«Як із вдячністю згадувати час, проведений на карантині» - Наталія Радуга
  • «Як із вдячністю згадувати час, проведений на карантині» - Наталія Радуга
17 Квітня
13:16

Минув вже місяць карантину. Місяць незвичного життя, місяць пристосування до нового режиму дня. Місяць звикання до стану невизначеності.

Місяць, за який багато хто з нас дав собі обіцянку вчитися, робити щоденні фізичні вправи, рано вставати, практикувати якийсь навик, почистити комп'ютер від старих фотографій, накачати прес або вивчити англійську.

І багато хто з тих, хто спочатку подався на різні навчальні курси, зараз все закинули. Той, хто хотів робити щоденну зарядку вдома, зараз лежить на дивані. А ті, хто обіцяв собі рано вставати, так і продовжують собі це обіцяти далі.

Мені подобається картинка з мережі з фразою: «Якщо ти після цього карантину залишишся без нових знань, нових навичок, нового джерела доходу, то більше ніколи не говори, що ти не маєш вільного часу! Просто ти – ліниве створіння».

Так ось, іноді нам реально хочеться зробити щось важливе для себе, але нам не вистачає мотивації та натхнення перетворити обіцяне в дію. Або нам не вистачає системності і дисципліни продовжувати будь-яку дію кілька днів поспіль. Або ми взагалі не знаємо, чого ми хочемо насправді – таке теж буває.

І секрет такої бездіяльності може бути дуже простий - банальний брак енергії. Ми або не знаємо, де її брати або неправильно чинимо з тією енергією, яка у нас є.

Давайте розберемося: що таке енергія? Вперше термін «Енергія» з'явився в роботах Аристотеля і походив він від грецького слова, яке позначало «дія» або «дійсність». І так воно і є. Енергія – це все, що нас оточує – всі наші або чиї-небудь дії в нашій або чиїйсь реальності. Тобто, все в нас і навколо нас. І так як енергія - це все, то де її взяти? Де знаходиться ця чарівна розетка, з якої ми хочемо підживитися?

Існує 4 види енергії - фізична, емоційна, інтелектуальна, духовна.

Джерела фізичної енергії - будь-які фізичні вправи, прогулянки (навіть якщо вони зараз тільки до магазину і назад), достатня кількість правильного сну, якісна здорова їжа, регулярні фізичні вправи, перерви в роботі (навіть домашньої), правильний відпочинок, достатнє вживання води.

Де брати емоційну енергію? Це спілкування з близькими людьми. Усвідомлене управління емоціями. Віддання і отримання позитивних емоцій. Уміння комунікувати з оточуючими вас людьми. Вдячність тому, що відбувається у вашому житті.

Розумова енергія накопичується при отриманні будь-якої інформації - читанні книг, перегляду стрічок соціальних мереж, новин, телевізійних передач. При будь-якому навчанні і опануванні нових навичок.

А за духовну енергію відповідають знання і дотримання своїх цілей в житті та роботі. Любов і повага до себе і свого простору. Будь-які техніки єднання з собою. Допомога іншим людям.

А тепер найважливіше правило на період карантину – необхідно дотримуватись балансу між витратами енергії та її накопиченням, а також вміти переключатись між різними видами енергії.

Віддали - набрали - віддали - набрали, переключилися з одного виду енергії на інший. Попрацювали головою - переключилися на фізичне навантаження - потім на емоційне спілкування - помолились чи зайнялись медитацією або вийшли на балкон споглядати, як розпускаються дерева. Не обов'язково, щоб це все було рівне за часом. Але важливо, щоб ви задіяли всі джерела енергії.

Це потрібно заздалегідь планувати. Саме воно так не вийде. Це вимагає певної уваги і часу. Нагадувати собі, що зараз треба зробити паузу і поприсідати або з дитиною поспілкуватися, або обійняти чоловіка.

Розберемо роботу з енергією на прикладах.

Якщо ви працюєте на комп'ютері онлайн з дому, то робота повинна бути короткими імпульсами – не конвеєром. Раз в півтори-дві години треба зробити паузу – встати і розім'ятися, влаштувати собі п’ятихвилинну перерву, хвилину пострибати, зробити планку, 20 глибоких присідань або глибоко подихати. Тобто, хто працює розумово – переривається на фізичні вправи, розгін лімфи і структуризацію нової інформації. А хто працює фізично – робить перерви, щоб подумати.

Також важливо правильно відпочивати. Якщо ви, наприклад, працювали за комп'ютером, а потім вирішили перепочити і почитати книгу, то це не відпочинок. Це те ж саме накопичення інтелектуальної енергії. І якщо ви половину дня працювали за комп'ютером, потім гортали стрічку Facebook, потім читали улюблену книгу або дивилися цікавий серіал, то до вечора у вас може бути відчуття дуже сильної втоми. Тому що у вас весь день була взаємодія тільки з інтелектуальної енергією. І ваш мозок вже перевантажений інформацією і це як комп'ютер, у якого відкрито сто вкладок: все висить і система не відгукується. Вас охоплюють лінощі та апатія від перевантаження розумовою енергією.

Окрім цього, якщо ви на карантині харчуєтеся за схемою – сніданок  другий сніданок, обід, полуденок, вечеря, друга вечеря і ... нічний суп, а також в перервах між цим всім поглинаєте в необмежених кількостях чіпси, насіння, горішки або каву, то ні про яку енергію навіть і мови бути не може. Тому що ваш організм витрачає весь час на перетравлення їжі та йому явно не до ваших цілей і бажань розвиватися. Вся фізична енергія йде туди і мотивація щось робити випаровується.

Так само, якщо ви наслухалися або начиталися протягом дня негативних новин або чергових страшилок, що ми всі помремо, то ви добровільно злили вашу емоційну енергію і швидше за все пішли навіть в мінус. Тому ваша перша задача – отримання позитивних емоцій. Перейдіть на будь-яку діяльність, яка приносить радість. Потанцюйте, помалюйте, заспівайте, вивчіть нову пісню англійською, поговоріть по відеозв'язку з подругою, приготуйте улюблену шарлотку. Майте під руками список того, що змушує вас радіти та надихає, і неодмінно присвячуйте цьому півгодини в день. Візьміть за звичку ранкові питання – а чим я порадую себе сьогодні? Що я запланую радісного і хорошого? Пам'ятаєте про маску в літаку? Якщо ви не будете відновлюватися і не будете давати собі емоції, то ви не зможете віддавати якісну енергію дитині, партнеру, будинку, своєму бізнесу.

Також обов’язково щодня пів години займатися «нічогонеробленням». Вийти на балкон або у двір, якщо живете в приватному будинку, і півгодини нічого не робити! Півгодини просто дивіться вдалину, споглядайте оживаючу весняну красу, спостерігайте за людьми, які проходять повз, слухайте спів птахів і вдихайте аромати природи. При цьому головне мовчати, не дивитися в телефон, не слухати музику. Це найкраще, що ви зможете зробити для свого перевантаженого інформацією і тривогами мозку.

Глорія Марк, продовжуючи дослідження Маркуса Рейчел про дефолт-систему мозку, довела, що, якщо протягом 23 хвилини нічого не робити, мозок перемикається в такий режим, з яким в нашу голову починають приходити цікаві креативні думки. І якщо ви зараз в пошуку іншої роботи або ідей створення бізнесу – ця проста практика зробить з вас іншу людину і знайде вам купу нових та креативних ідей для самореалізації.

Якщо ж ви пірнули у розвиток і проходите (як і я) кілька навчань одночасно, то відразу ж починайте застосовувати на практиці ваші набуті знання. Найчастіше такі люди мають проблему: «я вчуся, а почати не можу, я все знаю, але нічого не застосовую». Це проблема дисбалансу – не вистачає енергії дії. Фізичної енергії. Тому почніть із зарядки – вам підійде будь-яка енергія дії. А через декілька днів переходьте до реальних кроків у новій справі. Не чекайте, ідеальних умов не буде.

Також дуже важливо у цей період невизначеності не піддаватися тривожності і вчитися усвідомлено управляти своїми емоціями. Вчитися відчувати емоції. Давати собі право на вираження емоцій. Наприклад, я злюся на свою дитину. Я цього не повинна робити – #яжмати. Якщо так, то ви забороняєте собі це відчувати. Ви в глибині душі починаєте ненавидіти його, ненавидіти себе і руйнуєтеся зсередини. Визнайте, що він вас роздратував і ви розізлились на нього. Відразу полегшає – так, я не ідеальна мати, але у мене немає ось цього скаженого вибуху мозку всередині.

При спілкуванні з друзями не розповідайте один одному скільки нових людей заразилися і у кого зі знайомих знайшли вірус, а розкажіть про те, що ви сьогодні нового вивчили або з ким познайомилися, виносячи сміття. Усвідомлено ставтесь до емоцій, якими ви ділитеся з близькими вам людьми.

Ну і звичайно, зараз дуже важливо тримати в балансі духовну енергію, вміти і накопичувати її, і обмінюватися з іншими. Тому що це – наша мотивація і натхнення в період невизначеності. Будь-яка розмова про те, що вам лінь, у вас апатія або нічого не хочеться – це відсутність бачення себе і свого майбутнього.

Придумайте собі нове життя! Розберіться, чого ж вам хотілося б? Зараз чудовий час про це подумати. Зараз у багатьох людей йде переоцінка цінностей і є можливість почати робити що-небудь по-новому. Ейнштейн писав: «Найбільша дурість робити те ж саме і сподіватися на інший результат». Послухайте розумної людини – змініть свої дії.

Почніть молитися або медитувати, якщо ніколи цього не робили. Почніть писати ранкові сторінки – це допоможе викинути сміття з голови, якщо поки немає грошей на психолога. Зосередьтеся на тому, щоб зрозуміти: хто я, в чому мої цінності, в чому мої принципи. Починайте досліджувати. Ваше щастя само собою на вас з неба не звалитися – йдіть до нього назустріч.

Почніть допомагати іншим людям. Потік енергії збільшується тоді, коли ви працюєте провідниками, коли ви комусь допомагаєте. Коли ви берете участь в чийомусь житті. Ми – соціальні істоти і з цим нічого не поробиш. Маленька допомога або волонтерство принесуть вам величезний потік енергії і мотивації.

І дуже добре працює в процесі циркулювання духовної енергії – кидати собі виклик! Почніть робити що-небудь невелике, але важливе – щодня. Придумайте свій челендж – обливання, ранні підйоми, фотографування світанків з вашого балкона, приготування нових страв, малювання букв алфавіту, мотиваційні або смішні пости на Facebook. Те, що вимагає від вас деякого зусилля, дисципліни і що буде розвивати і надихати вас.

Я, наприклад, веду ранкові прямі ефіри і ділюся зі своїми підписниками енергією і цікавим контентом про любов до себе і підвищенні самоцінності. Я щоранку встаю о шостій, одягаюся, приводжу себе до ладу і як справжній диктор телебачення віщаю для своєї аудиторії. І, можливо, я не вмію цього робити, але, той хто не намагається, той нічого і не досягає.

Отже, підбиваючи підсумки, задайте собі запитання – ви вмієте керувати своєю енергією? Для чого вам потрібна енергія? Як ви розподіляєте свою енергію? У вас застій, лінь і апатія або розвиток і рух вперед? Ви лягаєте після перегляду чергового серіалу о третій годині ночі або ви схоплюєтеся вранці, щоб робити щось важливе і цікаве? Що ви хочете робити на карантині і після нього зі своєю енергією? Адже енергія дається на справу. І якщо занадто довго думати і нічого не робити, то виходить енергетичний застій.

І тут важливо знати правило 72 годин. Якщо у нас є якась ідея і вона може змінити наше життя, то зробити перший крок треба протягом перших трьох діб, інакше ми втратимо цю енергію.

Прочитали статтю – створили новий розпорядок дня! Дізналися нове про види енергії – запланували чергування різних її видів! Придумали, чим можете поділитися зі світом і людьми – оголосили свій челендж на місяць! Дійте – енергія дається на справу! 

І тоді через рік ви будете з вдячністю згадувати час, проведений на карантині!

              Наталія Радуга, мотиваційний тренер, експерт зі зміни мислення

Автор: Наталія Радуга:
Коментарів 0

Читайте також:

11 Серпня
«Батькам потрібно думати не про оцінки, а про гарні стосунки з дітьми» - Галина Бурковська
11 Серпня
«Гіпермаркети сьогодні набивають кишені за рахунок фермерів, малого та середнього бізнесу» - Геннадій Мазур
11 Серпня
«На чому б село мало триматися, розвиватися і створювати робочі місця, те практично знищується» - Костянтин Гавриш
11 Серпня
«Заяви про 300 відсотків надбавки до зарплат медикам – маніпуляція» - Геннадій Мазур
11 Серпня
«Нам потрібно разом, підтримуючи один одного, пережити ці випробування, які спіткали весь світ» - Юлія Овчинникова
11 Серпня
«Не міняйте звичний графік життя, спілкуйтесь онлайн, плануйте спільні зустрічі після карантину» - Ірина Євсеєнко

Всі новини

13:55
Вт
Перший у Вінниці будинок сімейного типу поповнив родину нестандартно
12:25
Вт
На конкурсі у Жмеринському районі годували варениками
10:44
Вт
Лікарі понад годину намагались врятувати хлопчика, який випав з вікна 8-го поверху у Вінниці
10:15
Вт
«Антирутина заряджає до нових знань», — вінницька IT-компанія LetyShops
08:25
Вт
На Вінниччині розташовано старовинне місце поховання
19:28
Пнд
Три фури заблокували міжнародну трасу, яка проходить через Вінницю (ВІДЕО)
17:10
Пнд
«Це екологічна бомба віддаленої дії», – староста села про стихійне сміттєзвалище у Демидівці
15:34
Пнд
У Вінниці затримали продавців комплектуючих бойових вертольотів
14:10
Пнд
Частину Вінниці і три села на добу залишать без води
12:35
Пнд
Вінничанину вручили медичний «Оскар»
11:02
Пнд
На Вінниччині подолали коронавірус дві тисячі 236 людей
09:30
Пнд
Нові шпали врятували від закриття станцію на Вінниччині
08:15
Пнд
Дендропарк у стилі фентезі: чудовий вікенд для вінничан (ФОТО)
17:55
Нд
Врожай гігантської цибулі зібрала мешканка ОТГ на Вінниччині
15:45
Нд
Кожен третій споживач газу на Вінниччині має особистий кабінет
13:30
Нд
На Вінниччині відновили візитівку райцентру
11:34
Нд
Після жорстокого побиття пасажирки купе «Укрзалізниця» посилить безпеку
09:31
Нд
У Вінниці запрацював світломузичний фонтан "Рошен"
17:50
Сб
У Вінниці запустять два нові маршрути до сіл

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"