«Я лобіст максимально сприятливих умов для розвитку місцевого самоврядування»
  • «Я лобіст максимально сприятливих умов для розвитку місцевого самоврядування»
31 Травня
09:47

Депутат Верховної Ради України від Сергій Кудлаєнко, як ніхто інший знає, як мають працювати органи місцевого самоврядування, адже до депутатства парламентар вісім років працював директором департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради.

Сергій Володимирович розповів, які виклики стоять перед громадами в процесі об’єднання, як вирішити проблеми та налагодити злагоджену роботу органів місцевого самоврядування.

Сергію Володимировичу, ви є заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань держаного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Чому ви обрали саме цю тему для своєї роботи?

- Свого часу в мене був вибір в якому Комітеті працювати. Більше всього бажаючих серед колег депутатів було бажання працювати у бюджетному комітеті, або ж в комітеті аграрної політики. Але  я свого часу  пропрацював  в Вінницькій міській раді директором департаменту надання адміністративних послуг( Прозорий Офіс)  з 2006 до 2014 року, майже 8 років, і дякуючи команді, маю можливість працювати в парламенті.  Я знав проблеми, які існують в місцевому самоврядуванні, тому прийняв рішення працювати безпосередньо в цьому полі, а саме в Комітеті державного будівництва, місцевого самоврядування та регіональної політики,  і тому моя задача допомогти місцевій команді реалізувати достатньо амбітні плани.

2

Як просувається реформа децентралізації в країні? З якими проблемами стикаються громади в процес об’єднання?

- Районні ради та районні депутати під час об’єднання втрачають свої повноваження. Звичайно, ніхто із депутатів не хоче сьогодні їх втрачати. Тому з їх боку є супротив та ігнорування процесу об’єднання громад. Плюс є багато питань з приводу сільських рад, які є дотаційними. Їх ніхто не хоче приєднувати, бо ніхто не хоче витрачати на це кошти. Наше завдання сьогодні за допомогою обласних адміністрацій, які контролюють це питання, чітко забезпечити можливість щоби ті сільські ради, які сьогодні є дотаційними, були приєднані до більш потужних громад.

1

 Які є прогалини в законопроектах пов’язаних з децентралізацією?

- Сьогодні немає якоїсь єдиної моделі децентралізації, яку ми б могли застосувати на території нашої держави. Ми маємо знаходити кращі світові практики, знаходити компроміс між ними. В нас є дійсно дуже багато проблем. Одна із них – це були зміни до закону щодо приєднання до міст обласного значення з проведенням перевиборів. Це проблема, тому що по-перше, на перевибори будуть витрачені чималі кошти з державного бюджету, а друге – це повний супротив сільських ради щодо приєднання до міст обласного значення, враховуючи те, що вони втрачають повністю свої повноваження. Мешканці сільських територій могли не отримати представництво у якості депутата в новооб’єднаний громаді і  захищати права людей, які проживають на сільській території.

3

Як можна вийти з цієї ситуації, щоб не витрачалися кошти на перевибори і сільські території мали представництво в новоутвореній ОТГ?

- Прийнятий закон №6466, який дає можливість містам обласного значення приєднувати сільські території. Але я хотів би підкреслити, що це добровільно. Ряд політиків сьогодні спекулюють на цьому питанні кажучи, що міста обласного значення можуть примусово приєднувати території. Не можуть. Можуть тільки, якщо є рішення депутатів сільської ради і є рішення міської ради. Якщо є два рішення позитивних вони можуть приєднати сільську територію до міста обласного значення без проведення перевиборів. Це зберігає кошти, дає можливість забезпечити представництво села в ОТГ, тому що сільський голова стає членом виконкому міської ради.

4

Враховуючи, що повноваження ОТГ збільшується, чи плануєте ви, як активний лобіст процесів об’єднання територіальних громад, балотуватися в міські ради, територіальні громади на керівні посади?

- По-перше, я командний гравець і  активно працюю з 2009 року, коли я не був депутатом,  мої громадські приймальні не закривались, не зважаючи були виборчі процеси чи ні.  По-друге, як депутат Верховної Ради і, як заступник голови Комітету, я лобіст максимально сприятливих умов для  розвитку місцевого самоврядування,  як на рідній Вінниччині, так і в Україні загалом. Я прагну, щоб люди, які працюють на місцях , знали, як зробити процес об’єднання якіснішим і результативнішим, а мешканці ,які проживають в містах, селах  отримували якісні послуги!  Більше того, в  місті Вінниці навчаються  мої діти, живуть і   працюють мої батьки, родина і друзі. Балотуватися для мене зараз абсолютно не на часі і я вважаю, що активність, будь-якої людини не повинна бути пов’язана з виборчими процесами.  Так вийшло, що  я долучився на рівні парламенту до масштабної реформи в країні і повністю підтримую її. На жаль політикани та їх керівництво з центру періодично намагаються розхитувати ситуацію, але люди сьогодні вже зрозуміли,  хто реально намагається працювати, а хто просто використовує політичні лозунги і гасла... Мені хотілось би побачити успіх децентралізації не тільки у Вінниці, де працює дуже ефективна команда, а й по всій Україні. Профільні міністерства мають проводити роз’яснювальну роботу в територіальних громадах щодо того, як зробити ОТГ максимально потужною. І я, маючи досвід роботи в органах місцевого самоврядування та у профільному Комітеті ВР, можу в цьому допомогти.

5

Які інструменти використовує ваш Комітет, щоб уникнути або подолати проблеми, пов’язані з об’єднанням територіальних громад?

- Велика кількість питань, які надходять від місцевого самоврядування необхідно вирішувати на базі нашого Комітету. Вирішити ті запитання з якими до нас сьогодні звертаються з регіонів органи місцевого самоврядування без обговорення неможливо. Взагалі, без громадської дискусії  будь-які закони не можна навіть виносити в сесійну залу. Саме тому ми проводимо круглі столи, виїзні засідання, обговорення безпосередньо на місцях і у Вінниці також, адже це мій рідний край.

6

Де були проведені вже круглі столи?

- Ми в цьому році провели три круглі столи. І ще цього року в нас їх буде, як мінімум два. Один круглий стіл був проведений в Тульчині, засідання Комітету. Два круглих столи було проведено також у Вінниці. Тут я хотів би подякувати  Вінницькій міській раді, міському голові Сергій Моргунову, зокрема,голові Вінницької обласної Ради Анатолію Олійнику  та голові Вінницької облдержадміністрації Валерію Коровію за активне сприяння у проведенні таких заходів.

7

Які питання обговорювалися?

- Ми обговорювали статус депутатів місцевих рад. Ми заслуховували думки депутатів різних рівнів. Це питання відкликання депутата, відповідальності депутата тощо. Нещодавно ми провели круглий стіл, який стосується теми місцевого самоврядування. Були запрошені юридичні департаменти місцевих рад Вінницької області. Ми обговорювали перспективи розвитку місцевого самоврядування. Були запрошені європейські донори, експерти, які нам допомагають у втіленні цієї реформи.

8

Який результат обговорень на круглих столах?

- У круглих столах беруть участь голови сільських, селищних, міських та районних рад. В нас виходить не монолог, а діалог. І всі ті проблеми, які сьогодні існують, про які ми дізнаємося під час круглих столів від очільників територіальних громад, потім виносяться на засідання Комітету. Ми будемо їх враховувати під час прийняття того чи іншого законопроекту.

10

Які законопроекти наразі розробляє чи лобіює ваш комітет?

- Одним з найважливіших законопроектів, який сьогодні з нетерпінням чекають органи місцевого самоврядування – це закон про службу в органах місцевого самоврядування. В цьому законопроекті чітко прописані повноваження депутатів, по-друге, ми даємо можливість збільшити зарплату людям, які працюють в органах місцевого самоврядування. На превеликий жаль цей законопроект не набрав достатньої кількості голосів у Верховній Раді. Але наш Комітет прийняв рішення, що ми його переподаємо. Для того, щоб органи місцевого самоврядування отримали закон, який дасть можливість їм рухатися вперед.

9

  Які  у вас плани на літній період, коли Всі поїдуть відпочивати ?

- Літні канікули - це особливий період. Традиційно ми в партнерстві з Вінницькою міськрадою будемо проводити акції для дітлахів та їх батьків, які відпочивають на канікулах. Ми проводимо акції на дитячих майданчиках, у дворах багатоповерхових будинків нашого міста. Дітлахів розважають аніматори, також ми роздаємо подарунки та призи. Але це не тільки розваги, ігри розвиваючі, навчальні. Таких акцій ми проведемо близько 50-ти.

Також ми розпочинаємо масштабний проект з реабілітаційним центром «Гармонія» з організації літніх таборів для діток з обмеженими фізичними можливостями.

 З літа запускаємо на Вінниччині благодійний проект з Всеукраїнським об’єднанням учасників бойових дій та волонтерів АТО та спільно з Центром професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці. Разом ми будемо їздити областю з волонтерською концертною програмою та атовцями. Будемо доносити до мешканців області, що відбувається на Сході і заразом збирати кошти на потреби військових.

Окрім того, традиційно ми організуємо на День Конституції Фестиваль польової кухні ім. Тараса Сича. Також у парку буде грандіозна програма до Дня захисту дітей.

Народний депутат України Сергій Кудлаєнко

Автор: Сергій Кудлаєнко
Коментарів 1
Лілія 12:31 / 04.06.2018
Які асоціації у вас виникають від слів “лобізм”, “лобіст” та “лобіювати”? Для мене вони близькі до корупції, відстоювання інтересів, кабінетного (підкилимного) вирішення питань.

Читайте також:

23 Жовтня
«Перемогти має не формула «Штанмаєра», а формула українського народу»
23 Жовтня
«Українці не готові до відкритого ринку землі»
23 Жовтня
«За останній роки ми зуміли налагодити прозору систему надання послуг, але не всім це подобається»
23 Жовтня
«Нова влада отримала вотум довіри, який не можна витратити впусту»
23 Жовтня
«Розумію, коли воюють за Україну, але мені противна брудна війна на виборах»
23 Жовтня
Сергій Кудлаєнко: Майбутнє за сильним місцевим самоврядуванням

Всі новини

20:34
Срд
Єдиний у Вінниці парк середньовічних розваг пропонує нову програму (ВІДЕО)
19:00
Срд
На два тижні на вулиці Ющенка у Вінниці перекриють рух
17:42
Срд
У Вінниці затримали чоловіка, що шахраював на послузі встановлення вікон (ФОТО)
16:50
Срд
Троє людей загинули в лобовому зіткненні легковиків на Вінниччині (ФОТО)
16:03
Срд
Пелагія Гоголь з Ямпільщини зустріла своє сторіччя (ФОТО)
15:16
Срд
У двох селах Тиврівського району – спалах сказу
14:27
Срд
Моргунов вивчає досвід міського господарства у французькому Діжоні
13:41
Срд
У Тиврові водій «Жигулів» влетів у КамАЗ
12:54
Срд
У сусідній області затримали вбивцю 45-річного крижопільця
12:00
Срд
На вокзалі Жмеринки молдованин напав на жінку
11:22
Срд
Трирічний хлопчик постраждав у пожежі в Козятинському районі
10:38
Срд
У Вінниці водій маршрутки у наркотичному сп’янінні перевозив пасажирів (ФОТО)
10:00
Срд
На Вінниччині встановили меморіал патріотам, які заступили шлях Денікіну на Поділля
09:19
Срд
На оздоровлення дітей Вінниччина витратила майже 13 млн. грн.
08:40
Срд
Вінничанин із сусідами затримав злодійку у власній квартирі
18:54
Вт
Культуру села Рогізка з Вінниччини показують у столичному музеї (ФОТО)
17:48
Вт
На Вінниччині 15-річний хлопець виніс із хати односельця техніку
17:00
Вт
У Хмільнику два роки працюватиме волонтер із США
16:02
Вт
Короля гарбузів обирали на Ямпільщині (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"