Заснований з ініціативи вінничан Єврорегіон «Дністер» відзначив 5-річний ювілей (ФОТО)
  • Заснований з ініціативи вінничан Єврорегіон «Дністер» відзначив 5-річний ювілей (ФОТО)
01 Березня
13:34

Члени ради Єврорегіону «Дністер» підбили підсумки діяльності та обговорили плани на майбутнє.

Вчора, 28 лютого, відбулося десяте засідання Єврорегіону «Дністер». Воно було святковим, адже присвячене п’ятиріччю діяльності транскордонної організації. На зустріч до Піщанської райдержадміністрації з цієї нагоди з’їхалися 35 представників організації з Вінниччини та семи районів Молдовита 18 партнерів єврорегіону. Серед почесних гостей та давніх друзів «Дністра» - Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан.

- Зараз я згадую, як п’ять років тому я мав честь бути присутнім під час підписання договору про створення Єврорегіону. Зараз ми вже святкуємо такий невеличкий ювілей. Дуже приємно, що є практичні результати. На даному етапі Молдова і Україна мають дуже продуктивний діалог, - зауважив Р.Болбочан.

_SAM7039

Свої привітання також передав Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин, який через щільний робочий графік не зміг приїхати на Вінниччину.

- "За час свого існування Єврорегіон «Дністер» продемонстрував себе як євроформат діалогу з місцевими органами влади та громадою. Затребувані часом напрямки роботи є і в нинішньому порядку денному Єврорегіону. В України та Молдови з’явилися нові спільні можливості, наприклад, відкриття ринків Євросоюзу", - зачитав звернення І.Гнатишина радник посла з економічних питань Валерій Коломієць.

_SAM7042

Також під час засідання голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк пригадав, як організація тільки розпочинала свою діяльність.

- Сьогодні вже можна сказати, що в Україні працює 10 єврорегіонів, але один наш має юридичний статус. Статус, який ми шукали. Ми наполягали на тому, щоб Міністерство юстиції все ж таки зареєструвало нашу структуру. На рівні влади була підписана угода, і далі ми підписали договір з обласною адміністрацією, обласною радою і сімома районами Молдови. В договорі першим пунктом ми заклали: створення громадської організації «Єврорегіон "Дністер"»,  - сказав С.Татусяк.

_SAM7044

Очільник Єврорегіону також підбив підсумки діяльності очолюваної ним протягом 5-ти років міжнародної організації. 

- Про нас знають в Європі, і головна ціль, яка нас об’єднує, – це народна дипломатія на рівні виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій і, звичайно, громади. Завдяки такому формату ми маємо хороших партнерів і в Румунії, і в Польщі, і в Угорщині. Звичайно, найбільша презентація була України і Єрорегіону «Дністер» в 2011 році в Брюсселі, Берні і Страсбурзі. Делегація складалася з 210 осіб: представників культури, спорту, бізнесу тощо. Я розумів, яка перед нами відповідальність, адже ми мали заявити про себе, а найголовніше - дати життя нашим територіям, нашим громадам. Протягом п’яти років ми працювали на рівні адміністративно-територіальних одиниць. Сьогодні таких договорів в нас є близько 50-ти.Україна та Молдова провели три міжнародних конференції, 25 проектів було реалізовано, - зауважив С.Татусяк.

_SAM7034

Також С. Татусяк повідомив, які наразі організація заклала плани на майбутнє.

- Наразі ми працюємо над розширенням договорів про співробітництво. До договорів з адміністративно-територіальними одиницями Польщі і України ми будемо залучати регіони Молдови та Румунії. Я вважаю, що це той формат, який дасть нам позитивну динаміку в розвитку економічних відносин, - зазначив С.Татусяк.

Висловити свою підтримку та готовність до співпраці на засідання завітав уповноважений представник з розвитку транскордонного співробітництва міської ради міста Кошице в Словаччині, виконавчий директор Єврорегіону «Карпати-Словаччина» Едуард Бурас. Він запросив присутніх на міжнародні заходи, які відбудуться в місті Кошице в квітні.

- 19 квітня в Кошице відбудеться конференція з туризму - щодо словацько-українського співробітництва в туристичній сфері. Ціль: пошук підтримки фондів ЄС і культурний обмін. З 25 по 27 квітня в рамках днів України відбудеться словацько-український форум. Тематика форуму – енергоефективність, енергозбереження, розробка зеленої енергії. Друге важливе питання, яке буде підніматися на форумі, - це гранти ЄС, - розповів Е.Бурас.

_SAM7056

Міжнародний експерт Шандор Кьолеш, який свого часу писав стратегію розвитку Єврорегіону «Дністер», підкреслив, що наразі потрібно вже писати новий план розвитку.

- Одним із ключових пунктів майбутньої стратегії має стати розвиток сільськогосподарських територій. Тут можна використати багатий досвід країн Європи. В ЄС є програма LEADER, яка орієнтована як раз таки на розвиток окремих територій, - зазначив Ш.Кьолеш.

Також міжнародний експерт додав, що варто вжити всіх можливих заходів, щоб долучити до діяльності Єврорегіону «Дністер» території Придністров’я і розвивати екологічний напрямок «Зелений Дністер».

_SAM7016

Із думкою міжнародного експерта погодився член ради Єврорегіону «Дністер» Борис Герасим.

- В першу чергу, потрібно запросити найкращих європейських експертів для того, щоб вони оцінили, який стан з річкою Дністер та що з нею потрібно робити, - сказав Б.Герасим.

_SAM7063

На екологічну проблему, пов’язану з річкою, звернув також увагу голова Окницького району Молдови, член ради Єврорегіону Васіле Романюк.

- Наша символічна назва говорить сама за себе - про те, чим ми маємо займатися. Дністер – це та водна артерія, з якої п’ють воду як жителі Молдови, так і України, - наголосив В.Романюк.

_SAM7087

Сергій Татусяк додав, що річка Дністер і справді служить джерелом питної води для 10 млн. жителів, проте щоб вирішити проблему, потрібно встановити діалог з вищими органами влади.

- Ми підготуємо звернення до вищих органів влади обох країн від імені Єврорегіону «Дністер», щоб ще раз акцентувати увагу на проблемі річки Дністер, - підсумував очільник Єврорегіону.

Посол Молдови в Україні Руслан Болбочан запевнив, що міністерства екології обох країн шукають способи очищення Дністра.

_SAM7160

Під час обговорень перспективи розвитку організації член ради Єврорегіону «Дністер», голова Дубоссарського району Молдови Григорій Полічинський зауважив, що також варто й надалі дотримуватися означеного курсу, лобіюючи принципи децентралізації.

- Ми повинні не припиняти відстоювати принципи децентралізації, тому що саме це допоможе розвиватися нашим територіям. В цьому контексті нам потрібно й надалі переймати досвід ЄС і впроваджувати його в життя, - переконаний Г.Полічинський.

_SAM7062

На завершення члени Єврорегіону «Дністер» одноголосно переобрали Сергія Татусяка головою організації та обрали Григорія Полічинського, Василе Романюка, очільницю Шолданештського району Молдови Світлану Ротунду і очільника Вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Олексія Гаврилова заступниками голови. Крім того, було обрано 28 членів ради та 15 членів правління, з останніх 7 – представників України, 7 – представників Молдови і Шандор Кьолеш як міжнародний експерт.

_SAM7015

Наостанок виконавчий директор «Єврорегіону Дністер» Андрій Кавунець та новообраний заступник голови Олексій Гаврилов презентували проекти, які наразі реалізує організація. Також всім почесним членам та партнерам були вручені подяки за роботу.

_SAM7193

_SAM7075

_SAM7002

_SAM7018

_SAM7031

_SAM7071

_SAM7103

_SAM7117

_SAM7121

_SAM7123

_SAM7132

_SAM7140

_SAM7147

_SAM7230

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

18 Жовтня
Вінничанам і вінничанкам цілий тиждень розповідатимуть про гендер
18 Жовтня
Лісівники Вінниччини витягли з болота козулю (ФОТО)
18 Жовтня
У Вінниці на кінцевій зупинці на Первозванного облаштували перехід (ФОТО)
18 Жовтня
Безвісти зниклу в столиці жінку знайшли у Вінниці
18 Жовтня
У чотири райони Вінниччини призначені судді
18 Жовтня
Багряні вітрила замайоріли на Тяжилові у Вінниці (ФОТО)

Всі новини

18:20
Чтв
Вінничанам і вінничанкам цілий тиждень розповідатимуть про гендер
17:04
Чтв
Лісівники Вінниччини витягли з болота козулю (ФОТО)
16:19
Чтв
У Вінниці на кінцевій зупинці на Первозванного облаштували перехід (ФОТО)
15:33
Чтв
Безвісти зниклу в столиці жінку знайшли у Вінниці
14:51
Чтв
У чотири райони Вінниччини призначені судді
14:02
Чтв
Багряні вітрила замайоріли на Тяжилові у Вінниці (ФОТО)
13:16
Чтв
У вихідні в Вінниці змагатимуть талановиті програмісти
12:28
Чтв
У Вінниці шукають крадійку телефона в крамниці (ФОТО)
11:44
Чтв
Дрова і кілька тонн соломи згоріли в господарів на Оратівщині
11:00
Чтв
Черговий садочок утеплюють у Вінниці
10:17
Чтв
На Вінниччині КамАЗ упав на робітника і зачавив
09:35
Чтв
Представники італійського бізнесу відвідали Вінницю
08:53
Чтв
Скальський презентує проєкт «Ямпіль - Косеуць» на інвестиційному форумі в Маріуполі
08:00
Чтв
У Вінниці стартує фестиваль сучасного мистецтва
18:56
Срд
Жителі Махнівки отримали новий ігровий майданчик (ФОТО)
18:00
Срд
У селі на Вінниччині встановили пам’ятник героям антибільшовицького повстання (ФОТО)
17:08
Срд
Вінничан попередили про перекриття двох вулиць у суботу
16:24
Срд
У Козятинському районі в ДТП загинула жінка (ФОТО)
15:40
Срд
Перші 6 таблиць для туристів із QR-кодом і шрифтом Брайля облаштували у Вінниці

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"