Знаєте, яка найсучасніша та найпопулярніша хвороба очей сьогодні? – ЗОРОВИЙ КОМП’ЮТЕРНИЙ СИНДРОМ!
І якщо ви працюєте за комп’ютером хоча б 5 годин на добу (а за умови індивідуальної чутливості, ще менше), то новомодна хвороба може торкнутися і Вас. Це той випадок, коли лікар з діагнозом не помиляється.
Зниження зору і зоровий дискомфорт, важкість фокусування, сльозотеча, що змінюється надмірною сухістю, двоїння, а на додачу швидка втомлюваність та дратівливість – ось чи не основна симптоматика комп’ютерного синдрому.
Чому виникає ця проблема?
Причина ховається у назві – інформаційні технології у всій красі! Час диктує свої правила: протягом останніх кілька тисяч років ми вже не бігаємо за мамонтом. Наше життя плавно перемістилося на близькі відстані. І яким би не був надсучасним ваш монітор, певних моментів не уникнути – піксельна структура зображення, кадрова розгортка, низька контрастність та відблиски від монітора. Не варто забувати і про лампи денного освітлення, і про кондиціоновані приміщення, і про порушення гігієнічних норм оформлення робочого місця тощо.
Що робити?
Відповідь до болю банальна – відпочиньте! Ну, і звісно ж, сходіть до лікаря! А ще полівітаміни, зволожувачі повітря, сльозозамінники в краплях, окуляри з захисним покриттям та більше сонечка крізь вікна.
Підхід до лікування сугубо індивідуальний – все залежить від специфіки роботи, умов, в яких знаходиться кожна конкретна людина, наявності додаткових хвороб, темпераменту і навіть настрою! За умов несвоєчасного лікування та недбалого ставлення до власного здоров’я, можна ускладнити своє захворювання ( і як наслідок – своє життя) розвитком короткозорості, синдрому «сухого ока», апатії та нелюбові до професії.
Тому, коли черговий ІТ-шник питає мене: «Що робити?», я цинічно заявляю – «Міняйте роботу!»… або «Сходіть у відпустку!»
Лікар-офтальмолог Катерина Радьога