menu
Ексклюзив Надзвичайні події Влада Громади Війна Освіта Культура Туризм Дозвілля Спорт Технології Історія Україна і Світ Агро Коронавірус Інфо Medtime Оздоровлення Beauty.Time AI Команда IVin

АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА ОНЛАЙН МЕДІА "I-VIN.INFO"

Загальні положення

1.1. Цією Антикорупційною політикою (далі - Політика) онлайн-медіа "I-VIN.INFO" (далі за текстом — онлайн-медіа) проголошує, що її члени та працівники у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах з партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами вживають усіх зусиль та заходів щодо протидії та запобіганню корупції в діяльності онлайн-медіа.

1.2. Антикорупційна політика встановлює стандарти та вимоги не нижчі, ніж передбачені Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та Типовою антикорупційною програмою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції.

1.3. Терміни в Антикорупційній політиці вживаються у значеннях, наведених в Законі.

Мета політики

2.1. Політика відображає прихильність онлайн-медіа, її членів та співробітників високим етичним стандартам і принципам відкритого і чесного ведення справ, а також прагнення онлайн-медіа до вдосконалення корпоративної культури, дотримання найкращих практик корпоративного управління та підтриманню ділової репутації онлайн-медіа на належному рівні.

2.2. Онлайн-медіа ставить перед собою мету: мінімізувати ризик втягнення онлайн-медіа, керівників, членів, працівників незалежно від займаної посади в корупційну діяльність; сформувати у членів онлайн-медіа, працівників, а також партнерів, донорів, контрагентів та інших осіб однакове розуміння політики онлайн-медіа щодо несприйняття корупції у будь-яких формах і проявах; встановити обов'язок співробітників онлайн-медіа знати та дотримуватися принципів і вимог цієї Політики, ключових норм застосовного антикорупційного законодавства, а також адекватних процедур щодо запобігання корупції.

Сфера застосування та обов’язки

3.1. Всі співробітники онлайн-медіа мають дотримуватися цієї Політики, її принципів та вимог.

3.2. Керівник онлайн-медіа відповідає за організацію всіх заходів, спрямованих на реалізацію принципів і вимог цієї Політики, включаючи призначення осіб, відповідальних за розробку антикорупційних процедур, їх впровадження і контроль за їх виконанням.

3.3. Принципи та вимоги цієї Політики поширюються на членів онлайн-медіа та їх представників, працівників онлайн-медіа, а також на інших осіб у тих випадках, коли відповідні обов'язки закріплені в договорах із ними, у внутрішніх документах, або прямо випливають із Закону.

Антикорупційне законодавство

4.1. Онлайн-медіа та всі її члени та працівники зобов’язані дотримуватись антикорупційного законодавства України, а саме Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

4.2. Поняття “неправомірна вигода”, “потенційний і реальний конфлікт інтересів”, “приватний інтерес” визначаються на основі вищезгаданого Закону.

4.3. Неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

4.4. Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

4.5. Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

4.6. Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв’язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Ключові принципи

5.1. Місія керівництва - формувати етичний стандарт нетерпимого ставлення до будь-яких форм і проявів корупції на всіх рівнях, подаючи приклад своєю поведінкою і забезпечуючи ознайомлення з антикорупційною політикою всіх працівників і контрагентів.

5.2. Онлайн-медіа забезпечує розробку та вжиття заходів, які є необхідними та достатніми для запобігання, виявлення і протидії корупції у своїй діяльності.

5.3. Антикорупційні заходи включають: 1) періодичну оцінку корупційних ризиків характерні для діяльності онлайн-медіа в цілому і для окремих напрямків зокрема. Оцінка корупційних ризиків у Організації проводиться керівником онлайн-медіа; 2) антикорупційні стандарти і процедури у діяльності онлайн-медіа.

5.4. Основними антикорупційними стандартами і процедурами онлайн-медіа є:

1) ознайомлення нових працівників із змістом Антикорупційної політики, проведення нарад з питань запобігання і протидії корупції;

2) критерії обрання ділових партнерів та їх антикорупційна перевірка;

3) включення положень щодо обов’язкового дотримання Антикорупційної політики до документів, що продукуються/погоджуються онлайн-медіа;

4) обмеження щодо підтримки онлайн-медіа політичних партій;

5) норми професійної етики та обов’язки і заборони для працівників;

6) обмеження щодо подарунків;

7) здійснення працівниками функцій щодо запобігання корупції; періодичну оцінку корупційних ризиків

5.5. Перевірка контрагентів. онлайн-медіа докладає зусиль, щоб мінімізувати ризик ділових відносин з контрагентами, які можуть бути залучені до корупційної діяльності, для чого проводиться перевірка наявності у них власних антикорупційних процедур або політик, їхньої готовності дотримуватися вимог цієї Політики і включати у договори антикорупційні умови (застереження), а також надавати взаємне сприяння для етичного ведення справ та запобігання корупції.

5.6. Вимоги донорів онлайн-медіа щодо запобігання корупційним явищам, що містяться в грантових угодах, є невід’ємною частиною цієї Політики в рамках виконання цих угод.

Подарунки та представницькі витрати

6.1. Подарунки, які члени та працівники від імені онлайн-медіа можуть передавати іншим особам і організаціям, або які члени та працівники, у зв'язку з їх роботою в онлайн-медіа або виконанням представницьких функцій, можуть отримувати від інших осіб і організацій, а також представницькі витрати, в тому числі, витрати на ділову гостинність та просування онлайн-медіа, які працівники та члени від імені онлайн-медіа можуть нести, повинні одночасно відповідати п'яти вказаним нижче критеріям:

6.1.1. бути прямо пов'язаними із законними цілями діяльності онлайн-медіа, наприклад, з презентацією або завершенням проєктів, успішним виконанням завдання, або з загальнонаціональними святами, пам'ятними датами, ювілеями;

6.1.2. бути розумно обґрунтованими, пропорційними і не бути предметами розкоші;

6.1.3. не являти собою приховану винагороду за послугу, дію, бездіяльність, потурання, заступництво, надання привілеїв, ухвалення певного рішення або спробу вплинути на одержувача з іншою незаконною або неетичною метою;

6.1.4. не створювати репутаційного ризику для Організації, співробітників та інших осіб у разі розкриття інформації про подарунки або представницькі витрати;

6.1.5. не суперечити принципам і вимогам цієї Політики, іншим внутрішнім документам онлайн-медіа і нормам чинного законодавства.

6.2. Не допускаються подарунки від імені онлайн-медіа, її співробітників та представників третім особам у вигляді грошових коштів, як готівкових, так і безготівкових, незалежно від валюти.

Порядок проведення внутрішніх розслідувань

7.1. У разі надходження повідомлення або виявлення ознак порушення Антикорупційної політики членом онлайн-медіа або ознак вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень керівник онлайн-медіа вживає заходів, передбачених пунктом 10.2 цього розділу. У разі надходження повідомлення або виявлення ознак порушення вимог Антикорупційної політики керівник онлайн-медіа або ознак вчинення ним корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення, засновники (члени) онлайн-медіа вживають заходів, передбачених пунктом 10.2 цього розділу.

7.2. За умов, передбачених пунктом 10.1 цього розділу, засновники (члени) онлайн-медіа, керівник онлайн-медіа зобов’язані вжити таких заходів:

1) провести внутрішнє розслідування з метою підтвердження чи спростування інформації про ймовірне порушення Антикорупційної політики або корупційне чи пов’язане з корупцією правопорушення;

2) за результатами проведення внутрішнього розслідування застосувати дисциплінарне стягнення до винних осіб, якщо для цього є підстави;

3) за результатами внутрішнього розслідування визначити способи усунення причин і наслідків порушення, якщо таке мало місце, а також забезпечити заходи щодо запобігання таким діям у майбутньому;

4) у разі виявлення ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, за вчинення якого передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність, негайно інформувати про це спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

7.3. Внутрішнє розслідування проводиться лише у випадках, коли надана або виявлена інформація стосується конкретних осіб та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Строк проведення розслідування не повинен перевищувати сім днів.

Матеріали проведених внутрішніх розслідувань зберігаються в архіві онлайн-медіа не менше 5 років.

7.4. Внутрішнє розслідування проводиться з дотриманням принципів об'єктивності та неупередженості. До службового розслідування не можуть залучатися особи, стосовно яких проводиться розслідування, їх родичі та інші особи, які зацікавлені у результатах розслідування.

Внесення змін

8.1. При виявленні недостатньо ефективних положень цієї Політики або пов'язаних з нею антикорупційних процедур онлайн-медіа, або при зміні вимог законодавства України керівник онлайн-медіа ініціює розробку і реалізацію плану дій з перегляду та зміни цієї Політики та/або антикорупційних процедур.

Відповідальність

9.1. Керівник, інші члени онлайн-медіа, а також працівники онлайн-медіа, незалежно від займаної посади, несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України, за дотримання принципів і вимог цієї Політики, а також за дії (бездіяльність) підлеглих їм осіб, що порушують ці принципи і вимоги.

9.2. Особи, винні в порушенні вимог цієї Політики, можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності за ініціативою Загальних зборів, які уповноважують керівника онлайн-медіа, правоохоронних органів чи інших осіб у порядку та на підставах, передбачених законодавством України, локальними нормативними актами та трудовими договорами.