menu
Ексклюзив Надзвичайні події Влада Громади Війна Освіта Культура Туризм Дозвілля Спорт Технології Історія Україна і Світ Агро Коронавірус Інфо Medtime Оздоровлення Beauty.Time Life Команда IVin
<-

Підготовка до НМТ з математики: вінницька викладачка поділилась порадами

10.05.2025 18:15

Що заважає учням скласти краще іспит?

Хвилювання, стрес, місяці підготовки – через це все проходять старшокласники перед складанням НМТ. Проте сама здача іспиту може бути простішою, якщо стабільно займатися підготовкою у репетитора чи самостійно. Тож, як підготуватися добре з НМТ, особливо, з математики? Про лайфхаки з цього приводу поділилась з I-VIN.INFO колишня вчителька з математики, репетиторка та викладачка у одному з університетів Тетяна.

Раніше пані Тетяна працювала вчителькою з математики у приватній школі, а потім - у державній. За її спиною вже 9 років стажу роботи з дітьми. Зараз вона працює викладачкою та продовжує бути репетиторкою.

З чого найкраще почати підготовку до НМТ?

– Підготовку до НМТ краще починати ще в 10 класі, адже тоді легше наздогнати той матеріал, який є незрозумілим. Звісно, можна розпочати підготовку і в 11 класі, але це вже залежить від самої дитини. Найголовніше, щоб дитина зрозуміла теми та могла виконати задачі.

Які проблеми виникають у учнів під час пробного тестування?

– Основною проблемою завжди залишається хвилювання. Учень може знати всі правила, розв'язувати складні завдання, але через хвилювання може допустити помилки в легких обрахунках, таких, як 2+2=5. Тому, перш за все, своїм учням кажу, аби заспокоїлися, повірили в себе і розпочали розв’язування задач. Діти хвилюються навіть на пробному іспиті. І дуже шкода, коли учень чи учениця дуже здібні, а через хвилювання поспішають і плутаються у цифрах. Тому найголовніша проблема – це хвилювання.

Чи є джерела або платформи для самопідготовки? Які з них ви вважаєте найефективнішими?

– Зараз існує багато платформ для самостійної підготовки, але вони є корисними для тих учнів, які все знають і їм потрібно лише повторити теми. Для тих, хто хоче вивчити або підтягнути щось, краще все ж займатись з репетитором. До того ж, коли вчишся самостійно, треба мати велику мотивацію та силу волі, аби вибудувати графік занять. У роботі з репетитором теж важлива мотивація, але графіку занять дотримуватися простіше, адже заняття можна запланувати наперед.

Наскільки важлива відверта і щира комунікація учня з репетитором? Як це допомагає, аби учні класно здавали НМТ?

– Так, найголовнішим є відвертість учня, його довіра та відкритість до репетитора. У роботі репетитора головним є донести матеріал так, щоб учень зрозумів. А зі сторони учня чи учениці важливо, чесно оцінити себе і визнати, що він може щось погано розуміти. Не потрібно робити завдання, аби тільки зробити, використовуючи інтернет та штучний інтелект. Варто для себе розібрати правила: як все працює, і чого саме такий правильний результат.

Чи є якісь лайфхаки у ваших учнів, як швидко запам’ятати важку інформацію? Або, можливо, чули історії, як хтось використовував смішні чи дієві «обряди», щоб точно скласти іспит?

– З приводу лайфхаків, то для кожного учня це якесь своє пояснення або проведення різних аналогій. Комусь можу пояснити задачу на грошах, яблуках чи інших предметах. Як таких «обрядів» мені не розповідали. Своїм учням я раджу виспатись перед іспитом, з'їсти улюблене солодке і відволікти мозок від іспиту, аби менше відчувалося хвилювання.

Як обрати якісні онлайн-курси або репетитора?

– Тут, мабуть, краще працює «метод проб та помилок». Хтось краще розуміє, коли пояснють офлайн, а комусь буде нормально займатися онлайн. Одна дитина може і не ходити до репетитора і все розуміти, а інша займається по декілька років і все одно важко дається матеріал. Це все нормально. Якщо стабільно працювати, тоді і буде хороший результат. Варто пробувати все, і шукати, як буде найкомфортніше для вас.

Чи реально самостійно підготуватися до НМТ? Зокрема, до математики?

–Так, цілком. Все реально і можливо. А якщо є сумніви в самостійній підготовці, краще звернутись до репетитора. Бо ми тільки зацікавлені у тому, щоб наші учні отримали хороші результати. Ми радіємо, коли щось виходить, коли вони отримують високу оцінку. І переживаємо, коли щось не виходить, намагаємось пояснити доступніше. Та завжди віримо у своїх учнів і радіємо успіхам разом з ними.

Читайте також, фемінітиви та гендернонейтральні заголовки обговорювали студенти у Вінниці. 

Щоб отримувати новини вчасно підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Головне фото: freepik.com

Фото надані Тетяною

Читайте також