Завдяки новому директорові – у «Поділля» відкрилось друге дихання
  • Завдяки новому директорові – у «Поділля» відкрилось друге дихання
21 Серпня
17:43

Нещодавно Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» відчув у своїх стінах прихід нової влади. Багато чого у проектах роботи замислив Роман Штогрин, який віднедавна став директором цього закладу.

- Це заклад Міністерства соціальної політики України. Таких центрів реабілітації у державі налічується всього 5. «Поділля» займається професійною підготовкою інвалідів І, ІІ, ІІІ груп від 16 до 60 років. Центр забезпечує вибір однієї із 17 актуальних професій, а також здійснює медичний супровід слухачів, які тут навчаються. Забезпечує соціальну та психологічну реабілітацію людей з інвалідністю, які перебувають у нашому закладі, – розповідає Роман Леонідович. – Зараз тут знаходиться 75 слухачів. З наступного тижня і у вересні буде запуск ще 5 груп. Протягом місяця заклад нараховуватиме 130 осіб.

SAM_1722

Центр реабілітації інвалідів протягом року розрахований на 240 слухачів. Працює в такому ритмі: одні випускаються, інші – приходять. Директор зазначає, що зараз має багато планів стосовно розширення роботи закладу.

– Ми беремо ліцензування на підвищення кваліфікації декількох професій. Ведемо роботу стосовно створення комплексу, де б для інвалідів були транзитні робочі місця. Перукарні, кав’ярні, місця ремонту та пошиву взуття і одягу – тобто такий комплекс, який забезпечить близько 20 робочих місць для людей з інвалідністю – зазначає пан Роман.

Суть транзитних місць полягає у тому, що слухачі курсують за таким напрямком: перебувають тут, здобувають професію, потім рік-два роботи. Після отримання доброго досвіду і практики їм, звичайно, легше працевлаштуватися.

SAM_1729

Не часто велике місто може похвалитися таким закладом. А Вінниця може цим вільно похизуватися,адже має Центр, який створений для того, щоб люди з інвалідністю могли здобути актуальну робітничу професію. Заробити, так би мовити, на хліб з маслом. І то нічого, що заклад з новими силами і з новим керівництвом тільки розпочинає активний рух, все одно наразі відбувається набір за 17 професіями. Серед них, зокрема, флорист, манікюрниця, оператор котельні, ліфтер, візажист, касир, фотограф, лицювальник-плиточник та інші.

Людина з інвалідністю вибирає собі напрямок, отримує путівку від Департаменту соціальної політики і потрапляє у заклад. Так, як «Поділля» має всеукраїнський статус, сюди можуть потрапити жителі з будь-якого куточка України.

SAM_1736

– Зараз тут знаходяться люди переважно з Вінницької області, але останнім часом прибувають і з Черкаської, Закарпатської, Одеської, Дніпропетровської, Тернопільської, – розповідає Роман Штогрин. – Залежно від спеціальності, в середньому навчаються 6, 7, 8 місяців. Навчання на ліфтера триває 1,5 місяці. Взуттьовик з індивідуального пошиву взуття навчається 12 місяців. Загалом процес безперервний, одна група випустилась, інша – почала навчання. У певний час не було набору. А тепер завдяки тісній та активній співпраці з Мариною Коваль (Департамент соціальної політики) та Ольгою Слободяник (соціальні служби сім’ї та молоді), пішов рух.

SAM_1758

У наш нелегкий час завжди чекаєш, що хтось поставить підніжку, або шукаєш якийсь прихований підтекст. Тут усе відкрито і очевидно. Заклад забезпечує безкоштовним проживанням, навчанням, оздоровленням та трьохразовим харчуванням. Організовується цікаве дозвілля, є соціально-психологічна реабілітація. Працюють психологи і соціальні фахівці. Людина, потрапляючи сюди, отримує весь комплекс оздоровчих і навчальних послуг, здобуває професію. Керівники разом з центром зайнятості турбуються про подальше працевлаштування.

Фаховий колектив нараховує 72 особи, складається з викладачів, майстрів виробничого навчання, лікарів, соціальних фахівців, працівників кухні.

SAM_1754

– Ведеться співпраця з центром зайнятості. Перш, ніж прийти до нас, кожен слухач має пройти профконсультацію. Центр зайнятості відмічає, що це людина з інвалідністю, його там ставлять на облік. Дають профконсультацію, що він може потім працевлаштуватися. Після того потрапляє до нас, – розповідає Роман Штогрин.

У найближчих планах керівництва закладу – підготовка до зими (утеплення приміщень та заміна вікон), запуск швейної майстерні. Займаються також отриманням ліцензії на підвищення кваліфікації кількох професій і створенням корпусу побутового обслуговування.

SAM_1817

Сергій Татусяк, відвідавши Центр, згадує, що був тут востаннє ще у 2002 чи 2003 році:

– Я вірю в те, що сьогодні є всі можливості, щоб відродити цей заклад. Соціальні питання сьогодні надзвичайно важливі для влади всіх рівнів. На жаль, подібні центри зараз в такому стані, що потребують допомоги з боку держави і місцевої влади. Особливо, в залученні фінансової допомоги. Я радий, що Штогрин Роман очолив цей заклад. Його вболівання і старання дадуть можливість вивести цей заклад на кращий шлях. Я впевнений, що його комунікабельність, ініціатива, творчий підхід нададуть можливість працювати. Спільними зусиллями рівень закладу буде на висоті. Єдине, з центральними органами влади ми повинні об’єднати зусилля і допомогти колективу. Ми мали сьогодні можливість зустрітися з теперішніми слухачами, які зараз проходять навчання у Центрі.

SAM_1772

Світлана Лещенко – начальник відділення професійної, соціальної та психологічної реабілітації розповідає:

– Процес навчання поділяється на професійно-теоретичну підготовку, професійно-практичну, і саму практику. Коли розпочинається практика, до прикладу, у візажистів, манікюрниць, перукарів ми робимо санітарні книжки, адже наші слухачі працюватимуть з населенням. Перукарі обслуговують військові частини. Співпрацюємо також із громадськими організаціями.

SAM_1806

З чудовими людьми і у надійних руках буде все гаразд – Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» досягне того рівня, на який заслуговує.

Автор: Ольга Урсуленко
Коментарів 0

Читайте також:

25 Січня
Середній розмір субсидії на Вінниччини перевищує півтори тисячі гривень
25 Січня
Вінниччина посідає 12-те місце за вартістю сільськогосподарської землі
25 Січня
Героїв Крут вінничани вшанують смолоскипною ходою
25 Січня
Вінничани знову зібрались на «тарифний майдан»
25 Січня
На Вінниччині за добу подолало «ковід» майже вдвічі більше людей, ніж захворіло
25 Січня
У Вінниці триває великий зимовий облік птахів

Всі новини

18:20
Пнд
Середній розмір субсидії на Вінниччини перевищує півтори тисячі гривень
16:55
Пнд
Вінниччина посідає 12-те місце за вартістю сільськогосподарської землі
15:30
Пнд
Героїв Крут вінничани вшанують смолоскипною ходою
14:05
Пнд
Вінничани знову зібрались на «тарифний майдан»
12:40
Пнд
На Вінниччині за добу подолало «ковід» майже вдвічі більше людей, ніж захворіло
11:25
Пнд
У Вінниці триває великий зимовий облік птахів
09:50
Пнд
Сьогодні Україна виходить з локдауну і входить до «помаранчевої» зони карантину
08:25
Пнд
Як правильно одягнутись на ковзанку
20:02
Нд
Незабаром до вінницького музею повертається стіл Симона Петлюри
18:00
Нд
Вінничанин започаткував німецьку методику тренування для футбольних команд з Іллінців
16:50
Нд
«Тарифний майдан» у Вінниці активізувався
15:32
Нд
До річниці гибелі Миколи Леонтовича вінничани виконали його пісню (ВІДЕО)
11:21
Нд
Гуцулки носили свої речі у дзьобнях
18:50
Сб
На Вінниччині вполовину знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ
17:20
Сб
Вінницькі школярі нарешті повертаються за парти
14:35
Сб
Про перебіг Української революції на Поділлі розкажуть на виставці у Вінниці
13:03
Сб
Четверо вінничан отримали звання «Заслужених діячів»
10:13
Сб
Наприкінці ХІХ століття на Закарпатті набули популярності світлі вуйоши
19:30
Птн
Під Вінницею встановлюють освітлення вартістю майже вісім мільйонів гривень

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"