«Виділятимемо кошти на оздоровлення, то не витрачатимемо на лікування»
  • «Виділятимемо кошти на оздоровлення, то не витрачатимемо на лікування»
17 Червня
19:45

В рамках онлайн-конференції, організованої ВТО ВФСТ «Колос», «Інформаційній Вінниччині» розповіли про ситуацію з оздоровленням населення.

Активно долучились до обговорення голови ОТГ Вінницької області, які поділились досвідом фізкультурно-спортивної роботи у власних громадах. А начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський розповів про це в цифрах і фактах. За його словами, з усіх територіальних громад області  лише 37 співпрацювали з управлінням. Загалом в цих громадах близько двадцяти відсотків мешканців охоплені роботою у галузі фізичної культури і спорту.

«За минулий рік за участі управліня проведено загалом 250 змагань на рівні сільських, селищних та міських ОТГ, а також 150 змагань на рівні їх секцій та клубів. Вихованці громад також приймали участь у різноманітних змаганнях державного, обласного та місцевого рівнів», - повідомив пан Чернявський.

Начальник управління розказав про особливості фінансування спортивної галузі в громадах. На утримання окремих фахівців з розвитку фізичної культури і спорту виділялись кошти лише у 8 ОТГ. В більшості громад їх обов’язки покладені на відповідальних працівників адміністрацій освітянського напрямку або директорів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

«Програма розвитку фізичної культури і спорту розроблена і здійснюється на території  9 ОТГ, - зазначає Сергій Чернявський. – Ми звернули увагу на те, що у тих громадах, де є відповідні фахівці, робота приносить набагато кращі результати».

photo_2020-06-16_16-50-05

Для більш ефективної роботи управління пан Чернявський вважає вкрай необхідним введення посади інструкторів з розвитку фізичної культури та спорту в громадах, а також внесення питання розвитку галузі до програм соціально-економічного розвитку ОТГ.

«Перейняття досвіду країн Вишеградської четвірки дозволить нам піднятись на якісно новий рівень розвитку. Ці питання необхідно вирішувати якомога раніше. Потрібно виділяти кошти на оздоровлення людей, тоді не будемо витрачати їх на лікування», - підсумував він.

Гніванський міський голова, президент Асоціації спортивних територіальних громад України Володимир Кулешов розповів про розвиток масового спорту та стимулюванні активного життя мешканців.

«У нас був гіркий досвід роботи спортивного майданчика з вільним доступом, і він був знищений практично за кілька років. З цього ми зробили висновок, що обов’язково мають бути відповідальні особи, які слідкуватимуть за станом спортивної інфраструктури», - розповів він.

98006496_102562638134837_8204661345350582272_n

На думку пана Кулешова, потрібно піднімати питання оздоровлення не тільки молоді, а й людей старшого віку, а також спортивних ветеранів. Для них влаштовують різноманітні змагання, проте значної уваги не приділяють.

«Тільки збудували гарний майданчик – одразу повертаються ветерани. Люди моєї вікової категорії, старші, молодші. Всі хочуть спробувати, як це - грати на цивілізованому майданчику», - каже він, розмірковуючи, як можна вирішити цю проблему.

Володимир Кулешов вважає, що розвиток галузі масового спорту та оздоровлення населення – пріоритетне завдання, і потрібно спиратись саме на клубний формат.

«Здоров’я нашої нації залежить від розвитку фізичної культури і спорту. Потрібно доводити до відома керівників, що це не просто заняття спортом, це здоров’я населення. Треба ставити високі цілі, вести здоровий спосіб життя. Це дозволить зменшити витрати на лікування людей», - каже він.

Віталій Мазур, Брацлавський селищний голова та голова Асоціації ОТГ Вінницької області, вважає, що після проведення реформи адміністративно-територіального устрою спортивно-масова робота базуватиметься на рівні ОТГ.

«Я звернув увагу, що на стадіоні зранку і ввечері збирається багато людей. І це не тільки діти і професійні спортсмени, але й люди більш старшого віку. Це позитивна динаміка. Пропаганда здорового способу життя має бути не тільки на державному рівні, а й на рівні громад», - поділився думками він.

Проте, за його словами, якщо порівняти кількість людей, які займаються спортом в Європі, то у нас, в Україні, є багато роботи.

«Ми маємо використовувати такі інструменти, які відповідатимуть сучасним умовам, сформувати свідомість наших мешканців і призвичаїти їх до до занять фізичною культурою та здорового способу життя», - розповів Віталій Мазур.

Володимир Перепечай, голова Станіславчицької сільської ради Жмеринського району та голова Вінницького регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад відверто підняв питання проблем розвитку масового спорту на сільських територіях.

photo_2020-06-16_16-49-57

«Держава займається спортом великих досягнень, а масовим спортом, принаймні на теренах Вінницької області, не займається ніхто. Другий рік поспіль немає профільних відділів в районних державних адміінстраціях. Робота скинута на плечі сільських територій, де немає відповідного ресурсу. А 79 відсотків територій ще не у складі громад і фінансуються за кошти сільських бюджетів», - розповідає він.

Пан Перепечай сподівається, що після проведення реформи децентралізації та виборів громади матимуть можливість реалізовувати ті проєкти, які необхідні для впровадження корисних змін на місцях.

Геннадій Мазур, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм зазначив, що обласна рада завжди намагалася підтримати і брати активну участь у розробці програми фізичної культури і спорту в області. На його думку, наразі ми тільки в процесі проведення реформи децентралізації.

«Якщо взяти статистику за 2013-2014 роки, то частка обласного бюджету, яку виділяли на спортивну галузь, складала 33-34 відсотки. За 2019 вона була не більше 12%. Не можна здійснювати фінансування спортивної галузі за залишковим принципом», - висловився він.

photo_2020-06-16_16-53-16

Пан Мазур вважає, що проблеми у галузі фізичної культури і спорту пов’язані з відсутністю відповідальних працівників на місцях і ліквідацією профільних відділів:

«Кадри і люди вирішують все. На розвиток цього напрямку треба шукати фінансовий ресурс».

Матвій Бідний, директор Департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту при Мiнiстерстві молоді та спорту України, повідомив про те, що Міністерство щільно співпрацює та обмінюється думками з ВФСТ «Колос».

photo_2020-06-16_16-36-06

«Не може не тішити те, що зараз приділяють велику увагу масовому спорту і оздоровчій руховій активності. Днями ми маємо надіслати пропозиції щодо розподілу повноважень цієї сфери серед рівнів різних органів самоврядування», - повідомив він.

Масовий спорт,  на його думку, – це переважно державна функція, яку делегують місцевому самоврядуванню. Отже, і гроші  мають делегуватися з центру, і скидати  фінансове питання на місцевий рівень не можна.

«Ми маємо визначити необхідні наразі послуги, їх вартість, з яких джерел вони мають фінансуватись на місцях. Сьогодні важливо зосередитись на наданні регулярних послуг. Люди потребують більш повсякденних і регулярних занять і тренувань».

Наприкінці конференції Світлана Василюк, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, розповіла про те, що Депаратмент долучається до реалізації проєкту «Вінниччина – територія здоров’я!» та запрошує громади поділитися своїми успіхами.

«Ми готові завітати в громаду, взяти журналістів, щоб згодом усім розказати, чим займається саме ваша територіальна громада», - каже вона.

photo_2020-06-16_16-50-05 (2)

Пані Василюк також запропонувала після реалізацїі проєкту випустити книгу про кращі практики реалізації оздоровлення населення в територіальних громадах.

Нагадаємо, в громадах Вінниччини формуватимуть моделі здорового способу життя.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Світлана Пустовіт.

Автор: i-vin
Коментарів 0

Читайте також:

02 Липня
В громадах Вінниччини формуватимуть моделі здорового способу життя
02 Липня
«До розвитку масового спорту важливо долучати усіх мешканців вінницьких ОТГ»
02 Липня
У Вінниці відкрили новий спорткомплекс під відкритим небом (ВІДЕО)
02 Липня
Вінницький тренер на візку розробив тренажер для кікбоксерів
02 Липня
Спорт знову у вільному доступі: Вінниця відкриває фітнес-клуби та спортзали
02 Липня
У Вінниці збудують новий багатофункціональний спортивний комплекс

Всі новини

08:25
Чтв
ТОП-7 заповідників, які варто відвідати вінничанам
19:05
Срд
У Вінницькому музеї розповіли про унікальну картину угорського живописця
18:05
Срд
Вінницькі поліцейські розшукали зниклу матір і її немовля
17:09
Срд
Батьки вінницьких першачків непокояться, чи потрібно дітям робити тест на COVID-19
15:26
Срд
Майбутні вінницькі лікарі давали клятву Гіппократа онлайн
12:46
Срд
На Вінниччині за добу COVID-19 виявили всього у 12 осіб
10:33
Срд
Поліція розшукує жінку з немовлям
08:39
Срд
Барський замок дивує: археологи знайшли залишки римського годинника
18:49
Вт
Велосипедисти у Вінниці не спішуються на пішохідних переходах, – дослідження
17:20
Вт
Почав їсти без зонду та сам перевертається у ліжку Павлик з Могилів-Подільського, за життя якого боролись лікарі
15:45
Вт
Понад 600 мільйонів виплатили вінницьким лікарням
14:20
Вт
«Вкрай необхідно провести позачергове засідання сесії облради» – вінницький депутат
13:05
Вт
Виборчу адресу вінничани можуть обрати самостійно
11:49
Вт
Легендарні червонокнижні квіти розцвіли в Карпатах
10:22
Вт
Впродовж вихідних ситуація з коронавірусом на Вінниччині стабілізувалась
08:15
Вт
У ТОП-9 цілющих увійшла мінеральна вода з Вінниччини
17:05
Пнд
Вінницький міні-зоопарк б'є на сполох: тваринам нічого їсти
14:55
Пнд
«Сховай телефон» та «Зніми навушники»: на пішохідних переходах поновили написи
12:50
Пнд
Цього року у Вінниці на День Конституції не смакували польову кухню (ВІДЕО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"