«Я готова прикувати чоловіка ланцюгом» - вагітній у Вінниці не дозволяють партнерських пологів
  • «Я готова прикувати чоловіка ланцюгом» - вагітній у Вінниці не дозволяють партнерських пологів
Фото: portal.lviv.ua
02 Червня
15:15

Під час карантину про права вагітних жінок забули.

Вінничанка Анна чекає першу дитину. Наразі вона на 37 тижні вагітності – до пологів залишилось зовсім небагато. Проте жінка не може спокійно підготуватись до важливої події свого життя, бо хвилюється за власне здоров’я та благополуччя майбутнього малюка.

«В дитинстві в мене був перелом куприка зі зміщенням. Також маю алергічну реакцію на антибіотики. Травматологи попереджали, що, коли я завагітнію, може знадобитися кесарів розтин. Для цього потрібно з'ясувати, чи є в мене алергічні реакції на анестезію та знеболення», пояснює вона.

Такі дослідження у Вінниці раніше проводили лише в одному місці – у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Миколи Пирогова. У зв’язку з карантином аналізи там поки не проводяться, звернутись жінці фактично немає куди.

«За словами консультанта Міністерства охорони здоров’я, у мене два варіанти: або на пізньому терміні вагітності їхати на дослідження в інше місто, або звертатися в платну клініку, де це коштує декілька тисяч гривен. Я спитала, де мені взяти такі кошти, консультант з мене тільки посміялася – тоді я взагалі відчула себе облитою лайном», говорить жінка.

Пройти необхідні обстеження раніше жінка не могла – вона просила лікарів Першого вінницького пологового будинку провести консиліум давно, але вони відмовились і повідомили, що не будуть робити цього до 37 тижня вагітності.

До того ж, за словами Анни, з початку карантину якісними спостереженнями за вагітними нехтували.

«У Вайбер прийшло повідомлення, що жіноча консультація надаватиме консультації лише онлайн, але пологовий працює. Так і жили два місяці: ні аналізів, ні УЗД, ні оглядів, при цьому я їх по факту оплатила, тому що у Вінниці в Першому пологовому купила страховку за 2400 грн по веденню вагітності. Згодом після нарікань таких вагітних, як і я, відновили хоч рідкі огляди, а потім і обстеження. Хоча адекватний запис на прийом чи дослідження досі не ведеться», - скаржиться жінка.

Анна зверталася також із зверненням до міської ради, але у відповідь варіанти вирішення проблеми їй не порадили.

изображение_viber_2020-05-29_14-37-04

 

На щастя, лікарі констатували, що під час вагітності куприк жінки, який раніше був зміщений, виправився самостійно. Пологи будуть вести природнім шляхом з мінімальною кількістю препаратів для знеболення. Проте що робити, якщо кесарів розтин все-таки знадобиться, досі невідомо.

Постало інше питання: можливість партнерських пологів, які також заборонені у зв’язку з карантином.

«У мене бувають панічні атаки, коли я годинами впираюсь в плече чоловіка, бо це хоч якось полегшує мої страждання. Не зважаючи на це, партнерські пологи нам заборонили», - пояснює Анна.

Жінка звернулася до директора пологового будинку: «Він сказав, що до повного закінчення карантину нічого міняти не буде. Я нагадала про мої права, на що отримала відповідь, що під час пандемії деякі права можна порушувати і що МОЗ рекомендувало їм так робити по відношенню до вагітних. Коли я заперечила, що з МОЗом спілкувалась і вони відхрещуються від такого, він сміючись відповів, що так воно і було».

Анна бідкається, що грошей на приватний пологовий будинок, де були б можливі партнерські пологи, у неї немає. Та і подібних медичних закладів по країні не так багато. З цим питанням жінка також зверталася до міської ради.

изображение_viber_2020-05-29_14-36-46

Подружжя пропонувало, що чоловік може пройти тестування на COVID-19, а також дотримуватись режиму самоізоляції до пологів, щоб уникнути зараження. Проте персонал пологового проти. Лікарі вважають, що передбачити точну дату пологів неможливо, а тест ПЛР дійсний тільки певний період часу і робиться він три дні.

«Хоча у Вінниці є можливість отримати результат за день», - додала жінка.

Директор Першого пологового будинку Олександр Банах також прокоментував ситуацію.

«Немає ніякого закону про партнерські пологи. Це рекомендації МОЗу і ВООЗ, не наказ і не розпорядження, - пояснив він. - Такі рекомендації були прийняті в свій час. Все інше вирішується на місцевому рівні. Всі заклади, які хоч трошки себе поважають, партнерські пологи відмінили. Я не можу ризикувати людьми через бажання однієї жінки».

За словами медика, чоловік – це додаткове потенційне джерело зараження:

«Я прошу віднестися з розумінням, тому що весь мій персонал кожного дня проходить жортскі перевірки і підготовку, ми постійно обробляємо приміщення і поверхні дезрозчинами, медикам працюється дуже нелегко», - прокоментував директор.

Вагітна не вважає подібні аргументи вагомими:

«Смішно чути про такий захист, коли ті ж лікарі їздять в трамваї на роботу, сидячи на відстані 5 см від незнайомих людей, роблять по дві години гель-лак або фарбують волосся по салонах, перебуваючи в безпосередньому контакті з працівниками б’юті-індустрії, контактуючи з такою кількістю людей, яких мій «небезпечний для здоров'я медиків» чоловік і за місяць не бачить».

Євгенія Кубах, співзасновниця ГО «Природні Права Україна», розповідає, що з моменту початку карантину їм почали надходити скарги від жінок, що партнерські пологи виявились забороненими. Коли вони почали досліджувати проблему, то з'ясували, що заборона фактично існує на рівні департаментів та управлінь охорони здоров'я, або навіть пологових будинків, а на рівні МОЗ жоден з нормативно-правових актів не містить заборони партнерських пологів.

«На жаль, чиновники на місцях, а іноді і лікарі, помилково вважають партнерські пологи відвідуванням жінки, натомість як це – сучасні перинатальні технології з доведеним позитивним впливом», - каже Євгенія.

Згідно досліджень, розповідає вона, партнерська підтримка зменшує ймовірність медичних втручань, зокрема кесаревих розтинів та інструментальних пологів, а діти в таких пологах народжуються з вищими показниками здоров'я. ВООЗ та ЮНІСЕФ також вважають партнерські пологи важливою складовою позитивного досвіду жінки та рекомендують їх збереження навіть для жінок, у яких діагностований ковід, за умови дотримання заходів безпеки.

«Багато європейських країн, як Німеччина та Великобританія, практикують партнерські пологи під час пандемії, і в цьому не вбачається нічого нереального – партнери повинні не мати респіраторних симптомів, носити маску, дотримуватись заходів гігієни та не виходити з пологової зали до кінця пологів. В Україні також є пологові, які дозволяють партнерські пологи за дотримання схожих умов – як мінімум п'ять пологових будинків у м. Києві та Луцький перинатальний центр», - підсумувала пані Кубах.

Анна насамкінець додала, що вони з чоловіком готові піти на все:

«Я не здамся. Ми купили ціпок і два замки, якщо і зайдем в пологовий то вдвох, «скуті одним ланцюгом, пов'язані однією метою». Якщо не пустять – буду народжувати на сходинках пологового на руках у чоловіка».

Нагадаємо, лише п'ятьом вінницьким дитсадкам дозволили приймати дітей.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Автор: i-vin
Коментарів 1
Жорник Василь 19:27 / 03.06.2020
Заборона партнерських пологів у пологових ЗОЗ України - це форма сексуального та юридичного насилля до пацієнта з боку держави України.
Крім того, це жорткокий ультіматум до роділлі: екстрена медична допомога в обмін на примусову відмову роділлі-заручника від морально-етичних норм, та права на захист від сексуального та юридичного насилля.
Задача вагітних: ПУБЛІЧНО ВИМАГАТИ ПРАВО НА ПІДТРИМКУ ПАРТНЕРА У ПОЛОГОВОМУ ЗОЗ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО ТА ЮРИДИЧНОГО НАСИЛЛЯ.
Задача згвалтованих породіль: ПУБЛІЧНО ЗВИНУВАЧУВАТИ У СЕКСУАЛЬНОМУ ТА ЮРИДИЧНОМУ НАСИЛЛІ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ ЧИНОВНИКІВ, ЯКІ ЗАПРОВАДИЛИ ТА ВИКОНУВАЛИ ЗЛОЧИННИЙ НАКАЗ.
Якщо пригадати історію, то заборона партнерських пологів - це така сама ситуація, коли феодал вимагав від мешканців віддавати йому свою цноту - принизливе "право першого сексу виключно з начальником", а не з коханою людиною.
Крім того, "Соломонова історія" досі є актуальною...

Читайте також:

13 Липня
У Вінниці ще одну вагітну позбавили права на партнерські пологи
13 Липня
Вінничанин зупинив рух транспорту, відмовившись вдягати маску
13 Липня
Як одружуються вінничани під час карантину
13 Липня
Вінничани знову можуть отримувати планові консультації в обласній поліклініці
13 Липня
У вінницьких дитсадках роблять усе можливе задля попередження спалахів COVID-19
13 Липня
Вінничани можуть залишитися на карантині довше

Всі новини

08:25
Пнд
Замок на Вінниччині приймав у своїх стінах польського короля
17:55
Нд
Вінничан закликають долучитись до Всеукраїнської ходи ветеранів
15:30
Нд
У Вінниці попрощались з інструктором-методистом «Колосу» Володимиром Бродовським
13:35
Нд
Кадрові ротації у поліції: керівника з Вінниці перевели у Гнівань
11:20
Нд
У Вінниці знову з'явиться маршрут 29-Б
09:15
Нд
Палац на Вінниччині продали Подільській єпархії
17:00
Сб
Вінницький військкомат надав відстрочку 18-19-річним юнакам
15:05
Сб
Вінницькі лісові господарства вирощують та випускають на волю фазанів
13:37
Сб
Вінничани можуть власноруч досліджувати мікроорганізми
11:47
Сб
У Жмеринському районі троє юнаків врятували від утоплення жінку (ВІДЕО)
09:31
Сб
Позолочена статуетка коня часів Людовіка XIV зберігалася у палаці на Вінниччині
19:25
Птн
«На Вінниччині може бути й шість районів» - голова Вінницької ОДА
18:12
Птн
«Відчували надзвичайне емоційне піднесення» – учасники естафети з Вінниччини про передачу Олімпійського вогню (ФОТО, ВІДЕО)
17:15
Птн
«Відрубані руки ще тримають козацьку шаблю» – автор меморіалу Івану Гонті на Вінниччині
15:15
Птн
Про перший приїзд Президента на Вінниччину вже цього місяця оголосив голова ОДА
13:50
Птн
«Новий стрибок»: на Вінниччині знову зросла кількість хворих на COVID-19
12:35
Птн
«Цього року на водоймах немає загиблих дітей», – відділ комунікації ДСНС
11:15
Птн
Через дірявий дах розпочалась реконструкція амбулаторій у Вінниці
09:40
Птн
На Вінницьку ОДА чекають значні кадрові зміни

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"