Європейський проект зі створення агрокластеру відповідає аграрній стратегії Вінниччини
  • Європейський проект зі створення агрокластеру відповідає аграрній стратегії Вінниччини
07 Лютого
16:10

На Вінниччині продовжується реалізація проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Ініціатива впроваджуватиметься Міжнародною громадською організацією "Єврорегіон «Дністер»" в партнерстві з молдовською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування надано в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу через Німецьке Товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

У Вінниці 7 лютого відбулася прес-конференція з презентацією проекту, у якій взяли участь реалізатори проекту, партнери та представниця Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова–Україна (ЕаРТС) Європейського Союзу. Під час заходу координатор проекту, голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк розповів, що одним з досягнень проекту стане відкриття Центру Інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Діяльність Центру, для якого буде закуплений аналітичний аналізатор амінокислот, дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС.

IMG_1422

IMG_1483

Аналізатор амінокислот - це сучасний і зручний апарат для визначення біохімічного складу речовин і їх якості. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції. Також діяльність Центру буде націлена на проведення ключових сільськогосподарських досліджень. Завдяки реалізації проекту представники малого та середнього бізнесу агропромислового сектору матимуть змогу вийти на міжнародні ринки продажу. 

Завдяки цим дослідженням ми будемо надавати рекомендації сільгоспвиробникам з приводу того, як вирощувати якісну продукцію, конкурентноспроможну на міжнародних ринках. Чи користується попитом за кордоном українська сільськогосподарська продукція? Користується! В рамках Єврорегіону «Дністер», ми сьогодні працюємо з товаровиробниками, із нашими партнерами з-за кордону, вже є перші контракти, - розповів Сергій Татусяк.

IMG_1451 — копия 

Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Валентина Кирилюк зауважила, що проект «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства» повністю відповідає аграрній стратегії Вінниччини.

- Мета проекту повністю відповідає тим стратегічним завданням, які ставить перед собою департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів в частині сприяння підвищення конкуренто-спроможності сільськогосподарського виробництва області, - наголосила Валентина Кирилюк.  

IMG_1451

Також посадовиця додала, що опитування проведене департаментом показало, що тема проекту наразі актуальна.  

- Попереднє опитування показало, що зацікавленість до створення такого агропромислового кластеру існує. 70% сільськогосподарських підприємств, а це саме малі та середні підприємства, хочуть ефективніше вести своє виробництво та виходити на міжнародні ринки. Основні види діяльності таких підприємств – це вирощування пшениці, плодів, ягід та овочів, - сказала пані Валентина.

IMG_1433

Директор Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець розповів присутнім про всі етапи реалізації проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства». Проект триватиме до 30 листопада 2018 року, проте створений міжнародний агрокластер, лабораторія, розміщена на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН і онлайн-платформа з інформацією про сільгоспвиробників Вінниччини та Молдови, діятимуть і після завершення проекту.

Онлайн-платформа - це буде майданчик для пошуку партнерів, в тому числі за кордоном, це буде можливість презентувати себе та свою продукцію, свої виробничі потужності. Крім того, це буде офіційна сторінка нашого сільськогосподарського кластеру, де буде розташована інформація про наші заходи і матеріали тренінгів. Зараз онлайн-платформа на етапі створення, але ми вже почали формування бази виробників на сайті Єврорегіону «Дністер», де є онлайн-анкета для сільгоспвиробників,  - зауважив А.Кавунець.

IMG_1437

IMG_1431 

Олександр Корнійчук, директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН підкреслив що дослідження лабораторії, створеної в рамках проекту, дозволять визначити новий аграрний потенціал регіону та виявити додаткові рентабельні культури.

- Ми зараз живемо в умовах, коли актуальним є вивчення кліматичних змін. Адже зараз з року в рік ми спостерігаємо підвищення температури, останні три роки ми спостерігаємо засухи. Зараз вирощування сільськогосподарської продукції дуже сильно залежить від клімату. Потрібно вивчити це питання і зменшити ризики, - пояснив О.Корнійчук.

IMG_1438

Український вчений у галузі рослинництва, доктор сільськогосподарських  наук Василь Петриченко додав, що приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної галузі, виробники фасувальної продукції та інші. Вони разом здійснюватимуть весь спектр процедур, необхідних для підготовки товару до експорту, який окремому невеликому підприємству важко здійснити самостійно.

Ми повинні налагодити роботу ланцюга: якісне виробництво – переробка – ефективна реалізація на міжнародних ринках збуту, - зауважив В.Петриченко.

IMG_1441

Менеджерка з фінансових питань та контрактів ЕаРТС Європейського Союзу Каталіна Аргір розповіла, що в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна Європейський Союз фінансує 16 проектів.

- З 16-ти проектів, які ми фінансуємо цього року, – це єдиний проект, який стосується сільського господарства, тому він дуже важливий для нас, - підкреслила пані Каталіна.

Метою Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC) є створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва з урахуванням специфіки кожної території. Програма спрямована на розвиток здатності державних і недержавних органів сусідніх країн разом розробляти і впроваджувати спільні прикордонні проекти.

В рамках одного такого маленького проекту ви робите більш ніж достатньо. Чому маленького? Тому що ми зараз говоримо з ЄС з приводу продовження цієї програми Східного партнерства, і тоді ми зможемо реалізовувати проекти, в яких можна буде здійснювати також інфраструктурні роботи. Але наразі в рамках одного проекту ми не можемо вирішити всі проблеми, які в нас є в сільському господарстві. Важливо, що спільна робота України та Молдови над вирішенням проблем вже почалася,  - наголосила менеджерка.

IMG_1446

Наостанок Сергій Татусяк підсумував, що фаза створення агрокластеру вже розпочалася. В рамках проекту підприємці України та Молдови активно налагоджують співпрацю. З цією метою нещодавно молдовські сільгоспвиробники приїздили на Вінниччину, де познайомилися з роботою заводу з виробництва пакувального обладнання.

Наступним захід буде 19 лютого, тоді до Вінниці приїдуть представники агрокластуру «Карпати», в якому об’єдналися сільгоспвиробники Словаччини, Польщі та Німеччини. Вони розкажуть про те, як діє їхнє об’єднання та поділяться порадами з приводу того, як вийти на міжнародні ринки. Також в рамках проекту заплановані тренінги та візити до Молдови і України з метою обміну досвідом між сільгоспвиробниками. Ще планується друк інформаційного видання для сільгоспвиробників.

IMG_1436

IMG_1456

IMG_1460

IMG_1479

IMG_1473

IMG_1470

IMG_1467 

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

20 Жовтня
У Гнівані чотири дитсадки енергомодернізуються за кошти ЄС
20 Жовтня
За підтримки ЄС на Вінниччині реалізовується три проекти, спрямовані на співробітництво України й Молдови
20 Жовтня
Аграрії Вінниччини та Молдови вивчали інноваційні технології ведення сільського господарства (ФОТО)
20 Жовтня
Сільгоспвиробники Молдови наладжують співпрацю з підприємством на Вінниччині (ФОТО)
20 Жовтня
На Вінниччині створять міжнародний сільськогосподарський кластер
20 Жовтня
У 2016 році томашпільці запустять молочний кооператив за кошти Євросоюзу

Всі новини

08:20
Вт
Здорова і квітуча: вінничанки взяли участь у симоволічній акції (ФОТО)
19:55
Пнд
В одному з мікрорайонів Вінниці ремонт дороги завершать наступного року
16:55
Пнд
У Вінницьких маршрутках відсьогодні встановлюватимуть валідатори
15:40
Пнд
Вінничани зможуть отримати щеплення від грипу за пів ціни
14:05
Пнд
Сім'я колишнього міського голови Вінниці захворіла на COVID19
13:00
Пнд
"Я люблю Козятин": нарешті у місті встановили патріотичний напис
11:00
Пнд
Коронавірус на Вінниччині: скільки нових хворих виявлено в області за останню добу
09:15
Пнд
Українські жінки одягали шушун на свята та до церкви
17:15
Нд
Вінниччина доєдналася до Національної акції «Озеленення України»
16:05
Нд
Вінницька «Нива» програла на власному полі
14:30
Нд
Візки та ходунки у Вінниці можна буде безкоштовно взяти напрокат
12:53
Нд
У вінницькому звіринці розбивають дендропарк, де «поселяться» динозаври
10:14
Нд
Гарний майстер-бриляр був цінністю українського села
17:40
Сб
Вінничанам пропонують доєднатися до Дня відповідальної людини
15:17
Сб
У Вінниці автівка зіштовхнулася з електроопорою, є постраждалі
13:37
Сб
На Вінниччині молода пара знайшла у лісі загублену дитину
11:51
Сб
Вінниччина побила черговий антирекорд по захворюваності на коронавірус
09:59
Сб
Кресаню гуцулів прикрашали пір'ям глухаря
18:45
Птн
Дитячий садочок у Вінниці отримає додаткову групу

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"