Єврорегіон «Дністер»: рік успішної роботи на Вінниччині. Нові перспективи і виклики
  • Єврорегіон «Дністер»: рік успішної роботи на Вінниччині. Нові перспективи і виклики
21 Травня
17:01

У Вінниці відбулося засідання Правління громадської організації «Єврорегіон «Дністер», на якому були присутні члени Правління з України та Республіки Молдова.

Єврорегіон «Дністер» - громадська організація, стратегічною місією якої є зведення в пріоритет європейських стандартів життя українського та молдовського народів, налагодження взаємозв’язків з країнами-сусідами задля реалізації спільних проектів та обміну досвідом.

У п’ятницю, 17 травня, напередодні святкування Дня Європи, відбулося засідання Правління Єврорегіону, де були розглянуті кадрові питання, план роботи на майбутнє та підведено підсумки діяльності за 2018 рік, а також проведено обговорення стратегії діяльності Єврорегіону на 2019-2020 роки.

DSC_9317

На засіданні розглядалося декілька ключових питань, серед яких - обговорення результатів реалізації проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства». «Основним досягненням нашої річної діяльності було створення агрокластеру «Дністер» та Центру інноваційного сільського господарства, який ми оснастили сучасним аналізатором амінокислот ААА-500, - зазначив голова Єврорегіону. - На даний момент члени агрокластера - фермери з України і Республіки Молдова - пріоритетом своєї діяльності визначили розвиток органічного виробництва».

DSC_9263

Головною екологічною місією Єврорегіону залишається будівництво очисних споруд на річці Дністер і постійний моніторинг ситуації, а також розвиток «зеленого» туризму.

Обговорили стратегію розвитку об’єднаних територіальних громад. Яскравим прикладом успішних проектів на місцях стала реалізація програми «Енергоефективий Гнівань - енергетична політика для сталого розвитку».

Ще одним досягненням стала реалізація проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Проект реалізовувався ГО «Єврорегіон «Дністер» протягом 2017-2018 років в Україні (Вінницька область) та Республіці Молдова за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

DSC_9315

Сергій Татусяк розповів про досвід ефективної співпраці з Фолькуніверситетом (Швеція), спільно з яким було реалізовано проекти, направлені на інклюзивну освіту і проблемно-орієнтовне навчання. Яскравим прикладом є «Іgma-Femina». «Однією з наших пріоритетних задач на даний момент є налагодження та укріплення партнерських відносин між навчальними закладами Молдови, Швеції та України», - зауважив очільник Єврорегіону «Дністер», розповідаючи про перспективи подальшої співпраці. Планується також заключення багатосторонніх угод з європейськими партнерами з Польші, Румунії та інших країн.

Загалом, 2018 рік був надзвичайно плідним для організації - було заключено 18 угод про співпрацю, Єврорегіон став партнером трьох Міжнародних форумів, а його представники здійснили більше тридцяти робочих поїздок до Молдови та інших країн-партнерів. Традиційно у планах проведення культурних, спортивних та інших заходів у різних сферах діяльності.

DSC_9258

Своїми враженнями щодо проробленої роботи та перспектив розвитку поділилися члени Правління - представники делегацій Республіки Молдова та Придністров’я.

Іван Остафічук, примар міста Купчинь (Молдова) розповів про те, що співпраця з Єврорегіоном триває вже доволі довгий час, за який реалізовано багато всього: культурні обміни, навчання, проекти. «Маємо теплі стосунки з побратимами з Хмільника, - охоче розповів примар. - Наші художні колективи навідують один одного на всі свята. Дуже хороші відносини між народами та між керівництвом. Ми поки знаходимося тільки на початку нашого шляху. У нас дуже велике бажання співпрацювати саме з Україною - це наш пріоритет». Окрім того, у планах керівництва Єдинецького району заключення угоди з Єврорегіоном «Дністер».

DSC_9345

Про реалізацію проекту «Управління твердими побутовими відходами в місцевих громадах: досвід Вишеградської четвірки» розповів Іван Кукулеску, примар міста Шолданешти (Молдова), участь у якому взяли 34 громади Вінниччини та Молдови. «На даний момент сортуванню підлягають тільки пластик та картон, - пояснив він. - У майбутньому плануємо розвивати сортувальну галузь. На проект виділено 14 млн лей. Поки чекаємо авторизації від Міністерства екології, що дозволить нам зайнятися пошуком донорів». Також у планах будівництво сміттєпереробного заводу, проте це у далекій перспективі, вважає примар.

Валерій Булгарі, виконавчий директор Japanese 2KR Project Implementation Unit, поділився своїми думками щодо покращення технологічної частини сільського господарства. «Ми дуже багато проектів реалізували з такими країнами-партнерами, як США та Японія, - згадує він. - Зокрема запровадили систему допомоги фермерам, яка дозволяє їм закупляти сільськогосподарську техніку та виплачувати її вартість частинами». Валерій презентував багато ідей, які можна реалізувати завдяки співпраці з Єврорегіоном. Зокрема, він вважає, що наразі важливим питанням є очищення Дністра від забруднень. «Ті люди, які бажають зберегти річку, мають всі сили покласти на пошук ресурсів для її очищення та збереження. Необхідно запроваджувати ефективні проекти та успішно взаємодіяти на транскордонному рівні». Окрім того, необхідно впровадити загальну систему сертифікації продуктів, яка дозволить контролювати їх якість, а також допоможе виробникам просувати свої товари на європейських ринках. «Вода, повітря, ґрунт - це все у нас спільне, і ми маємо зберігати це спільними зусиллями», - підсумував Валерій.

DSC_9325

Юрій Чебан, віце-президент Союзу промисловців, аграріїв і підприємців Придністров'я, також вважає питання екосанації Дністра доволі гострим. Загалом до засідання правління він підготував цілий ряд пропозицій, які саме інфраструктурні і соціальні проекти потрібно реалізувати: «Зараз вкрай необхідно розвивати такі перспективні напрями, як екотуризм, етнобізнес тощо. Окрім того, постійні заходи з метою обміну досвідом тільки скріплять нашу співпрацю і зроблять спільну роботу більш ефективною».

Михайло Бурущук, віце-голова району Флорешти (Молдова), розповів, що працює з Єврорегіоном з моменту його створення і цілком задоволений співпрацею, яка зараз направлена на створення інфраструктурних і природоохоронних проектів, наприклад, водоочисних споруд. «Нас зацікавила перспектива розвитку агрокластеру, - зауважив він. - Нам зараз необхідне створення лабораторії, яка могла б вільно сертифікувати товари Молдовської Республіки, яка без цього немає достатньої довіри на Європейських ринках». Примар також розказав, яким досвідом вони могли б поділитися з Єврорегіоном. «Зараз реалізували доволі великий проект забезпечення сільських населених пунктів питною водою разом з Швейцарськими та Австрійськими партнерами. Це мережа водопостачання, яка будується у басейні річки Дністер. Також плануємо дублювати каналізаційні системи, бо цього нам вкрай не вистачає».

DSC_9255

Загалом, усі присутні на засіданні Правління були задоволені результатами проробленої роботи і націлені на реалізацію ще більшої кількості корисних проектів, які допоможуть не тільки значно підвищити рівень життя населення по обидва боки річки Дністер, а й значно покращити взаємодію та скріпити дружні стосунки між сусідніми народами.

DSC_9352

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

20 Червня
Делегація Єврорегіону «Дністер» у Молдові, - налагодження міжнародної співпраці та обмін досвідом
20 Червня
Діяльність Єврорегіону «Дністер» на Вінниччині набирає обертів: підписана нова міжнародна угода
20 Червня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
20 Червня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
20 Червня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
20 Червня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво

Всі новини

12:22
Чтв
На Вінниччині «Mercedes» наздогнав велосипедиста і смертельно травмував
11:44
Чтв
На Вінниччині можна вбити козулю за 4,5 тис. грн.
11:00
Чтв
На виїзді з Вінниці розширюють проїжджу частину траси (ФОТО)
10:19
Чтв
За минулу добу на Вінниччині знову дві смерті на водоймах
09:31
Чтв
Збитки від стихії у селах Вінниччини оцінили в десятки мільйонів гривень (ФОТО)
08:48
Чтв
У Селищі Літинського району реконструюють приміщення під дитсадок (ФОТО)
08:00
Чтв
Сьогодні у Вінниці думатимуть, як рятувати малі річки
19:00
Срд
Уряд виділив Вінниччині 20 млн. грн. на житло пільговикам
17:56
Срд
На Вінниччині армійці влаштували дітям військово-патріотичні ігри (ФОТО)
17:00
Срд
На Вінниччині чоловік вирішив повернутися з лікарні додому на чужій машині (ФОТО)
16:03
Срд
У Вінниці відвідувач приніс в управління поліції наркотики
15:17
Срд
У Вінниці знайшли підлітка, який навмисно сховався від матері
14:35
Срд
Пам’ятник військовим медикам встановили у Вінниці (ФОТО)
13:49
Срд
У Вінниці лікар-хабарник отримав 5 років тюрми
13:02
Срд
На Ямпільщині розбився 30-річний мотоцикліст
12:21
Срд
Відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною» нагородять 13 людей (СПИСОК)
11:40
Срд
У Мурованокуриловецькому районі в господарів горів сінник
10:54
Срд
На Вінниччині 79-річний чоловік утопився на риболовлі
10:08
Срд
У Вінниці загубився 13-річний хлопець із Хмільника (ФОТО)

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"