Після атак українських дронів у рф почали обмежувати продаж пального
У рф обмежують продаж бензину на тлі рекордних атак по нафтовій інфраструктурі
Після серії ударів українських безпілотників по російській нафтопереробній інфраструктурі у різних регіонах рф та на тимчасово окупованих територіях почали запроваджувати обмеження на продаж пального. Якщо наприкінці травня про дефіцит бензину повідомляли переважно в окупованому Криму, то вже на початку червня ліміти з'явилися на Луганщині, у прикордонних російських областях та навіть у Москві, повідомляє I-VIN.INFO.
Першими про проблеми з пальним заговорили в окупованому Криму. Так званий глава окупаційної адміністрації Сергій Аксьонов оголосив, що з 30 травня одна людина може придбати не більше 20 літрів бензину А-95 на добу. Аналогічні обмеження раніше запровадили в окупованому Севастополі.
Місцевих жителів закликали не створювати запасів пального та заправлятися у звичному режимі. Втім, у соціальних мережах почали з'являтися повідомлення про довгі черги на автозаправках та проблеми з постачанням бензину.
За даними Reuters, дефіцит пального на півострові безпосередньо пов'язаний із порушенням логістики після українських ударів по транспортній інфраструктурі та маршрутах постачання. Через це окупаційна влада була змушена перейти до продажу бензину за талонами, а на окремих АЗС утворилися багатогодинні черги.
Невдовзі схожі заходи запровадили й на тимчасово окупованій Луганщині. Підконтрольна москві окупаційна адміністрація обмежила продаж бензинів А-92, А-95 та дизельного пального до 20 літрів в одні руки. Формально причиною назвали «зростання попиту» та проблеми з логістикою, які можуть призвести до дефіциту.
Втім, проблеми вже виходять далеко за межі окупованих територій. Російські ЗМІ повідомляють, що низка мереж АЗС у Москві почала вводити власні обмеження. Так, мережа ОРТК продає не більше 60 літрів бензину та 100 літрів дизельного пального одному клієнту. Подібні ліміти з'явилися також на окремих заправках «Лукойлу» та «Газпрому».

У Бєлгородській та Курській областях деякі АЗС вже відмовилися продавати бензин у каністри. У Курську на окремих станціях діє обмеження до 20 літрів на автомобіль, а в Бєлгороді водіям навіть відмовляють у заправці повного бака.
На низці автозаправних станцій російського Санкт-Петербурга також запровадили обмеження на продаж бензину - не більше 50 літрів на один чек. У галузі пояснюють ситуацію проблемами з логістикою та перебоями з постачанням пального. Про це інформували російські Телеграм-канали.
Причиною таких заходів стала масштабна кампанія ударів українських Сил оборони по російській нафтопереробній галузі. За словами президента України Володимира Зеленського, з початку 2026 року українські сили уразили 15 російських нафтопереробних заводів, а майже 40% потужностей первинної переробки нафти в рф станом на травень були виведені з ладу.
Світові медіа також фіксують серйозні наслідки цих атак. Reuters повідомляє, що практично всі великі нафтопереробні заводи центральної частини росії були змушені або повністю зупинити роботу, або суттєво скоротити виробництво після ударів українських дронів. Уражені підприємства забезпечували понад 30% виробництва бензину та близько чверті виробництва дизельного пального в країні.
Окремим ударом для російської паливної галузі стала атака на Волгоградський НПЗ компанії «Лукойл». За даними Reuters, після удару 29 травня завод повністю зупинив переробку нафти. До цього підприємство забезпечувало близько 5% усіх нафтопереробних потужностей рф.

Агентство Bloomberg у своїх матеріалах попереджає, що росія ризикує зіткнутися з дефіцитом пального вже влітку — у період традиційного зростання попиту. За підрахунками агентства, лише у травні українські безпілотники атакували щонайменше вісім із десяти найбільших російських нафтопереробних підприємств, а загальна кількість ударів по нафтовій інфраструктурі стала рекордною за весь час повномасштабної війни.
На тлі проблем із внутрішнім ринком російська влада вже заборонила експорт авіаційного пального та розглядає додаткові обмеження на вивезення бензину й дизельного пального за кордон. Водночас переробка нафти в рф впала до найнижчого рівня з 2009 року.
Попри офіційні заяви кремля про відсутність ризиків для паливного ринку, факти свідчать про інше. Черги на АЗС, талони на бензин у Криму, ліміти на продаж пального в окупованих регіонах та обмеження на заправках у самій росії демонструють, що кампанія ударів по нафтопереробній інфраструктурі починає відчутно впливати не лише на військову логістику, а й на повсякденне життя росіян.
Читайте також, легкоатлети від 6 до 89 років змагались на турнірі пам’яті Володимира Бродовського у Вінниці.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: novynarnia.com, resonance.ua, slovoidilo.ua