Який фінансовий рік чекає Вінниччину? – прогнози голови бюджетної комісії Геннадія Мазура
  • Який фінансовий рік чекає Вінниччину? – прогнози голови бюджетної комісії Геннадія Мазура
30 Грудня
13:00

Напередодні Нового року журналісти зустрілись із очільником бюджетної комісії Вінницької обласної ради Геннадієм Мазуром та попросили дати фахову оцінку економічній ситуації в області. Зокрема, оцінку виконанню бюджету області у 2016 році, розвитку економіки області в 2017 році та розповісти про специфіку роботи комісії.

– Рік тому ви були обрані головою бюджетної комісії. Що ви побачили, прийшовши на цю посаду, та які завдання ви поставили перед собою у 2016 році?

– 27 листопада 2015 року відбулася перша сесія обласної ради, де були обрані голова обласної Ради і фактично сформовані комісії. 4 грудня мене більшістю голосів депутатського складу обласної Ради було обрано головою комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм. Зрозуміло, що для мене це робота не нова, я щиро вдячний депутатам за довіру у контролі прозорості використання як дохідної, так і видаткової частини обласного бюджету. Я все життя пропрацював у фінансових органах: це і контрольно-ревізійна служба і  державна податкова адміністрація. Маю науковий ступінь кандидата економічних наук та вчене звання доцента. Заслужений економіст України. Сьогодні працюю над захистом докторської дисертації. Зрозуміло, що з часу обрання мене на посаду, перш за все, я поставив собі  за мету контроль за прозорістю виконання обласного бюджету, щоб не було нарікань від громадських активістів, обласної ради на те, що десь є запитання щодо виконання видаткової частини бюджету. Наші засідання бюджетної комісії проходять відкрито, двері відкриті для всіх небайдужих, відповідно до регламенту можна поставити запитання. В цьому році ми зробили все можливе, щоб обласний бюджет був виконаний, провели 35 засідань комісії, де розглянули всі розпорядження голови Вінницької ОДА, проекти рішень про обласний бюджет і внесення змін до обласних програм, яких наразі  в області 51, з них 31 фінансуються з обласного бюджету та інших бюджетів. Кожній програмі потрібно приділити значну увагу, адже це – вирішення конкретних суспільно важливих проблем. Це така рутинна,  копітка робота, про яку мало хто знає, і яку проводить обласна бюджетна комісія . Протягом року ми аналізували рішення обласної ради попередніх років, звичайно, нас ця робота буде чекати і в наступному році. Ця робота направлена на оптимізацію обласного бюджету, ми шукаємо рішення, які мали корупційну складову для того, щоб унеможливити їх виконання. Шукаємо джерела наповнення обласного бюджету, адже на нього зараз перекинуто багато програм, які раніше фінансувались напряму із державного бюджету. Ми шукаємо кошти, щоб фінансувати заклади охорони здоров'я,освіти,соціального захисту,культури, фізичної культури та спорту, а також капітальні видатки та  все те, що є первинним у забезпеченні послуг людям.  Це – наші люди, наші громадяни, і сьогодні ми, депутати, повинні все зробити, щоб людям жилося краще.

– Тобто зросло навантаження на обласний бюджет?

– Так, адже у 2017 році освітня субвенція з державного бюджету України місцевим бюджетам, відповідно до запропонованих змін до бюджетного кодексу України, має спрямовуватись виключно на заробітну плату освітянам. На сьогодні з освітньої субвенції фінансують усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних і технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл і технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки коши освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки, то у нинішніх змінах до Бюджетного кодексу такої можливості немає. З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах. Неприпустимим є передача на місцевий рівень утримання технічних працівників та оплата комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи недостатня. Якщо освітні заклади окремих міст області зможуть функціонувати за рахунок ресурсів міського бюджету, то сільські та районні вимушені будуть закриватись через неможливість забезпечення роботи.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життям сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

– Яким буде наступний фінансовий рік для вінничан та Вінницької області? Ваші прогнози як економіста та голови бюджетної комісії?

– Економіка області інтегрована в економіку країни, ми є однією із складових економіки країни. В залежності від ситуації, як буде розвиватись економіка України, так і буде розвиватись економіка області. Але якщо аналізувати 2015 рік, то тоді економіка України впала у промисловості на 20%, в той же час Вінниччина «просіла» всього на 5%. Більше турбує бізнес-середовище: попередніми роками було значне скорочення суб’єктів підприємницької діяльності. Це говорить про те, що люди мали робочі місця, заробітні плати, а українська влада, не зорієнтувавшись у виткові фінансової кризи, допустила таку негативну тенденцію. Нам необхідно сьогодні створити такий мікроклімат на обласному рівні щоб у нас почало розвиватись підприємництво, і над цим будемо працювати у 2017 році.

Також хочеться, щоб в наступному році центральна влада поставила в центрі своєї діяльності людину, і навколо людини розгортала всю державну політику. Адже 50 відсотків економіки знаходиться в тіні, спостерігається неналежний інвестиційний клімат, коли прямі іноземні інвестиції одні із найгірших на пострадянському просторі, дірки на митниці і процвітає контрабанда і корупція, коли мінімальну заробітну плату піднімають до 3200 грн., а прожитковий мінімум залишають на рівні 1544 грн., а всі соціальні виплати йдуть зі ставки прожиткового мінімуму, тобто з 1544 грн., а це – допомоги багатодітним сім’ям, допомога ветеранам, інвалідам дитинства, бійцям АТО. Ми не повинні обманювати самі себе, але ми повинні давати собі оцінку, особливо тих дій, які вплипають на долю країни. Я переконаний, що для успішного розвитку України необхідний здоровий глузд, тверезий розум, витримка, відповідний фаховий рівень, ці риси повинні бути притаманні зараз кожному чиновнику та політику. Україна - країна з чудовим людським та ресурсним потенціалом. Його потрібно використати на благо українців,а не на інтереси декількох десятків родин, які сьогодні при владі.

– Геннадію Федоровичу, як Ви будете святкувати новорічні свята, і що б побажали вінничанам?

– Як і більшість українців, Новий рік та Різдво Христове буду святкувати в колі родини. Зазвичай до нас приїжджають родичі та близькі, ми сідаємо за великий свояковий стіл та святкуємо, як кожний українець. Обов’язково ходимо провідати друзів та знайомих, радо відкриваємо двері колядникам та посівальникам. Я пам’ятаю з дитинства, наскільки світлими були ці дні, і зараз хочеться, щоб вони були світлими для нашої малечі. В нас і так достатньо сьогодні проблем, хочеться якогось позитиву. Всім українцям та вінничанам зокрема я хочу побажати у новому 2017 році оновлення: більше радісних моментів, більше хороших новин, щоб наступний рік став переламним і Україна почала розвиватись у правильному напрямку та врешті-решт закінчилася війна.

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Березня
Вінницький депутат закликав Уряд виділити кошти на урядову агенцію
23 Березня
«В Україні критична суспільно-політична ситуація, люди вимагають радикальних змін та інших політичних лідерів»
23 Березня
«Обласні депутати зобов’язані шукати шляхи вирішення загальноукраїнських проблем»
23 Березня
Традиційно на новорічні та різдвяні свята малеча Тростянеччини отримала святкові подарунки
23 Березня
«Для економічних звершень у 2018 році ми повинні отримати зважену політику»
23 Березня
Геннадій Мазур: «Депутати Вінницької обласної Ради мають демонструвати максимальну прозорість при ухваленні річного бюджету»

Всі новини

19:00
Чтв
На честь видатного біохіміка з Вінниччини випустять поштову марку
17:42
Чтв
Спецштаби і мобільні групи щодо боргів із зарплат працюватимуть на Вінниччині
16:54
Чтв
Піротехнікам Вінниці купили «Mitsubishi L200»
16:00
Чтв
Через місяць оголосять нових керівників п’яти закладів культури Вінниччини
15:16
Чтв
У Могилеві-Подільському започатковують молитовні сніданки
14:29
Чтв
У Вінниці колишній зек перекинув своїм у тюрму торбу марихуани (ФОТО)
13:42
Чтв
«Жінка Вінниччини 2018»: на лікування 7-річної Іринки, яка старіє, зібрали 180 тис. грн. (ФОТО)
13:00
Чтв
Вінницю «пильнуватимуть» додаткових 200 камер відеоспостереження
12:13
Чтв
У Вінниці трамвай зійшов з рейок (ФОТО)
11:38
Чтв
Мешканець Чернівців учинив самогубство у Вінниці
11:00
Чтв
Вінниця сідає на велосипеди, - Швейцарія дає гроші на проект
10:15
Чтв
У центрі Вінниці водій «Mitsubishi» збив жінку і навіть не зупинився (ВІДЕО)
09:16
Чтв
У Вінниці дітей із багатодітних родин запрошують у моделі
08:28
Чтв
Сорок несправних рейсових автобусів виявили на Вінниччині
07:00
Чтв
Сьогодні у Вінниці стартує мистецька «РЕ:ВІЗІЯ»
19:52
Срд
Консервацію, смаколики і малюнки передали вінницькі школярі на передову (ФОТО)
18:30
Срд
За красою через кримінал: у Вінниці піймали дівчаток із краденою косметикою
17:24
Срд
Емоційний турнір: вінничани із синдромом Дауна змагалися в настільному тенісі (ФОТОРЕПОРТАЖ)
16:39
Срд
«Show me what you got», – у Вінниці запускають вокально-танцювальний проект

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"