Як неповнолітньому вінничанину отримати ID-картку
  • Як неповнолітньому вінничанину отримати ID-картку
04 Липня
11:29

Для оформлення паспорта неповнолітнім вінничанам слід особисто бути присутніми в Центрах надання адміністративних послуг. Адже їм потрібно зробити фото та пройти процедуру зняття відбитків пальців. Про це інформують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області, повідомляє «Інформаційна Вінниччина»

Постановою КМУ № 745 від 26 жовтня 2016 року було внесено зміни до Постанови КМУ № 302 від 25 березня 2015 р.  “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України” .

« Прийняттям зазначеного акта паспорт громадянина України буде: видаватися центрами надання адміністративних послуг; виготовлятися тільки у формі картки, що містить безконтактний електронний носій; видаватися кожному громадянину України, який досяг чотирнадцятирічного віку; оформлюватися для осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років; містити інформацію про податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків»

Варіант оформити паспорт, передавши фото та документи більше неможливо. Паспорт став цифровим - фотографування робиться лише на місці й добавилася процедура зняття відбитків пальців, що записуються до ID-паспорта.

Враховуючи, що більшість учнів, після закінчення школи, планують поступати до вищих навчальних закладів, а перед цим, здати ЗНО, у переліку документів на реєстрацію для здачі ЗНО, на сайті http://osvita.ua/test/advice/5484/ зазначено наявність ID-картки, і лише для окремої категорії громадян передбачено інший перелік документів для реєстрації у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Несвоєчасне отримання паспорта школярем призводить до неможливості реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання і є підставою для відмови у допуску до ЗНО через відсутність ID-картки (стосується і тих учнів, які складають ЗНО після 9 класу).

Оформлення ID-паспорта обов’язкове з 14 років, для цього потрібно особисто звернутися до міграційної служби з відповідними документами. На процедуру подання документів для оформлення паспорта надається всього 1 місяць. Чат-боти ДМС у Viber і Telegram (прямі переходи тут https://dmsu.gov.ua/services.html ) нададуть вам індивідуальний перелік необхідних документів, допоможуть записатися в електронну чергу, а в подальшому – слідкувати за станом оформлення документа аж до моменту його отримання. Якщо не вклалися в цей термін, то має складатися протокол про адміністративне правопорушення та стягується штраф, проте покарання за несвоєчасне отримання паспорта у віці 14 років перший раз можливе тільки у формі попередження.

У переліку документів, що потрібні для оформлення ID-паспорта є довідка про реєстрацію місця проживання/перебування. З 4 квітня 2016 року набрала чинності постанова КМУ від 02.03.2016 № 207, якою функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад і цю функцію реалізовують по різному. Тому в одних містах цю довідку взагалі не вимагають – існує електронна база, а в інших для отримання довідки в ЦНАП потрібна форма № 16 з ЖЕК або будинкова книга, інакше довідку отримаєте не через день, а через 1 місяць.

Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування - замовляється законним представником (одним з батьків) за зверненням до ЦНАПу (центру надання адміністративних послуг).

Для отримання довідки законним представником (одним з батьків)  про реєстрацію місця проживання з собою необхідно мати:

-        Власний паспорт громадянина України;

-        Свідоцтво про народження дитини.

Одночасно з першим оформленням id-паспорта у віці від 14 до 18 років можна автоматично отримати ідентифікаційний код (така можливість передбачена Постановою КМУ № 691). Щоб оформити ІПН разом з «Айді» паспортом в 14 років потрібно зареєструватися в Державному реєстрі фізосіб — платників податку. Однак, відповідно до Порядку надання комплексної послуги «єМалятко», така реєстрація здійснюється без необхідності заповнення облікової картки фізичної особи-платника податку. Ініціатор процедури спрощеного оформлення документів: портал держпослуг «Дія».

Для отримання ідентифікаційного податкового номера разом з біометричним паспортом в 14-річному віці необхідно підтвердити згоду дитини на присвоєння ІПН (для цього потрібно подати письмову заяву). Після отримання згоди,  Центр надання адміністративних послуг запитує інформацію з Єдиного державного демографічного реєстру, потім вносить її до Держреєстру фізичних осіб-платників податку і привласнює дитині ідентифікаційний код (цей номер записується на електронний чіп). Таким чином відбувається одночасне отримання ІПН і ID-карти.

З урахуванням норм чинного законодавства, оптимальний вік для отримання дитиною ІПН — 14 років (раніше ідентифікаційний податковий номер дитині зазвичай не потрібний).

Після досягнення 18-річного віку громадянин України повинен замінити свій паспорт на нову id-картку не пізніше 30 днів (строки заміни паспорта починають обчислюватися з моменту настання повноліття). Дане  оформлення вже платне - 279 грн.

Період дії ID паспорта, який був отриманий в 18-річному віці, становить 10 років, які обчислюються від дня оформлення документів. Строк, коли «Айді» карта повинна бути замінена на нову, зазначений в графі «Дійсний до» на лицьовій стороні документа (праворуч від фотографії, внизу).

Штраф за відсутність паспорта по ст. 197 КУпАП може бути накладено в будь-якому віці, але тільки за умови повторного вчинення правопорушення протягом року (якщо громадянин вже притягувався до відповідальності за вказаною статтею, але паспорт так і не отримав). Розмір штрафу в такому випадку становить від 17 до 51 гривні.

 

Більше інформації з питань оформлення ID-картки вперше у 14 років – на сайті ДМС за лінком https://bit.ly/385Ok6u

Нагадаємо, на Вінниччині хочуть створити Барнхуаз для дітей, які постраждали від насильства..

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото:
Регіональний центр БВПД у Вінницькій області

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

09 Серпня
У Вінниці запустять два нові маршрути до сіл
09 Серпня
Вінничанин вирощує понад сотню екзотичних рослин
09 Серпня
У Вінниці виділять 32 тисячі гривень на муніципальні електронні системи для глухих людей
09 Серпня
У Вінниці до кінця року утеплять тридцять шкіл і садочків
09 Серпня
Перспективне підприємство на Вінниччині випускає екологічно чисту продукцію
09 Серпня
Глухівський блакитноводний кар’єр називають українським Памуккале

Всі новини

17:50
Сб
У Вінниці запустять два нові маршрути до сіл
15:45
Сб
Вінничанин вирощує понад сотню екзотичних рослин
13:30
Сб
У Вінниці виділять 32 тисячі гривень на муніципальні електронні системи для глухих людей
11:25
Сб
У Вінниці до кінця року утеплять тридцять шкіл і садочків
10:10
Сб
Перспективне підприємство на Вінниччині випускає екологічно чисту продукцію
09:10
Сб
Глухівський блакитноводний кар’єр називають українським Памуккале
18:55
Птн
На локації «Міні Вінниця» встановили новий макет
17:01
Птн
У Вінниці троє хлопців пограбували автомат видачі води
15:30
Птн
В Україні майже 1500 нових випадків захворювання на СOVID-19
13:50
Птн
Кращим спікером міжнародної конференції стала студентка Вінницького ВНЗ
12:30
Птн
Вінничани добилися відновлення руху приміського поїзду
11:10
Птн
Вінницький краєзнавчий музей створить окремий підрозділ, присвячений «мужнім» українцям
09:55
Птн
Внаслідок вибуху на Одещині постраждало троє вінничан
08:20
Птн
На Вінниччині є мальовничий скельний район для скелелазів (ВІДЕО)
18:55
Чтв
Директор департаменту Вінницької міськради обурений звинуваченнями у корупції
17:50
Чтв
Дві вінничанки увійшли до фіналу конкурсу «Міс Україна Всесвіт»
16:25
Чтв
В селі на Вінниччині готують до відкриття сучасний спорткомплекс (ФОТО)
15:10
Чтв
У Вінниці батьки повстали проти звільнення дитячого лікаря
13:45
Чтв
Понад три мільйони виділили на обладнання для недоношених немовлят у Вінниці

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"