menu
Ексклюзив Надзвичайні події Влада Громади Війна Освіта Культура Туризм Дозвілля Спорт Технології Історія Україна і Світ Агро Коронавірус Інфо Medtime Оздоровлення Beauty.Time Life Команда IVin
<-

Вінницькі студенти-медики зможуть отримувати два диплома

25.04.2023 13:20

Згодом очікується візит ректора Ясського медуніверситету проф. Віореля Скріпкаріу до ВНМУ

Відтепер медичні університети Вінниці та Ясс (Румунія) об'єднують зусилля. Планується, що в Яссах відкриють філію медичного факультету для іноземних студентів. Є перспективи розвитку трансплантології в обох містах з акцентом на пересадку серця, нирки та печінки. Також у розробці – програма невідкладної допомоги та інші проєкти, повідомляє I-VIN.INFO.

Так, ректорка Вінницького національного медичного університету імені Пирогова (ВНМУ) Вікторія Петрушенко підписала угоду з керівництвом Університету медицини та фармації імені Григоре Т. Попа:

«Відсьогодні медичні університети Вінниці та Ясс об'єднують зусилля. Наші викладачі отримають змогу публікуватися в дружніх румунських виданнях, а студенти найближчим часом побачать запрошення для проходження навчальних курсів. Хочеться подякувати керівництву партнерського Університету та очільнику повіту Ясси за теплий прийом».

Вона додає, що розпочалась спільна робота з розробки програми подвійного дипломування. І вже згодом очікується візит ректора Ясського медуніверситету професора Віореля Скріпкаріу до ВНМУ.

Окрім того, Вікторія Петрушенко та очільник Яського повіту Костел Алексе під час зустрічі обговорили подальші можливості співпраці.

«Ми відкриті до будь-якої конструктивної співпраці для стимулювання обміну досвідом, транскордонних проєктів і двосторонніх відносин у сферах освіти та охорони здоров’я», – сказав Костел Алексе.

Саму ж зустріч української делегації з румунськими колегами на чолі із генеральним секретарем повіту Вернікою Лакраміоара у місті Ясси організували за сприяння голови Єврорегіону «Дністер» Сергія Татусяка.

Що там ШІ?

Ми запитали у штучного інтелекту (ШІ):

«Як можуть співпарцювати медичні університети Румунї та України?»

Отримали таку відповідь:

Медичні університети Румунії та України можуть співпрацювати в багатьох напрямках, щоб покращити якість освіти, науки та медичної практики. Ось декілька ідей, які можуть стати основою для співпраці між медичними університетами Румунії та України:

-Обмін студентами та викладачами. Медичні університети можуть організовувати програми обміну, щоб студенти та викладачі мали можливість вивчати курси та викладати предмети в іншій країні. Це дозволить студентам та викладачам підвищити свої знання та отримати новий досвід, а також сприятиме розвитку міжнародного співробітництва.

-Спільні наукові дослідження. Медичні університети можуть співпрацювати в проведенні наукових досліджень, щоб розв'язати важливі проблеми в галузі медицини. Це може стати основою для співробітництва між відділеннями медичних університетів, а також для спільного використання ресурсів та обладнання.

-Організація міжнародних конференцій та семінарів. Медичні університети можуть спільно організовувати міжнародні конференції та семінари з медичних питань, щоб обмінюватися досвідом та знаннями з іншими медичними університетами та фахівцями з різних країн.

-Розвиток спільних програм післядипломної освіти. Медичні університети можуть створювати спільні програми післядипломної освіти для фахівців з медичної галузі.

-Створення спільних програм та проектів. Медичні університети можуть спільно створювати програми та проекти, спрямовані на покращення медичної освіти, дослідження та медичного обслуговування в обох країнах.

Увага! Інформація від ШІ може не відповідати дійсності.

Від редакції: Цього разу штучний інтелект відповів загальними фразами, які можуть бути застосовані до співпраці будь-якого рівня. І спростування ця відповідь ШІ не потребує.

Нагадаємо, вінницька дитяча лікарня отримала портативний рентген.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал. 

Фото надані Вікторією Петрушенко

 

 


Читайте також