Жмеринка ділиться досвідом у сфері енергоефективності (ФОТО)
  • Жмеринка ділиться досвідом у сфері енергоефективності (ФОТО)
13 Вересня
08:48

За кошти ЄС у Жмеринці термомодернізуються чотири навчальні заклади.

Місто Жмеринка Вінницької області спільно з офіційним партнером, Міжнародною громадською організацію «Україна-Польща-Німеччина», реалізовує проект «EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у м.Жмеринці» в рамках програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти». Мер Жмеринки Анатолій Кушнір розповів, проект передбачає підвищення енергоефективності двох шкільних та двох дошкільних навчальних закладів міста.

_SAM9050

Міський голова також додав, що Жмеринці вдалося виграти грант Європейського Союзу, завдяки тому, що в 2009 році місто долучилася до «Угоди мерів». Керівник команди підтримки програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Ян Ваандерс пояснив, що «Угода мерів»  – європейська ініціатива, спрямована на підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та посилення енергетичної безпеки. Більш глобальна її мета – об’єднання європейських місцевих органів влади задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.

- В 1996 році мери кількох європейських міст зрозуміли, що тільки спільними зусиллями вони можуть змінити екологічну ситуацію. Тому що національний уряд, влада у всіх країнах не дуже переймається глобальним потеплінням. Наразі вже більш як 7,5 тисяч міст долучилися до «Угоди мерів». І ці муніципалітети не просто збираються і говорять, вони вирішують практичні проблеми, беруть на себе зобов’язання, -  підкреслив Ян Ваандерс.

_SAM9026

Експерт проекту Максим Верещак уточнив, що кожне місто, яке підписало «Угоду мерів», і Жмеринка в тому числі, зобов’язалося написати довгострокову стратегію розвитку міста, до 2020 року зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 20%, впроваджувати енергоефективні проекти та ділитися досвідом з іншими громадами у цій сфері.

_SAM9039

Як раз таки заради розповсюдження досвіду у сфері реалізації енергоефективних проектів вчора, 12 вересня, у Жмеринці відбувся тематичний семінар за участі представників міських, сільських рад та ЗМІ з різних куточків України. Під час дійства учасники дізналися практичні поради, щодо того як стати енергоефективним містом, а жмеринський міський голова детально розповів про проект термомодернізації навчальних закладів та про інші заходи, направлені на енерефективність і збереження навколишнього середовища, які впроваджуються в його місті.

_SAM9052

Мер зазначив, що на реалізацію проекту «EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у м.Жмеринці» заплановано майже 913 тис. 700 євро, з них 727 тис. 600 євро – це кошти ЄС, все інше – місцевий бюджет.

-В рамках проекту, який ми реалізовуємо зараз буде підвищено енергоефективність у чотирьох навчальних закладах за рахунок впровадження заходів з утеплення фасадів, капітального ремонту внутрішніх систем опалення, встановлення систем рекуперації повітря, заміни вікон, вхідних дверей, встановлення програмного забезпечення для щоденного моніторингу енергоносіїв. Також рівень комфорту перебування у всіх будівлях буде приведено у відповідність до всіх санітарних норм, - розповів А.Кушнір. 

Ян Ваандерс розповів, що коли проект буде завершено міська рада за попередніми підрахунками зможе заощадити на енергії 2,5 млн. грн. в рік, а викиди вуглекислого газу зменшаються на 240 тонн.

_SAM9031

Проте Керівник команди підтримки Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» також наголосив, що не менш важливою частиною проекту є проведення заходів для населення міста для популяризації енергоефективності. Голова Вінницького обласного осередку «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов розповів, що з 2014 року, коли розпочалося реалізація проекту, щорічно восени проводяться Тижні сталої енергетики.

- Проводяться еко-квести, ігри на тему сортування сміття, конкурси малюнків, відбуваються майстер-класи тощо. За участь діти отримують подарунки. Для того, щоб вони пам’ятали про енергоефективність не лише тиждень, а й в подальшому, їм вручаються еко-подарунки, тобто енергозберігаючі лампочки, еко-листівки, еко-блокноти, а також вони отримують грамоти за свої старання. Просвітницька частина є не менш важливою, тому що утеплити це одне, а працювати з свідомістю – це інше, - зазначив О.Гаврилов.

_SAM9024

Під час семінару «Досвід Жмеринки в реалізації енергоефективних проектів у сфері термомодернізації будівель» учасники мали змогу побачити навчальні заклади, в яких наразі в рамках проекту ЄС проводяться ремонти. На етапі завершення термомедернізації наразі перебуває дитячий садок №3 «Веселка».

-Всі роботи виконані згідно стандартів Європейського Союзу. В них вищий коефіцієнт теплопровідності, утеплення здійснюються тільки мінеральною ватою, а не пінопластом. У «Веселці», крім утеплення, була замінена система опалення, вентиляція і дах, - розповів підрядник Володимир.

_SAM9088

_SAM9085

_SAM9115

Не менш яскравою за «Веселку» вже встиг стати дитсадок №4 «Вишенька», хоча тут роботи виконані лише на половину. А от у школі №3 роботи з термодернізації тільки починаються. У школі як і дошкільних навчальних закладах замінять дах, утеплять стіни, замінять систему опалення і вентиляції, а також замінять пластикові вікна на … пластикові.

-Для того, щоб зменшити споживання тепла нам доводиться знімати пластикові вікна і ставити інші, які мають кращі показники теплозбереження. Нам потрібно все зробити по технології, вікна мають бути в рівень з пакетом, який накладається для утеплення, - пояснив начальник управління економіки Жмеринської міської ради Анатолій Коновал.

_SAM9093

_SAM9102

Школа №4 також підлягає термодернізації. Наразі проводяться закупівлі матеріалів для того, щоб розпочати в ній ремонтні роботи.

Ян Ваандерс додав, що наразі не лише Жмеринка термомодернізовує навчальні заклади за кошти ЄС. Проекти в рамках програми Європейського Союзу “Угода мерів - Демонстраційні проекти” реалізовують ще 11 міст України. Всі вони також поділяться своїм досвідом в рамках навчальних семінарів.

_SAM9005

_SAM9027

_SAM9046

_SAM9055

_SAM9057

_SAM9058

_SAM9060

_SAM9062

_SAM9066

_SAM9074

_SAM9081

_SAM9097

_SAM9098

_SAM9099

_SAM9104

_SAM9112

_SAM9113

_SAM9116

_SAM9117

_SAM9121

_SAM9124

_SAM9034

Нагадаємо, на початку серпня Хмільницький міський голова підписав «Угоду мерів».

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

23 Березня
На розвиток садівництва ЄС дає громадам Вінниччини 560 тис. євро
23 Березня
Що пишуть про Україну за кордоном, з’ясували вінничани в рамках обласного проекту
23 Березня
Активісти Вінниччини і Молдови почали «європейську» боротьбу зі сміттям після відвідин Вишеградської четвірки
23 Березня
Громади Вінниччини та Молдови вчилися у Вишеграду, як справлятися з відходами
23 Березня
18 найактивніших громад Вінниччини та Молдови дізнаються, як справляються з відходами країни Вишеграду
23 Березня
На Вінниччині розпочався «вишеградський» тренінг щодо поводження громад із відходами

Всі новини

19:00
Чтв
На честь видатного біохіміка з Вінниччини випустять поштову марку
17:42
Чтв
Спецштаби і мобільні групи щодо боргів із зарплат працюватимуть на Вінниччині
16:54
Чтв
Піротехнікам Вінниці купили «Mitsubishi L200»
16:00
Чтв
Через місяць оголосять нових керівників п’яти закладів культури Вінниччини
15:16
Чтв
У Могилеві-Подільському започатковують молитовні сніданки
14:29
Чтв
У Вінниці колишній зек перекинув своїм у тюрму торбу марихуани (ФОТО)
13:42
Чтв
«Жінка Вінниччини 2018»: на лікування 7-річної Іринки, яка старіє, зібрали 180 тис. грн. (ФОТО)
13:00
Чтв
Вінницю «пильнуватимуть» додаткових 200 камер відеоспостереження
12:13
Чтв
У Вінниці трамвай зійшов з рейок (ФОТО)
11:38
Чтв
Мешканець Чернівців учинив самогубство у Вінниці
11:00
Чтв
Вінниця сідає на велосипеди, - Швейцарія дає гроші на проект
10:15
Чтв
У центрі Вінниці водій «Mitsubishi» збив жінку і навіть не зупинився (ВІДЕО)
09:16
Чтв
У Вінниці дітей із багатодітних родин запрошують у моделі
08:28
Чтв
Сорок несправних рейсових автобусів виявили на Вінниччині
07:00
Чтв
Сьогодні у Вінниці стартує мистецька «РЕ:ВІЗІЯ»
19:52
Срд
Консервацію, смаколики і малюнки передали вінницькі школярі на передову (ФОТО)
18:30
Срд
За красою через кримінал: у Вінниці піймали дівчаток із краденою косметикою
17:24
Срд
Емоційний турнір: вінничани із синдромом Дауна змагалися в настільному тенісі (ФОТОРЕПОРТАЖ)
16:39
Срд
«Show me what you got», – у Вінниці запускають вокально-танцювальний проект

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"