«Якщо мати бажання і однодумців – світ навколо можна змінити», – Наталя Заболотна
  • «Якщо мати бажання і однодумців – світ навколо можна змінити», – Наталя Заболотна
23 Жовтня
14:15

Заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна розповіла про плани розвитку регіону, а також поділилася тим, що її надихає та підтримує на життєвому шляху.

У минулому інтерв’ю ми говорили про успіхи, яких вдалося досягти. Які Ваші подальші пріоритети у розвитку регіону?

– Звісно, я буду займатися близькою для себе темою – соціальною та молодіжною сферою. Серед основних пріоритетних напрямків це посилення роботи в напрямку запровадження комфортних умов для проживання людей в соціальних закладах. На жаль, ця сфера рідко коли була в пріоритеті. Ми маємо над цим попрацювати, розвивати ринок соціальних послуг. В умовах децентралізації маємо забезпечити наявність соціальних послуг на рівні ОТГ. Ці послуги мають бути наближені до людини: денні центри для дітей та молоді з інвалідністю, послуги догляду за особами похилого віку – все це має бути на місцях. Ми працюємо над дуже складною, але вкрай потрібною послугою – будівництво малих групових будиночків, які нарешті дозволять в області вирішити проблему дітей-сиріт з важкою формою інвалідності, щоб вони жили в умовах, наближених до сімейних.

Молодіжну політику необхідно розвивати на рівні громад. Коли молодь матиме можливість для самореалізації там, де вони проживають, вони не будуть тікати до інших міст. Що б ми не говорили про важливість фінансової мотивації, можливість самореалізації досить часто превалює у молодих людей.

photo_2020-10-15_10-08-20

Сьогодні в умовах, в яких ми живем, в моїх пріоритетах – охорона здоров’я. Це дуже складна система, яка має величезні проблеми. Але ми не можемо зупинятися. Багато зроблено, змінені підходи у фінансуванні. Але, на жаль, оці подвійні стандарти – з одного боку, безкоштовна медицина, з іншого – коли ти маєш платити за надані медичні послуги «на карман» – це має припинитися. Якщо це послуги, які гарантує держава – вони мають бути не тільки оплаченими, але і якісними. Звісно, комунальні медичні заклади мають право надавати і розвивати платні послуги також. З невирішених питань – матеріально-технічна база медичних установ, зміна підходів у профілактиці хвороб та їх діагностиці, зміна свідомості людей – маємо зрозуміти, що здоров’я – це відповідальність кожного з нас, а профілактичні огляди мають бути якісними і обов’язковими.

Щодо фізичної культури і спорту – ця тема важлива і близька для моєї родини. У свій час я займалася акробатикою, спортивними танцями, чоловік – дзюдо, моя мама займалася легкою атлетикою, а тато – біатлоніст. Зараз моя донька продовжує сімейну спортивну традицію і займається художньою гімнастикою.

Сьогодні ми робимо багато для спорту і розуміємо, що нам потрібно працювати в двох напрямках: підтримка професійного спорту – в першу чергу, щоб ті види спорту, які є в нашій області, мали належні умови для тренування; інший напрямок – фізична активність нашого населення, що теж пов’язано зі спортивною інфраструктурою, а також свідомістю людей. Мало просто побудувати майданчик, треба попрацювати, щоб на нього ще прийшли займатись. Щоб старше покоління розуміло, що це нормально, і що чим більше людина фізично активна, тим довше вона самостійна. Дешевше вкласти в фізичну інфраструктуру, ніж в охорону здоров’я.

photo_2020-10-15_10-08-20 (3)

Планів багато і всі вони важливі. Я розумію, що неможливо все змінити за один день – навіть за один рік. Але досвід реалізації тих проєктів, які зроблені на сьогодні, є чітким доказом того, що якщо мати бажання і однодумців, то все можна зробити, навіть за умови присутності тих, хто говорить, що у вас нічого не вийде. І я це буду робити, я живу тут, тут живе моя донька – хочу, щоб вона займалася в сучасному спортивному центрі. Щоб отримала якісну конкурентну освіту, щоб вільно спілкувалася іноземними мовами – не для того, щоб виїхати за кордон, а для того, щоб мати можливість їздити туди, переймати досвід, мати доступ до тих знань і надбань, працювати і розвивати те, що є в нас тут на сьогодні.

З позиції Вашого досвіду, що б ви хотіли порадити і побажати молоді?

– Перше – це вірити у свої сили. Перші двері можуть на відкритися, інколи і не другі. Я це завжди кажу молодим людям, які приходять до нас зі своїми ідеями. Треба вірити, тоді навколо тебе гуртуються такі самі люди. Я сама у деякій мірі авантюрна – для мене нормально піти на те, що на перший погляд здається неможливим. Але відчуття того кайфу та адреналіну, коли все вдається, мотивує до ще більших ідей, досягнень та результатів. Тільки так можна змінювати і робити. Якщо ти сторонній спостерігач, то все одно залишишся по ту сторону екрана. Якщо ж хочеш відігравати якусь роль і щоб навколо було так як ти бачиш і хочеш – маєш бути у вирі подій. Без віри в себе, навіть коли в тебе, здається, не вірять інші – нічого не буде. Тому – вірити і діяти.

3Ваша донька займається художньою гімнастикою. Чому вона обрала саме цей вид спорту?

– По-перше, це один з найгарніших видів спорту – впевнена, мене багато хто підтримає у цій думці. Він поєднує в собі масу різних сторін – і фізичних, і психічних. Потрібно бути артистом, бо коли ти виступаєш в художній гімнастиці, одна з оцінок – за артистизм. Паралельно – це твоя координація, вміння працювати з предметом, володіння своїм тілом. Це величезна робота з розумом. Вже дорослі гімнастки по ходу свого виступу – а це півтори хвилини! – можуть змінити його, розуміючи, який елемент яку кількість балів це їм принесе.

Тому – художня гімнастика, бо цей вид спорту надзвичайно багатогранний. Це титанічна праця, але вона дозволяє людині всебічно розвиватися.

photo_2020-10-15_10-08-50

Є якийсь приклад у Вашому житті, який Вас надихає?

– Для мене прикладом завжди були мої батьки. Це люди, які пережили розвал Радянського Союзу. Я бачила, як важко їм було, але вони не зламалися. Маючи таку високу посаду, я ніколи не боюсь її втратити. Тому що я знаю, що насправді людина на будь-якому місці може реалізувати себе, коли вона це хоче.

Досить часто мою кар’єру пов’язують з моїм відомим тезкою за прізвищем, і я завжди кажу, що якби я була його донькою, то напевно такою, яка я є сьогодні, я б не стала. Тому що я бачила, що в житті потрібно, якщо ти хочеш чогось досягнути, постійно працювати – над собою, над своїм розвитком, і так поступово рухатися вперед. І я дуже хочу, щоб для своєї доньки я була таким самим прикладом, як мої батьки – для мене.

photo_2020-10-15_10-08-53

Ми вже багато говорили про те, що жінки можуть вдало поєднувати і політику, і державну службу, і сім’ю. Яку б пораду Ви хотіли сказати таким жінкам?

– Робіть те, що підказує серце, а іноді і жіноча інтуїція. Якщо ви знаєте, що є те, що ви хочете і можете зробити – вперед. І тоді світ навколо повернеться до вас обличчям. Я бачила жінок, які для мене є величезним авторитетом і прикладом, які мають діток з інвалідністю, які ламали стереотипи суспільства, які не віддали своїх дітей в інтернати в ті часи, коли про це просто казали прямо. Вони змінювали світ навколо себе, щоб їх дітям було комфортно в ньому жити.

Сьогодні ці жінки досягнули неймовірного – створили центри для таких дітей, продовжують працювати і підтримувати інших матерів. Тому жінка має величезний потенціал, якщо вона хоче чогось досягнути. Тому коли серце тремтить і каже, що вам потрібно – слухайтесь його.

1

Є якісь традиції, які ви з чоловіком підтримуєте в своїй родині?

– Це вечірнє спілкування і ранковий чай. Ті моменти, коли ви з сім’єю разом, як би пізно ти не верталась з роботи – а це досить часто так. Я завжди, яка б втомлена не була, спілкуюсь з чоловіком, дитиною, цікавлюсь у батьків, як пройшов їх день. Ми ділимось, обмінюємось думками.

photo_2020-10-15_10-08-54

В мене чоловік жайворонок, він встає раніше і робить мені чай – бо впродовж всього іншого дня я п’ю каву. І насправді це такі моменти, які дають мені сил рухатись далі. Вони, можливо, такі маленькі, але в цьому моя сила – підтримка сім’ї.

2Нагадаємо, у попередньому інтерв'ю Наталя Заболотна розповіла про роль жінки у політиці та основні досягнення за роки державної служби.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото
: Валентин Вінницький.

Автор: Олена Горошинська
Коментарів 0

Читайте також:

14 Квітня
Голова Вінницької, Закарпатської та Полтавської ОДА отримали за лютий однакові зарплати
14 Квітня
Відомий вінничанин розповів, чому не хоче переїжджати до столиці
14 Квітня
Вінниця – лідер «прозорості» міст України
14 Квітня
Вінницька ОДА пообіцяла постійний сурдопереклад медіа-заходів
14 Квітня
Перший місяць весни без світла: у Вінниці запланована маса планових відключень
14 Квітня
Як виглядала Вінниця кінця минулого століття можна побачити завдяки унікальним фото

Всі новини

18:40
Вт
В територіальній громаді на Вінниччині встановили інклюзивний майданчик
17:20
Вт
На Вінниччині засудили жінку, яка присвоїла понад 100 тисяч гривень
14:50
Вт
На Вінниччині за останню добу пожежники майже 40 разів боролися з вогнем
13:10
Вт
Цвіт магнолій заполонив Вінниччину
11:45
Вт
За добу на Вінниччині від коронавірусу одужало понад 700 пацієнтів
10:10
Вт
Вінничани мають можливість відправити «меседж у космос»
08:40
Вт
Гімнастика для очей захистить від проблем із зором
20:15
Пнд
У Вінниці розпочали роботу над інфраструктурним проєктом вартістю у 100 млн гривень
19:15
Пнд
У Вінниці горів сухий очерет
18:43
Пнд
Від сьогодні у Вінниці вимикають опалення
15:05
Пнд
В селі на Вінничині затримали підозрюваного, який до смерті побив жінку
13:45
Пнд
«Башту та Мур» планують реставрувати: Вінницька облрада шукає гроші
11:55
Пнд
Останніми днями на Вінниччині стрімко знизилась добова кількість хворих на «ковід»
10:35
Пнд
Сьогодні на Вінниччині зариблюватимуть водосховище
08:30
Пнд
Плавати на каяках потрібно за дотримання суворих правил безпеки
20:00
Нд
Сім’я з Вінниці хоче облаштувати на Південному Бузі водний сад
18:55
Нд
На Вінниччині стартувала заборона на ловлю риби
16:50
Нд
Вінничанка отримала перемогу на міжнародному фестивалі-конкурсі «Весняні Зорі»
15:10
Нд
Вінницяоблводоканал попереджає про зниження тиску подачі води

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"