю, у нашому місті він буває як мінімум декілька разів на рік.

Втім 9-10 серпня буде зовсім інший візит. Вперше Безсмертний приїде до Вінниці як серйозний самостійний політик, який заявив про претензії на президентське крісло. «Вінницький зять» збирає громадськість на зустріч-дискусію «Якої ми хочемо України». На відміну від інших кандидатів у президенти, у кожне місто він приїжджає саме з дискусіями. Менше говорить, більше слухає людей. Далі, каже Безсмертний, на основі почутого у кожному регіоні складе таку собі мозаїку України. І саме ця мозаїка стане основою його програми як кандидата в президенти. 

thumb_image (1)

Історія політика Безсмертного теж інша: він не тільки не належить до жодного з кланів, в тому числі олігархічного, він ще й геть позбавлений скандального шлейфа. У його біографії немає ані корупційних скандалів, ані будь-яких інших.

Шкільний учитель з Київської області на хвилі розвалу СРСР і здобуття Україною незалежності без проблем і адмінресурсу став депутатом Верховної Ради. У президенти він йде також відкрито — навряд чи хтось може сказати, хто за ним стоїть. У тому-то й справа, що за плечима у Безсмертного — лише чималий досвід: від представника президента Леоніда Кучми в парламенті, віце-прем'єра при Вікторі Ющенку до посла України в Білорусі та представника у політичній підгрупі Мінської контактної групи.

thumb_image (2)

Окрім нетипового для кандидата минулого, Безсмертний і кампанію свою розпочав у дещо незвичній манері. Ми вже звикли до стереотипів «гроші-обіцянки-перемога». А тут кандидат заявляє про зовсім інші пріоритети: коли основна цінність — людина, політика не має бути реалізована без суспільного запиту, а суспільний запит — сформований в ході широкої змістовної дискусії та артикульований елітою.

Створюється враження, що він навмисно уникає вже обридлих всім порожніх гасел про «справедливі тарифи» і «нове життя». Хоча все, що говорить Безсмертний, - і про це також. Але він не обіцяє і, мабуть, не буде обіцяти ані великих пенсій, ані мільйонів нових робочих місць - все це ми вже проходили, і все виявилося банальною брехнею.

thumb_image (4)

Єдине, що його хоч якось ставить в один ряд з іншими кандидатами – заклик змінити Конституцію. Небезпечний шлях. Ми вже чули конституційні пропозиції Юлії Тимошенко. Проте, в багатьох склалося враження, що вони продиктовані радше вимогами виборчих технологій, аніж сформовані в результаті глибокого розуміння потреб держави та суспільства. І насправді, в певному сенсі, вони є «антиконституційними», адже сьогодні Україна фактично не має легітимної Конституції — надто довго влада використовувала зміни до Основного Закону для задоволення власних інтересів та перерозподілу повноважень. А просто прийняти нову неможливо через обмеження чинного законодавства.

На відміну від Тимошенко та інших, Безсмертний не пропонує «срібної кулі». Він наголошує на необхідності перегляду самих засад конституційного процесу.

thumb_image (5)

На думку політика, однією з основних загроз існуванню України є розрив між державою та людиною, який з кожним роком поглиблюється. І держава, і Конституція безнадійно відстали від розвитку українського суспільства. Полагодити систему, побудовану на хибних засадах неможливо. Необхідне перезаснування держави — будівництво нової системи, починаючи з фундаменту — Конституції.

Шляхом до цього має стати Конституційний акт — закон який зафіксує повноваження Президента та парламенту у конституційному процесі та встановить терміни ухвалення нового Основного закону або його нової редакції. Безсмертний наголошує, що надважливою у створенні нової Конституції є роль громадянського суспільства — лише тоді вона набуває характеру Справжнього суспільного договору. Він переконаний, що шлях до Конституції так само важливий, як і її зміст. Нова система державного устрою має бути побудована на фундаменті поваги до закону, а не на болоті особистих інтересів, на засадах правди та відкритості, замість брехні та маніпуляцій.

thumb_image (3)

Окрім питання Конституції, Безсмертний торкається і глибших — фактично філософських питань. Серед яких, приміром, питання цінностей, без яких неможливе існування держави. Сутність політики, яка полягає не тільки й не стільки в розмовах під куполом будівлі на київських пагорбах, а твориться на місцях через задоволення первинних потреб людини. Роль еліти — не найбагатших та наймогутніших, а найвідповідальніших. Тих, хто здатен вести за собою.

Зустріч-дискусія з Безсмертним у Вінниці буде присвячена цим та іншим питанням. Пошуку нових сенсів в режимі дружньої розмови. Це не те, що слухати готові відповіді на всі питання. Коли вирішують за нас. За визначенням одного з сучасних філософів, філософія — це наука про щось ще. З Безсмертним та політикою це майже той самий випадок. Але саме це — найважливіше.

thumb_image (6)

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

21 Жовтня
«Успішна жінка – це вдале поєднання розуму, краси та витривалості», – Наталя Заболотна
21 Жовтня
В указі Президента немає того, заради чого вводиться воєнний стан
21 Жовтня
Прихильники Махна влаштували у Вінниці вуличний марш (ФОТО)
21 Жовтня
«Якої ми хочемо України», - вінничани дискутували з Безсмертним про війну, корупцію та економіку
21 Жовтня
Роман Безсмертний у Вінниці: «Політика має бути замовлена суспільством»
21 Жовтня
«Потрібно усунути помилку в ціннісних пріоритетах. Метою політики має бути людина»

Всі новини

19:35
Вт
«Ми за день переживаємо у шість разів більше стресу, ніж батьки дітей без інвалідності за рік» – у Вінниці стартує соціальний проєкт
18:20
Вт
Динозаври у Вінниці «оживуть» на свято Миколая
17:05
Вт
Після виборів на сесію зберуться вінницькі депутати попереднього скликання
15:50
Вт
У понад 600 будинків вінничан подали тепло
14:27
Вт
Біля Родинного озера у Вінниці облаштовують «сухий» фонтан
12:40
Вт
Вінниччина займає 16 місце по захворюваності на коронавірус серед регіонів
11:15
Вт
На Вінниччині до висадження мільйона дерев долучилися усі громади області і побили запланований рекорд
09:45
Вт
Чемліти жінки «передали» чоловікам
08:20
Вт
Здорова і квітуча: вінничанки взяли участь у симоволічній акції (ФОТО)
19:55
Пнд
В одному з мікрорайонів Вінниці ремонт дороги завершать наступного року
16:55
Пнд
У Вінницьких маршрутках відсьогодні встановлюватимуть валідатори
15:40
Пнд
Вінничани зможуть отримати щеплення від грипу за пів ціни
14:05
Пнд
Сім'я колишнього міського голови Вінниці захворіла на COVID19
13:00
Пнд
"Я люблю Козятин": нарешті у місті встановили патріотичний напис
11:00
Пнд
Коронавірус на Вінниччині: скільки нових хворих виявлено в області за останню добу
09:15
Пнд
Українські жінки одягали шушун на свята та до церкви
17:15
Нд
Вінниччина доєдналася до Національної акції «Озеленення України»
16:05
Нд
Вінницька «Нива» програла на власному полі
14:30
Нд
Візки та ходунки у Вінниці можна буде безкоштовно взяти напрокат

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"