Вінничанам пояснили, за яких умов на майно накладають арешт
Чому на ваше майно може бути накладений арешт?
Інколи власники квартир, земельних ділянок та будинків навіть не підозрюють, що на їх власність може бути накладений арешт. А наче це все нерухоме майно, яким власники можуть користуватись. Проте при укладання угоди купівлі-продажу власника очікують неприємні «сюрпризи». Один з таких – арешт майна. Але при яких умовах на майно може бути накладений арешт? Про це повідомляє I-VIN.INFO з посиланням на фахівчиню Анастасію Семенюк Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області.
В яких випадках може бути арештована власність
Арешт може бути накладений:
• У межах кримінального судочинства. Нерухомість може виступати об'єктом злочину чи на неї можуть накласти арешт для забезпечення конфіскації майна у кримінальному провадженні. Бувають випадки коли у кримінальних провадженнях накладається арешт на майно власника, який не має жодного відношення до справи. У такому разі необхідно оскаржити такий арешт слідчому судді у цій кримінальній справі.
• У рамках господарського, адміністративного чи цивільного провадження. Об'єкт нерухомості може виступати предметом спору або як забезпечення виконання зобов'язань власника. Якщо арешт накладено на виконання рішення (ухвали) суду, його можна оскаржити в рамках тієї судової справи, в якій накладено такий арешт. Тоді треба оскаржити або ухвалу суду, або дії виконавчої служби, залежно від ситуації.
• Виконавчим написом нотаріус також може накласти арешт. Тоді необхідно оскаржити такий виконавчий напис.
• Бувають випадки, що арешт на майно накладається за зобов'язаннями іншої особи, наприклад попереднього власника. В такому разі необхідно звертатися з позовом до суду, до виконавчої служби та доводити, що арешт накладено неправомірно і власник майна до боргів третьої особи не має жодного відношення.
Як перевірити чи накладено арешт на нерухомість
Існує декілька способів отримати інформацію щодо стану майна:
• На сайті ДП «Національні інформаційні системи». Обираємо реєстр «Майно та обтяження»- «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» (наразі-ведуться технічні роботи). Тут кожен охочий може отримати витяг за кілька хвилин, заплативши лише 30 грн. Зокрема, можна дізнатися, хто є власником нерухомості, реєстраційний номер майна та найголовніше – чи не перебуває воно під арештом.
• Також дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, можна отримати через мобільний додаток Дія, за посиланням . Ця послуга коштуватиме також 30 гривень (може змінюватись вартість послуги, у залежності від обсягу наданої інформації).
• Ще одним способом з'ясувати яким є стан нерухомості, перевірити чи перебуває майно під арештом – чат-ботом Opendatabot. Завантажити можна як у Телеграмі https://t.me/OpenDataUABot , так і у Viber https://chats.viber.com/opendatabot/ru
Для отримання отримання витягу з реєстру нерухомого майна
• Відкрийте Опендатабот та зробіть запит за власником— введіть ІПН фізичної особи або код ЄДРПОУ юридичної особи.
• Перейдіть у розділ «Нерухомість, борги, штрафи».
• Оберіть потрібний об’єкт нерухомості з переліку та сплатіть за його замовлення.
• Отримайте витяг.
Нагадаємо, «Ідея проєкту формувалася кілька років»: вінничанин про створення власного проєкту для допомоги спортсменам й ЗСУ.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: https://lexinform.com.ua/