«Життя в стилі еко», - вінницькі школи та заклади послуг приєднаються до екологічного проекту
  • «Життя в стилі еко», - вінницькі школи та заклади послуг приєднаються до екологічного проекту
17 Січня
19:00

У Вінниці розпочинається проект «Життя в стилі еко», який пропонує зробити перший крок до екологічної трансформації соціуму через зміну підходів до підтримування чистоти в побуті та в індустрії гостинності. Проект реалізовують Національна туристична організація та Міжнародна торгова палата. Керівник проекту, віце-президент з питань регіонального співробітництва ICC Ukraine, віце-президент Національної туристичної організації Тарас Демкура розповів «Інформаційній Вінниччині» про впровадження ініціативи в життя, мінімізацію відходів та очистку питної води для збереження здоров’я громадян.

Наскільки тема екологічних проектів актуальна для України?

-Для країни, де кожна люди продукує в середньому 400 кг побутових відходів на рік, відсутність стратегії щодо збереження довкілля не припустима. У більшості випадків сміття вивозять на звалища і воно накопичується там роками. За підрахунками екологів, такий шлях проходять 93% всіх відходів. Часто сміттєзвалища виникають стихійно і незаконно. За попередніми даними, в Україні є 67 тисяч офіційних та 33 тисячі стихійних полігони. Владі приклади вирішення цієї проблеми є в ЄС. Наприклад, все більшої популярності набирає соціальна відповідальність самих громадян за стан довкілля і поступовий перехід до економіки замкнутого циклу: економіки, в якій утворення відходів буде зведене до мінімуму, а повторне використання ресурсів до максимуму. Негативну динаміку можна спостерігати зі станом питної води. Статистика жахлива: щорічно у водойми України скидається понад 2 мільярди кубометрів стоків, з яких понад третина – неочищені або недостатньо очищені комунально-побутові, промислові стічні води.

2

Як з’явилася ідея проекту «Життя в стилі еко»?

-Тема збереження довкілля цікава мені вже давно. 22 роки я працюю в цій сфері.  Проаналізувавши результати досліджень з впливу стану води на екологію, я поділився ідеями, як реально покращити якість води, наголосив на необхідності сертифікації господарських миючих товарів та закріпленні на законодавчому рівні контролю над допустимою якістю пластику. Ситуація, що склалася з фосфатами в Україні, вважаю вкрай критичною. Використання мийних засобів з фосфатами, забороненими у країнах Європи, США та Канади, призводить до того, що 70% поверхневих вод нашої країни і значна частка запасів підземних, втратили своє значення як джерел питного водопостачання. Для уникнення екологічної катастрофи необхідно якнайшвидше обмежити їхнє використання. Переконаний, що незначні, на перший погляд, зміни можуть мати величезний вплив на довкілля. Ми вирішили подумати про співпрацю з громадськими організаціями, органами влади, щоб підняти питання збереження довкілля.

Яка мета і суть проекту?

-Наша мета – відмова споживачів і представників індустрії послуг України від використання токсичних засобів для екологічної безпеки громадян та збереження довкілля. Ми залучаємо бізнес, громадськість, владу, щоб вони звертали на це увагу. Ми співпрацюємо з готелями, ресторанами, школами, дитсадками, вишами і агітуємо їх, щоб вони переходили на безфосфатні миючі засоби, встановлювали системи очистки води. Наш проект може мінімізувати викиди хімікатів у водойми, завдяки продукції, що не містить фосфатів. Також якщо встановити одну систему чистки води, то вона заміняє 5 тисяч пластикових пляшок. Це мінімізує кількість сміття.

1

Проект стартував минулого року, що вже вдалося зробити?

-Ми стали співорганізаторами Міжнародного екологічного форуму, який нещодавно відбувся в Києві. Цей престижний захід зібрав у столиці топ-менеджерів і експертів провідних українських і міжнародних фінансових установ, представників державної влади, міжнародних інвесторів, керівників найбільших компаній енергетичного, будівничого та аграрного секторів, громадських організацій для визначення орієнтирів інноваційних рішень на найближчі роки. Дуже плідно попрацювали.

Також ми вже розпочали розповсюдження нашого проекту по всій Україні. Зараз ми вже провели відкриття у Львові цього проекту, презентували його для представників влади та громадських організацій, тобто розповіли чим корисна наша ініціатива і чому це важливо. 23 січня в нас буде перший круглий стіл для готельно-ресторанного бізнесу, а 24 – для керівників шкіл і дитсадочків. Також проект вже презентований у Тернополі, а днями і у Вінниці. У місті над Бугом ми також будемо проводити круглі столи з представниками готельного бізнесу, ресторанів, а також з директорами шкіл і садочків. Також у Вінниці ми вже відкрили офіс «Життя в стилі еко», шоурум, де представлені зразки продукції.

49914565_137661473913188_7350668916005273600_n

Розкажіть більш детально про співпрацю в рамках проекту з дитсадками, школами, вишами.

У школах діти п’ють воду з пластика, який шкодить здоров’ю, тому що пластик робиться з бисфінолу. Коли пластиковий бутль стоїть в теплому приміщенні, він віддає цей бисфінол назад у воду, і у воді є частинки пластику. Ми маємо українську розробку – 20-літрові бутлі з нержавійки замість пластикових бутлів. Тобто у нас повністю весь цикл є, пов’язаний з водою. Ми встановлюємо систему чистки води замість привозної води, яка не доброякісна. Замість пластикових бутлів бутлі з нержавійки. Ми використовуємо американську систему очистки води. А також заміна повністю всіх миючих засобів на безфосфатні.

2

Тобто завдяки бутлям з нержавійки школи, дитсадки та виші більше не замовляють пластикові бутлі і таким чином мінімізують кількість відходів?

-Не лише це. Сьогодні кожен, хто купляє пластикову пляшку, він просто випив і викинув, він не думає куди її вивезуть, він не відчуває своєї відповідальності. Якщо у Вінниці, наприклад, 100 тисяч населення, одну пляшку кожен в день купив і ввечері викинув, а помножити на 30 днів… це скільки мільйонів пластикових пляшок просто викидається? Ми говоримо не стільки про утилізацію, скільки про обмеження викидів у природу. Тож ми закликаємо до установки питних фонтанчиків у наших школах, дитсадках, тому що в Україні є закон про питні фонтанчики, але ніхто його не виконує. Невідомо, яку воду діти п’ють зараз. До того ж встановлення питних фонтанчиків відкидає використання пластикових стаканчиків.

Як діти та молодь ставиться до екологічних проектів? Вони готові до цього?

-Молодь готова генерувати нові ідеї. Саме тому ми оголосили конкурс еко-проектів для молоді. Коли оголосили для старших класів львівських шкіл конкурс на еко-проекти, вони почали створювати тематичні ролики, зараз вони створюють плакати на екологічну тематику. Діти старших класів пишуть стартапи, як вони бачать своє місто-еко і їхні ідеї просто чудові.  Треба якомога більше залучати молодь до цих проектів.

5

Після того як навчальний заклад переходить на безфосфатні миючі засоби та встановлю систему очистки води він отримує від вас сертифікат, так?

-Так, всі учасники проекту, тобто і ресторані і готелі також, отримують запатентований сертифікат. Сертифікат, на якому написано «Життя в стилі еко» засвідчує використання у власній діяльності екологічно чистої продукції, турботу про клієнтів та навколишнє середовище. Але перед тим ми проводимо екоаудит, тобто перевіряємо чи всюди дотримані норми. Також всі екологічно відповідальні готелі і ресторани ми заносимо на наш сайт.

0

Значну увагу ви приділяєте співпраці з бізнесом, тобто з готелями та ресторанами, чому?

Тому що заклади сфери послуг, тобто готелі та ресторани, дуже багато використовують миючих засобів з шкідливими речовинами, постійно замовляють воду, яка невідомо якої якості. Це серйозна проблема. Тому ми вирішили, що готелі та ресторани мають обов’язково бути частиною проекту.   Наведу приклад, один з найпопулярніших у Львові ресторанів використовував 60 бутлів привозної води в місяць. Зараз вони поставили систему чистки води і вони використовують два картриджа і клієнти не страждають, що п’ють воду з пластику. І ми вже дуже багато залучали таких закладів у Львові, сподіваємося, що у Вінниці буде не менше.

3

Взяти учать у проекті і отримати сертифікат про екологічну грамотність можуть також отримати приватні господарства?

-Так, цей сертифікат може отримати не тільки готель чи ресторан, а й домогосподарство. Наприклад, ви власник квартири чи будинку, ви звертаєтеся до нас і ми проводимо екоаудит у вашій оселі. Ми перевіряємо, які ви використовуєте вдома товари, скільки у вас привозної води, скільки пластику і просто ми допомагаємо вам перейти на еко-технології. Ми надаємо домогосподарствам сертифікат, а вони зобов’язуються перейти на екологічну продукцію. Тобто ми спонукаємо звичайних людей не чекати доки на загальнодержавному рівні хтось прийме якесь рішення, а самим робити крок для збереження довкілля.

4

Представники влади йдуть на співпрацю?

-Як я вже казав, ми розпочали втілення проекту у Львові, бо там дуже добре розвинена туристична галузь, тому там проблема відходів відчувається надзвичайно гостро. Після презентації проекту Львівська міська рада прийняла рішення, щоб обмежити використання поліетиленових пакетів. Також супермаркети, з якими ми налагодили співпрацю, будуть випускати матерчаті сумки. З одної сторони буде написано «Життя в стилі еко», а з іншої буде зображена туристична локація Львову. Ми випускаємо сумки матерчаті для того, щоб ходити в магазини і не використовувати поліетиленові пакети. Представники влади розуміють наскільки цей проект актуальний, тому радо йдуть на співпрацю. Переконаний, що у Вінниці ми також злагоджено працюватимемо.

3

У Вінницькій області після реалізації європейського проекту був створений Міжнародний сільськогосподарський кластер «Дністер», який основним напрямком своє роботи визначив виробництво екологічно чистої продукції. Ви плануєте співпрацювати?

- Товаровиробники, які виробляють екологічно чисту продукцію, - це майбутнє. Ми співпрацюємо з компанією «Nutrilite», яка використовує сучасні технології для вирощування екологічно чистої продукції. Ця компанія допоможе членам Міжнародного сільськогосподарського кластеру вийти на цей шлях, адже має колосальний досвід. Для прикладу, це підприємство самостійно створює органічний компост, використовуючи дощових хробаків для підвищення родючості земель, вони проводять численні перевірки ґрунту, щоб визначити, які мінерали та компост потрібен для його відновлення. Створюючи хороший ґрунт без використання штучних пестицидів і гербіцидів, «Nutrilite» може вирощувати високоякісні продукти. Засновник компанії винайшов метод обробки землі без використання штучних пестицидів і гербіцидів.

49948549_137661587246510_8072339823936929792_n

Окрім проекту «Життя в стилі еко», чимало часу ви приділяєте навчанню молоді основам бізнесу? Розкажіть про це детальніше.

22 роки я займаюся рекомендаційним маркетингом і вибудовую бізнес на цінностях. А рік тому захистив кандидатську на цю тему. Зараз ми для студентів вищих навчальних закладів запровадили бізнес курс MESH – рекомендаційного маркетингу, адже в жодному виші цю тему не вивчають. Це при тому, що близько мільйона людей зареєстровано в різних компаніях рекомендаційного маркетингу. Тому один з важливих напрямків нашої діяльності – це навчання молоді підприємництву, підприємницькому мисленню.

6

Ми започаткували бізнес курс MESH в Київському національному торгово-економічному університеті. Це освітній проект, спрямований на формування системи знань щодо сфери Network Business. Результати перевершили наші очікування! По 10 осіб на одне місце – цей факт підтвердив нашу теорію, що молодь хоче вчитися і розвивати бізнес навики. На мою думку, існує дві проблеми в економічній освіті: коли молодь вчить теорію в інститутах, у них майже немає практики, а коли ми, бізнесмени, маємо багато практики – нам іноді не вистачає теорії. Бізнес курс MESH – це фактично теорія підприємництва та комунікацій, але на практиці, з вуст провідних експертів галузі, успішних підприємців, топових викладачів, науковців, бізнес-тренерів.

00

Автор: i-vin.info
Коментарів 0

Читайте також:

15 Жовтня
За участі молдавських експертів у Вінниці відбувся семінар з органічного виробництва
15 Жовтня
Обласний департамент сільського господарства розвиватиме органічне виробництво на Вінниччині
15 Жовтня
Підприємство «Богданівське» приєдналося до міжнародного агрокластеру «Дністер»
15 Жовтня
Для фермерів Вінниччини розроблять методичні рекомендації щодо органічного виробництва
15 Жовтня
Молдовська компанія «Prograin Organic» допомагатиме вінницьким фермерам розвивати органічне виробництво
15 Жовтня
На Вінниччині сільгоспвиробники займатимуться вирощуванням органічних продуктів

Всі новини

16:24
Вт
У Вінницькому аграрному університеті для підтримки інновацій відкрили TISC
15:36
Вт
У Вінниці на тиждень перекриють вулицю Порика
14:53
Вт
За пів дня у Вінниці тепло дали до 42 будинків із 1222
14:01
Вт
У Погребищі відкрили музей АТО/ООС (ФОТО)
13:18
Вт
Двоє чоловіків розбилися на мотоциклі в Ямпільському районі (ФОТО)
12:40
Вт
Мер Вінниці взяв Коровія за штатного радника
11:57
Вт
На Вінниччині водій легковика влетів у вантажівку, - чоловік загинув (ФОТО)
11:05
Вт
У Могилеві-Подільському оновили пам’ятник-танк (ФОТО)
10:22
Вт
У Вінниці мати не змогла потрапити в квартиру до сина і викликала рятувальників
09:34
Вт
Сімсот школярів Вінниці влаштували вуличний танцювальний флешмоб (ФОТО)
08:43
Вт
У Вінниці справу про хабар директора департаменту будівництва передали в суд
08:00
Вт
Сьогодні – День сільських жінок та незрячих людей
17:00
Пнд
На Вінниччині юнак влаштував трощу на цвинтарі (ФОТО)
15:16
Пнд
Після форуму у Польщі Моргунов хоче подібний провести у Вінниці
13:58
Пнд
У Козятині на вагоні вантажного потяга загинув хлопець
12:20
Пнд
У Вороновиці встановили пам’ятну дошку воїну-кіборгу (ФОТО)
10:42
Пнд
«Диво з горнятка» презентували на фестивалі смаколиків на Вінниччині (ФОТО)
09:34
Пнд
На Вінниччині прикордонник брав хабарі за пропуск через кордон і дозвіл рибалити
08:00
Пнд
Вояки США привезли до Вінниці «Музику свободи»

Будьте першими
в курсі останніх новин з
Інформаційною Вінниччиною

підпишіться на наші новини через соцмережі

Дякую, я вже підписаний на "Інформаційну Вінниччину"