«Якої ми хочемо України», - вінничани дискутували з Безсмертним про війну, корупцію та економіку
  • «Якої ми хочемо України», - вінничани дискутували з Безсмертним про війну, корупцію та економіку
13 Серпня
10:40

9-10 серпня до Вінниці із запитанням «Якої ми хочемо України?» завітав екс-віце-прем’єр міністр України Роман Безсмертний.

Ще в травні цього року політик заявив, що має намір балотуватися в Президенти України. Проте перед цим важливим кроком Роман Безсмертний вирішив дізнатися чого хочуть українці та яким вони бачать майбутнє держави.

Саме з цією метою Роман Петрович розпочав «тур» містами України. Політик запрошує представників на зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо України», аби дізнатися їхню думку. Такі заходи відбулися у Львові, Харкові та Одесі. А 10 серпня про війну, корупцію та економіку дискутували з Безсмертним і вінничани. На зустріч зібралися близько 200 людей, серед них громадські активісти, представники бізнесу, представники органів місцевого самоврядування, науковці, журналісти, студенти тощо.

-Виникла необхідність сформувати відповідь на запитання: якої ми хочемо України? Уявіть, що тут палає багаття і ми сидимо навколо нього і роздумуємо як ми би хотіли облаштувати нашу долю, - розпочав дискусію Роман Безсмертний.

share (10)

share (9)

Найбільш гарячою під час дискусії стала тема війни та безпеки в країні. Безсмертний переконаний, що для розв’язання конфлікту перш за все потрібна сильна боєздатна армія.

-Я це кажу як учасник перемовин. Дуже легко говорити, коли за спиною в тебе стоїть сила. Ти виглядаєш як немічний, коли в тебе цієї сили немає, - зауважив Безсмертний.

І ще одною складовою вирішення конфлікту має стати діалог з Кремлем.

-Зверніть увагу як ми безпомічно виглядаємо в ситуації із Сенцовим. Не треба себе обманювати, що це проблема, яку можна розв’язати дуже швидко. Так, припинити обстріли та гарячу фазу можна. Але те, що триває п’ять на крові і на вбивствах далі буде тривати в протистояннях різного роду, - сказав дипломат.

Також, на думку Безсмертного, потрібно вести діалог із тим населенням, яке знаходиться на окупованих територіях, тому що від них відмовилися всі.

-Треба усвідомлювати там більше трьох мільйонів людей, з яких ледь 40 тисяч беруть участь у війні. Більшість населення знаходяться в умовах, коли нікуди просто їхати, - додав політик.

Тема Донбасу дуже схвилювала учасників дискусії. Дехто з присутніх в залі висловився, що Україна немає сил вести війну з таким потужним ворогом, тому потрібно забути про окуповані території, провести новий кордон і жити далі. Категорично проти такої пропозиції виступила ще одна спікерка дискусії, докторка історичних наук Ольга Коляструк.

-А я знаю переселенців у яких календар спинився з тих пір як вони виїхали звідти. Ви їм що скажете? Їхня земля де? Ми не маємо права відмежуватися, - наголосила професорка.

share (4)

Категорично проти ідеї відхрещення від Донбасу виступив і Безсмертний.

- Наші батьки залишили нам шматок території. Ми не маємо права не передати його дітям. Якщо ми не здатні його повернути, то це не означає, що ми повинні від нього відмовитися. Треба терпіти, треба працювати і роботи те, що ми можемо, - наголосив Роман Петрович.

З політиком погодилася і переселенка, яка була присутня в залі, Наталія Парамонова.

-Дякую вам, пане Романе, що ви сказали, що ми маємо щось передати дітям у спадок. От я дуже хочу своїм дітям щось передати у спадок! Ні ми, ні багато інших свідомих українців не допустять, щоб коли небудь були змінені кордони України, - сказала Наталія.

share (11)

Загалом зустріч тривала у форматі запитань-відповідей аудиторії до основних спікерів: Романа Безсмертного, Ольги Коляструк та дипломата і досвідченого політика Володимира Крижанівського.  

Після війни та теми безпеки присутні обговорили не менш наболілу тему – корупції.

-Мова йде не про людей, мова йде про інституційні функції органів влади. Вирішення цієї проблеми вимагає глибокого перезаснування інститутів держави. Ми чомусь б’ємо по наслідках корупції. Так треба організовувати НАБу, НЗК, але ще більше треба ліквідна робота антимонопольного комітету, фонду держмайна, національної комісії антимонопольного комітету, фонду державного майна, - пояснив Безсмертний.

share (6)

Економіка сформована на основі монополізму ніколи не побудує об’єктивних відносин між продавцем і покупцем.

-Ми знаходимося в ситуації, де продавець весь час диктує покупцю умови. Інститути держави не справляються з завданнями, тому що, наприклад, національна комісія з питань регулювання тарифів не має визначати тарифи, її задача організувати переговори між продавцем і покупцем. Очевидно, що інститути держави не справляються. Україні треба перезаснувати ці інститути, - сказав Роман Петрович.

Ще одним корупційним ризиком, на думку політика, є бюджетна централізація.

-Коли там мальовано шість нулів – це само по собі провокація. Для мене дивина: для чого було створювати цей єдиний медичний фонд, де розміщено 180 мільярдів, які ляжуть на депозит, що само по собі вже є корупцією. Очевидно, що ці закупівлі мають проводитися на рівні територіальних громад. Кому це не зрозуміло? – каже Безсмертний.

share (8)

Політик переконаний, що Україні потрібна нова Конституція, де буде прописано перезаснування всіх інститутів держави.

-Чому не було прийнято указ про введення воєнного стану, коли почалася війна. Конституція і закон про оборону зобов’язували Президента це зробити. Це не зробив ні виконуючий обов’язки, ні Президент. А все призвело до того, що людина і суспільство воюють, а держава ніби й ні. А як видумаєте як на це дивляться в ОНН, ОБСЄ, в Раді Європи, в Європарламенті? Так і дивляться, що ми не то воюємо, не то торгуємо. То ви спочатку розберіться якось у себе, а потім вимагайте від нас санкцій, - пояснив Безсмертний.

Окрім зустрічі дискусії, Роман Безсмертний у Вінниці влаштував неформальну зустріч зі старими друзями. Політик розповів, що його дружина Тетяна Мокріді родом з міста над Бугом.

-Ми перед вінничанами мали певний гріх, тому що ми одружилися, народили дітей, але в нас ні весілля, ні хрестин, нічого не було. Але я людина сільська, я знаю, що потрібно подякувати людям просто хоча б за те, що вони є друзями. Тому ми прийняли рішення зібрати людей. Мені було дуже приємно. Нічого немає кращого ніж відкрите спілкування з тими, з ким ти поділяєш одну думку, хто підтримує тебе, - підсумував Безсмертний. 

Політик також зауважив, що зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо України» продовжуватимуться й надалі, наступним містом стане Дніпро. 

share (2)

share (5)    

Автор: Катерина Мацієнко
Коментарів 0

Читайте також:

21 Жовтня
В указі Президента немає того, заради чого вводиться воєнний стан
21 Жовтня
Роман Безсмертний у Вінниці: «Політика має бути замовлена суспільством»
21 Жовтня
«Вінницький зять» іде в президенти
21 Жовтня
«Потрібно усунути помилку в ціннісних пріоритетах. Метою політики має бути людина»
21 Жовтня
«Ми за день переживаємо у шість разів більше стресу, ніж батьки дітей без інвалідності за рік» – у Вінниці стартує соціальний проєкт
21 Жовтня
Динозаври у Вінниці «оживуть» на свято Миколая

Всі новини

19:35
Вт
«Ми за день переживаємо у шість разів більше стресу, ніж батьки дітей без інвалідності за рік» – у Вінниці стартує соціальний проєкт
18:20
Вт
Динозаври у Вінниці «оживуть» на свято Миколая
17:05
Вт
Після виборів на сесію зберуться вінницькі депутати попереднього скликання
15:50
Вт
У понад 600 будинків вінничан подали тепло
14:27
Вт
Біля Родинного озера у Вінниці облаштовують «сухий» фонтан
12:40
Вт
Вінниччина займає 16 місце по захворюваності на коронавірус серед регіонів
11:15
Вт
На Вінниччині до висадження мільйона дерев долучилися усі громади області і побили запланований рекорд
09:45
Вт
Чемліти жінки «передали» чоловікам
08:20
Вт
Здорова і квітуча: вінничанки взяли участь у симоволічній акції (ФОТО)
19:55
Пнд
В одному з мікрорайонів Вінниці ремонт дороги завершать наступного року
16:55
Пнд
У Вінницьких маршрутках відсьогодні встановлюватимуть валідатори
15:40
Пнд
Вінничани зможуть отримати щеплення від грипу за пів ціни
14:05
Пнд
Сім'я колишнього міського голови Вінниці захворіла на COVID19
13:00
Пнд
"Я люблю Козятин": нарешті у місті встановили патріотичний напис
11:00
Пнд
Коронавірус на Вінниччині: скільки нових хворих виявлено в області за останню добу
09:15
Пнд
Українські жінки одягали шушун на свята та до церкви
17:15
Нд
Вінниччина доєдналася до Національної акції «Озеленення України»
16:05
Нд
Вінницька «Нива» програла на власному полі
14:30
Нд
Візки та ходунки у Вінниці можна буде безкоштовно взяти напрокат

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"