
Україна, Молдова та Румунія об'єднують зусилля на регіональному економічному форумі
Регіональний економічний форум «Молдова 2024» за участі української делегації пройшов в румунському місті
Партнерська публікація
Українська делегація відвідала Регіональний економічний форум «Молдова 2024». На цьому заході багато представників влади різного рівня, бізнесменів, громадських діячів, дипломатів та економічних експертів з України, Молдови та Румунії напрацьовували плани для спільного розвитку трьох країн під міцним дахом Європейського Союзу, повідомляє I-VIN.INFO.
Форум проходив у румунському місті Ватра-Дорней з 4 по 6 липня. У заході взяли участь бізнес-лідери, експерти, особи, які приймають рішення у місцевих, регіональних та центральних адміністраціях, представники дипломатичних та міжнародних економічних делегацій, інституційні партнери Республіки Молдова та України. Обговорювали економічні виклики та можливості, характерні для Південно-Східної Європи.
«На цьому форумі обговорюються дуже цікаві проєкти, які пов’язані з Україною та Республікою Молдова. Мова йде про великі інфраструктурні проєкти, які стосуються доріг, залучення фондів та інвестицій у галузі охорони здоров`я. Це те, що цікавить наші країни. Це дуже корисна зустріч, адже тут налагоджуються зв'язки між різними суб'єктами: бізнесом, місцевою та регіональною владами. В результаті налагодження цих зв’язків виникають ідеї, щодо спільних проєктів та покращення майбутнього життя наших народів», - розповідає виконавчий директор Конгресу місцевих влад Молдови Віорел Фурдуй.
Одним з представників України на цьому форумі був Сергій Татусяк, який представляв Єврорегіон «Дністер» та міжнародний консорціум громадських організацій.
«Україна і Молдова сьогодні - ніби сестри в своїх бідах, ми маємо одні і ті ж самі проблеми. Але Україна ще й воює. У нас немає чітких правил гри щодо поділу повноважень всіх гілок влади. Ми тільки розпочали реформу регіональної влади, місцевого самоврядування, але її не завершено. Ми реалізували сотні європейських та міжнародних проєктів і особлива подяка нашим партнерам, з якими ми працюємо не один рік, але нам необхідно працювати і далі. Впевнений, що нові комунікації, які зароджуються на цій конференції дадуть позитивний результат. Головне наше завдання діяти і реалізувати все максимально ефективно. Окремо хочу подякувати представникам влади та народам Молдови та Румунії, які з перших днів повномасштабної війни надали нам величезну допомогу та підтримку. Щира подяка та низький уклін за те, що почули нас та відгукнулись тоді, коли ми потребували цього найбільше», - коментує участь у форумі Сергій Татусяк.
Основними темами дискусійних панелей був розвиток трьох сфер: інвестиції, охорона здоров’я та туризм.
«Я сподіваюся, що ми знайдемо хороші проєкти, щоб спільно реалізувати їх з нашими сусідами в галузі охорони здоров'я. У своєму виступі я сказала, що ми хочемо, щоб навіть медична документація була єдина у всіх країнах. Я все таки сподіваюся, що скоро ми будемо в ЄС і нам потрібні спеціальні медичні системи та софти. І спільними зусиллями нам вдасться розробити та застосовувати ці платформи», - каже доцент кафедри сімейної медицини Державного університету медицини та фармації ім. Миколи Тестеміцану (Республіка Молдова) Лумініца Сувейка.
Підсумовуючи роботу Регіонального економічного форуму «Молдова 2024», варто відзначити, що цей захід став важливим кроком на шляху до зміцнення співпраці між Україною, Молдовою та Румунією. Плідна дискусія, обмін досвідом та спільне бачення майбутнього дозволяють з оптимізмом дивитися на перспективи розвитку регіону.
Об’єднання зусиль у сферах інвестицій, охорони здоров’я та туризму за підтримки європейських партнерів створює міцний фундамент для подальшої інтеграції та успішного розвитку наших країн під егідою Європейського Союзу. Важливо продовжувати розпочаті реформи та спільно втілювати нові проєкти, адже саме у співпраці та взаємопідтримці криється ключ до нашого спільного успіху.
«Співпраця громадських та інших організацій допомогла пом'якшити наслідки кризи війни в Україні. Політика допомоги вільної асоціації допоможе підготувати Україну до приєднання до ЄС. Україна має акцентувати на людському капіталі, освіті, соціальній інтеграції у своїй політиці. Україні допоможе ЄС, але Україна повинна співпрацювати з усіма організаціями та впроваджувати соціальну політику та політику управління в стилі ЄС», - підсумовує депутатка Європарламенту Марі Кармен.
Читайте також, у Вінниці бігтимуть за полеглих Героїв.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: Світлана Пустовіт