menu
Ексклюзив Надзвичайні події Влада Громади Війна Освіта Культура Туризм Дозвілля Спорт Технології Історія Україна і Світ Агро Коронавірус Інфо Medtime Оздоровлення Beauty.Time Life Команда IVin
<-

«Відтепер об'єднались вогонь і вода»: як проходила вечірня частина фестивалю на Вінниччині (ФОТО)

25.07.2021 17:05

Під гаслом «Живий вогонь єднає Україну» провели фестиваль звичаєвої культури

Під гаслом «Живий вогонь єднає Україну» провели фестиваль звичаєвої культури.

У Якушинецькій громаді Вінницької області на фестивалі «Живий Вогонь» кожний охочий зміг відвідати безліч різноманітних локацій. І хоч більша частина дійств відбулася у першій половині дня, «родзинку» фестивалю провели ввечері - запалення «живого вогню», повідомляє Інформаційна Вінниччина.



«Мені сподобалось, що на такому фестивалі відчувається величезний патріотичний дух, пропагуються наші національні цінності. Неймовірно, що приїхали люди з усіх міст України. А головне, що молодь бачить все і має можливість перейняти ці традиції», - ділиться своїми враженнями вінничанка Олена.



Перед запалюванням «живого вогню» ведуча фестивалю Марія Левченко розповіла історію, яка згодом стала легендою. І саме на тому самому місці сторіччями відбувався обряд зажинок: звичай, коли сім'я разом готувалась до збору врожаю. Інсценував даний обряд народний колектив «Брикси».



Гість заходу Костянтин розповідає:

«Я був тут останній раз перед карантином. Але зараз всього стало ще більше. Цей фестиваль наймасштабніший з всіх, які я мав змогу відвідати».



Для розпалювання «живого вогню» або ж ватри Запорізької Січі не використовують ніяких допоміжних засобів. Вся справа у конструкції, яку вперше випробували чотири роки тому.



«Конструкція зроблена з сосни. Аби видобути вогонь, потрібно два дерева різного роду, тобто чоловіче та жіноче. Тому для побудови використали ясен та березу. І завдяки інтенсивному тертю й запалюється вогонь. Усе з'єднано осиковими кілочками, немає жодного цвяха», - розповідає Анатолій Оболонський .



Запалили і спеціально виготовлений символ фестивалю, який розташовувався на воді - Купальське коло.

Крім цього, кожний бажаючий взяв участь у ходінні по розпеченому вугіллі. Підготувала такий майстер-клас Федерація козацького фехтування «Ратар». Участь брали як чоловіки, так і жінки.



«Вперше інформацію про цей фестиваль я побачив в Інтернеті близько тижня тому й одразу сказав, що їдемо. Ти отримуєш не лише позитивні емоції від дійства, а й від єднання з природою. Немає ні багатоповерхівок, ні асфальту. Ми бачимо один одного на свіжому повітрі і не передати словами, яка це насолода. Хочеться побільше таких заходів, адже людей потрібно об'єднувати», - коментує вінничанин Михайло.



На вечірній сцені виступали різні гурти. Це етно-електронний гурт «GG Гуляйгород», панк-гурт «Медовий полин» та рок-гурт «Брати Станіслава». Кількість глядачів збільшилась ледь не вдвічі. Вони танцювали, слухали музику та могли сфотографуватись зі співаками.



Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Діана Праведна

Читайте також