«Я хочу це робити», - у Вінниці люди з ментальною інвалідністю заробляють, випікаючи смаколики (ФОТО)
  • «Я хочу це робити», - у Вінниці люди з ментальною інвалідністю заробляють, випікаючи смаколики (ФОТО)
27 Березня
13:04

У Вінниці запрацювала пекарня «Good Bread Vinnitsa», де працюють люди з ментальною інвалідністю.

Як повідомляла «Інформаційна Вінниччина», у «Good Bread Vinnitsa» особливі пекарі з аутизмом, синдромом Дауна та порушеннями розумового розвитку печуть смачні кекси і хліб. Перша така особлива пекарня з’явилася у Києві. Її відкрив 22-річний підприємець Владислав Малащенко. Менше року тому хлопець виграв грант на навчання зі створення свого бізнесу в освітньому центрі для підприємців Startup Ukraine. Після навчання у Владислава виникла ідея створити таке підприємство, де могли б працювати люди з порушеннями розумового розвитку.

- За освітою я лікувальний педагог. Одного дня я зрозумів, що потрібно відкрити виробництво, де б працювали люди з особливостями розвитку. Спочатку я хотів відкрити столярню, але потім прийшла ідея, що це має бути саме пекарня. Я знайшов собі інвестора і відкрився, - розповів  «Інформаційній Вінниччині» Владислав.

1

Перша пекарня «Good Bread» відкрилася в Києві восени. Пропрацювши півроку, Владислав зрозумів, що потрібно розширяти географію і відкрив пекарню у Вінниці.

Я переконаний, що у Вінниці пекарня процвітатиме, тут дуже дружелюбні люди до цього. Люди бачать у цій пекарні і в тому, що ми робимо, прекрасне. Я думаю, що ми зможемо працевлаштувати ще більше особливих пекарів у Вінниці і дати їм можливість реалізувати себе, - зазначив Владислав.

_SAM2203

Засновник наголошує, що їхня пекарня - не реабілітаційний центр, це - повноцінне підприємство. Тут люди з ментальною інвалідністю працюють та заробляють гроші, як усі звичайні люди.

Є певні складнощі роботи з такими людьми. Але й, можливо, мені з вами буде важко працювати, а вам зі мною. Вони - такі самі люди. Тут більше залежить від супроводжуючого, якому потрібно зробити так, щоб особливий пекар працював, не втомлювався і виконував свою роботу добре, - зауважив директор.

Безымянный

Перш ніж відкрити пекарню у Вінниці, сестра Владислава Дарина знайшла у Вінниці шеф-пекаря. Усіма процесами на кухні «Good Bread Vinnitsa» наразі завідує шефиня Уляна.

- Випічка - це завжди було моє хобі, але з особливими дітками я ніколи не працювала. Я була знайома з Владиславовою сестрою Дашою, вона - соціальний педагог. Коли дізналася, що відкрилася така пекарня в Києві, подумала, що це взагалі супер. А Даша сказала, що незабаром така пекарня буде у Вінниці. Я, якщо чесно, сумнівалася. Але тут несподівано мені подзвонили і сказали: «Все! відкриваємося!». Моє завдання було навчити всіх випікати. Ми все випікаємо з натуральних продуктів і у все вкладаємо душу,  - пояснила Уляна.

_SAM2212

Разом з Уляною пекарем також влаштувалися Тетяна. Дівчина психолог за освітою і раніше не мала діла з випічкою, проте дуже хотіла працювати з особливими людьми.

З людьми з ментальною інвалідністю я працювала і раніше, тому коли я побачила, що у Вінниці відкриється така пекарня, одразу вирішила спробувати. Мені така форма дуже сподобалася. Це не реабілітаційний центр і не інтернат, вони тут справді працюють. Завдяки цьому ці особливі люди відчувають, що вони комусь потрібні, що їхня праця цінна, - розповіла Тетяна.

Адміністрація та супроводжуючі слідкують, аби пекарі не перевтомлювалися та допомагають у певних операціях. 

- Супроводжуючий дивиться, наскільки особливому пекарю подобається те, що він робить, чи не втомлюється він. Коли я бачу, що пекар втомився, ми оголошуємо перерву на відпочинок, можемо помалювати, погратися тощо, - поділилася Тетяна.

Ніхто їх особливо не навантажує. Ми всі дивимося. Головне, щоб він хотів працювати. Це не так, що вони прийшли і пахають. Якщо їм потрібно, вони відпочивають, якщо потрібно - йдуть додому. Але переважно вони все ж працюють просто тому, що хочуть. А моя робота, в принципі, не полягає у тому, щоб я працював пекарем, я просто спостерігаю, щоб все було добре, - додав Андрій.

_SAM2215

Пізніше до команди супроводжуючих пекарів приєднався Андрій. Чоловік також раніше нічого не пік, але все життя на собі відчував, що таке інвалідність.

- У мене у самого інвалідність, ДЦП. З самого дитинства у санаторіях та реабілітаційних центрах я дуже багато часу проводив з людьми з синдромом Дауна, з аутизмом, з порушеннями розумового розвитку. Я особисто знаю, як це важко жити з інвалідністю в сучасному світі. Я прийшов сюди допомогти, а заодно і стати пекарем, - зауважив чоловік.

_SAM2214

Зараз супроводжуючі пекарі працюють позмінно: два дні Тетяна, два дні Андрій. Шеф-пекар виходить на роботу щодня. Щотижня в пекарню приходить соціальний педагог і проводить заняття, під час яких супроводжуючі вчаться працювати з людьми з особливостями розвитку. Адже головною фішкою пекарні є те, що окрім Уляни, Тетяни та Андрія, на кухні «Good Bread Vinnitsa» працюють чотири особливі пекарі: Анатолій з синдромом Дауна, Оля з аутизмом і Вова та Аня з порушеннями розумового розвитку.

_SAM2235

Адміністраторка пекарні Ольга розповіла, що особливих пекарів на роботу шукали через реабілітаційні центри, громадські організації та знайомих, які допомагають таким людям.  

Анечка - це родичка моєї знайомої. Я зателефонувала її мамі і запитала, чи не хотіла б вона спробувати себе у ролі пекаря. Аня прийшла до нас з великим задоволенням, тому що вона до того вже випікала вдома. Вона дуже активна, відповідальна, працьовита. В неї дуже висока активність, ми навіть помічаємо, що її потрібно зупиняти. Як тільки зранку за нею зачиняються двері пекарні, вона вся поринає в роботу. В неї шквал енергії, - розповіла Ольга.

Аню не можливо вигнати додому! Вона хоче працювати і працювати! – додає шеф-пекар.

_SAM2211

Особлива пекарка Аня в підкріплення слів начальства запевняє, що не втомилася і додому не хоче.

Я не втомлююся просто. Я хочу робити ще. Я вдома ще буду пекти. Я люблю пекти. Я все люблю робити. Я замішую тісто, банани можу потерти і лимон, додаю спеції. Ще я вишиваю бісером, - перерахувала свої вподобання Аня.

_SAM2207

_SAM2231

Не поспішає додому і особливий пекар Вова. Після насиченого робочого дня хлопець миє підлогу.

- Мені про цю пекарню розповів мій друг Толік з «Обрію». Сказав, що це дуже класно. Мені подобається пекти кекси, я вже звик. Я люблю лимонний кекс, і з бананом та шоколадом подобається. Я вже навіть сам вручав кекс одній людині. Це приємно було. Людина прийшла, отримала кекс і була дуже задоволена, - розповів Вова.

Вова любить робити все. Він і замішує тісто, і пече, і замітає, і підлогу миє, і посуд миє. Він береться за будь-яку роботу. Хваткий хлопець, - підсумувала Ольга.

_SAM2216

_SAM2222

Ще у двох особливих кухарів, Олі та Толіка, цього дня був вихідний. Керівниця каже, що коли вони на роботі, то в пекарні панує зовсім інша атмосфера.

- Толік веселий, милий. Він дуже любить людей, любить спілкуватися. Оля - найзагадковіша дівчина. Вона дуже непередбачувана, цікава, - розповіла Ольга.

_SAM2230

_SAM2205

_SAM2227

Наразі пекарня «Good Bread Vinnitsa» щодня отримує замовлення, хоч і не багато. В майбутньому Владислав планує розширити штат пекарні і працевлаштувати ще більше людей з ментальною інвалідністю. А доки ця ініціатива розвивається, хлопець вже планує інші, де працюватимуть люди з особливостями розвитку. Каже, що його стратегічна мета - працевлаштувати 100 тисяч осіб з ментальною інвалідністю!

_SAM2206

_SAM2220

_SAM2219

_SAM2225

_SAM2226

_SAM2228

_SAM2233

_SAM2236

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 0

Читайте також:

18 Листопада
Унікальна пекарня: у Вінниці люди із синдромом Дауна й аутизмом печуть кекси (ФОТО, ВІДЕО)
18 Листопада
У Вінниці особливі діти змагалися, хто спритніший в Спеціальній Олімпіаді
18 Листопада
Вінниця у синьому: задля «дітей дощу» влаштували пробіг і флешмоб (ФОТОРЕПОРТАЖ)
18 Листопада
Майстрині з інвалідністю і діти-аутисти презентували у Вінниці новорічні сувеніри (ФОТО)
18 Листопада
«Диво з горнятка» презентували на фестивалі смаколиків на Вінниччині (ФОТО)
18 Листопада
На Вінниччині проведуть барабольний фест

Всі новини

12:09
Нд
Багатостраждальні бронзові фігури на Київському мосту знову стали об'єктом вандалізму
09:30
Нд
Сьогодні студенти Вінниці святкують свій день
15:41
Сб
Сьогодні на Київській палав будинок
12:56
Сб
У Вінницькому районі в автокатастрофі загинула людина
09:41
Сб
Сьогодні до Вінниччини передчасно завітає дух Різдва
19:00
Птн
Вінничанин використовував приміщення під склад «лівого» алкоголю (ФОТО)
17:38
Птн
Вином і голубцями смакували в Цекинівці на Вінниччині (ФОТО)
16:59
Птн
Муніципальна варта не дала вінничанину засмажити кабанчика
16:11
Птн
У Жмеринці в квартирі ледь не вчадів чоловік
15:24
Птн
Вінниця на зекономлені кошти утеплить школу №10
14:40
Птн
На хаті жителів Козятинського району згоріло сіно
13:56
Птн
У Вінниці шукають інвестора для дитячого садка
13:02
Птн
У Вінниці затримали крадіїв, які пограбували помешкання жмеринчан
12:20
Птн
Прикордонники Вінниччини отримали патрульні автомобілі
11:35
Птн
Юнак із Молдови заліз у хату вінничан
10:53
Птн
Чотири види боєприпасів знайшли на підприємстві у Гнівані (ФОТО)
10:11
Птн
Скальський прочитав вінницьким студентам лекцію про інвестиції
09:27
Птн
На підприємстві Вінниці вночі «попрацював» злодій
08:49
Птн
У Ладижині навчали ліквідації пожежі працівників готелю

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"