menu
Ексклюзив Надзвичайні події Влада Громади Війна Освіта Культура Туризм Дозвілля Спорт Технології Історія Україна і Світ Агро Коронавірус Інфо Medtime Оздоровлення Beauty.Time Life Команда IVin
<-

Першим відкрив вогонь по боєвиках на Донбасі: колишній командир вінницької бригади став заступником Головнокомандувача ЗСУ

13.02.2024 13:20

Герой України Вадим Сухаревський військову кар’єру розпочав ще в ліцеї

Після того, як Олександр Сирський замінив Валерія Залужного на посаді Головнокомандувача Збройних Сил України, в усій структурі вищого військового командування відбулись кадрові зміни. Серед інших, заступником нового головкома став колишній командир вінницької 59 ОМПБр імені Якова Гандзюка полковник Вадим Сухаревський. I-VIN.INFO розповідає про деякі факти з життя та військової кар’єри нового заступника Головнокомандувача ЗСУ.

Народився Вадим Сухаревський 6 жовтня 1984 році у місті Берегове, що на Закарпатті. У Мукачево майбутній полковник закінчив ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою.

Вже у 19 років, з лютого по жовтень 2004 року, Вадим Сухаревський брав участь у миротворчій місії в Іраку у складі 6 окремої механізованої бригади. Там майбутній заступник головкома брав участь у триденній битві за Ель-Кут з бойовиками Армії Магді, під час якої українські сили відстояли об’єкти у провінції Васит, які були передані під їхню охорону.

У 2009 році Сухаревський закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету Львівська політехніка за спеціальністю «бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів». Через два роки після цього Лейтенант Вадим Сухаревський став командиром аеромобільної роти 80-го окремого аеромобільного полку.

Полковник Вадим Сухаревський став першим українським військовим, який відкрив вогонь по бойовиках на Донбасі в квітні 2014 року.

13 квітня 2014 року він відкрив вогонь із великокаліберного кулемета на бронетранспортері по бойовиках Ігоря Гіркіна і підтримав бійців спецпідрозділу СБУ Альфа. Після цього російські найманці відступили. На жаль, вже 16 серпня того ж року пан Вадим був поранений у бою під Красним.

Підвищувати свою військову кваліфікацію Вадим Сухаревський продовжив в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

2016 року був призначений командиром 1 лінійного батальйону 36 бригади морської піхоти та разом із підрозділом виконував завдання на Маріупольському напрямку.

У 2020 році Сухаревський отримав звання підполковника, а в наступному році став начальником штабу 35 окремої бригади морської піхоти.

Комбригом 59-ої окремою мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка пан Вадим став вже у лютому 2022 року. Під час повномасштабної війни його бригада найбільше відзначилась на херсонському напрямку, коли тривав контрнаступ. Підрозділи Сухаревського одними з перших увійшли в Херсонську область під час наступу на ворога і прорвали російську оборону. 9 листопада 2022 року бригада Сухаревського зайняла село Зелений Гай, завдяки чому Херсон став досяжний для нашої артилерії.

За особисту мужність та героїзм полковник Вадим Сухаревський у червні 2022 року отримав звання Героя України разом з орденом «Золота зірка». Окрім цього заступник Головнокомандувача ЗСУ має наступні нагороди: орден «Богдана Хмельницького» III ст., орден «За мужність» III ст., орден «За мужність» II ст.

39-річний полковник Сухаревський із позивним «Борсук» на посаді заступника головнокомандувача відповідатиме за безпілотні системи й розвиток застосування дронів. На полі бою підлеглі Сухаревського вде давно проявляли винахідливість і вдавалися до нестандартних підходів у використанні безпілотників. Зокрема, бійді 59-ки модифікували акумулятори у дронах DJI Mavic, щоб коптери могли долати більшу відстань.

Читайте також, KOZAK SYSTEM присвятив пісню вінницьким військовим.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: apostrophe.ua, armyfm.com.ua та thepage.ua

Читайте також