
«У нього горять очі»: голова Вінницької обласної асоціації футболу про плани Андрія Шевченка на посаді президента УАФ
Інтерв’ю з головою Вінницької обласної асоціації футболу Іреком Гатаулліним
Повномасштабна війна внесла корективи в спортивний ритм життя нашої країни. Футбол теж переживає не найкращі свої часи через важку ситуацію в Україні. Проте, кількість українців, які грають в топових лігах Європи, та результати національних збірних показують, що російським ракетам та снарядам не вдалося знищити український спорт. Голова Вінницької обласної асоціації футболу Ірек Гатауллін розповів I-VIN.INFO про майбутнє українського футболу із новим президентом УАФ, рівень розвитку футболу на Вінниччині та відношення міжнародних спортивних організацій до російських футболістів.
— Нещодавно Андрія Шевченка обрали президентом Української асоціації футболу. Як ви думаєте, які зміни в стратегію розвитку українського футболу це привнесе?
— Зміни потрібні були давно. Повномасштабна війна принесла багато викликів і зараз потрібен новий підхід до розвитку футболу в країні. Андрію Миколайовичу буде дуже важко, адже зараз існує великий дисбаланс між регіонами в плані ситуації із фінансами, інфраструктурою та кадрами. Проте, я і багато інших керівників обласних асоціацій готові допомагати йому усім, адже це людина, яка бажає щось зробити, у нього горять очі.
— Які конкретні кроки, на вашу думку, покращать ситуацію?
— Професійний футбол в Україні більш-менш грає. Одинадцять наших збірних у грі. Наразі є проблеми з дитячо-юнацьким футболом – чемпіонати не проводяться, лише по категорії U-19 були змагання. Цього року Андрій Шевченко хоче запустити весь дитячо-юнацький футбол. Також він розмірковує, як повернути глядачів на стадіони, адже це дуже важливо. Окрім цього, у пана Шевченка вже є домовленість із грандами та спонсорами. А це додаткові 2-3 мільйони євро до Української асоціації футболу, тобто, 25 відсотків від усього бюджету.
— Як ви оцінюєте рівень розвитку футболу в Вінницькій області за останні роки?
— Не хочу говорити, що у нас все гладко. Є недоліки, за які нас справедливо критикують, але також слід розуміти, що не все залежить від Асоціації. У нас на чемпіонаті області зараз грають шість команд, і на те є об’єктивні причини. Величезна кількість професійних команд перестала існувати із початком російського вторгнення через брак фінансування. Раніше в Томашполі була своя команда, потім її розпустили. І коли я розмовляв з головою громади, він сказав мені: «Шановний, я дуже люблю футбол, але мені треба в лікарню поставити ліжка і купити десять тепловізорів для наших земляків на передовій». Це пріоритети.
— З якими викликами в своїй діяльності наразі стикається Вінницька обласна асоціація футболу?
— Після реформи децентралізації у нас замість двадцяти чотирьох районних федерацій стало шість. У цих районних федерацій дуже мало повноважень. Всі повноваження і всі кошти зараз в 63 громадах, і це виклик. Водночас, постає завдання – поїхати в кожну територіальну громаду, агітувати за розвиток спорту, не тільки футболу. У мешканців громад можуть бути свої улюблені види спорту, тому найкращим рішенням було б – створення спортивного клубу і розвиток декількох видів спорту.
— Якою буде стратегія Вінницької обласної асоціації щодо розвитку футболу на Вінниччині цього року?
— Ми ще не знаємо, які завдання буде ставити Українська асоціація футболу. Ці завдання будуть визначені новим президентом після конгресу UEFA в Парижі. Ми будемо відштовхуватись від програми розвитку УАФ і впроваджувати її на рівні нашої області.
— Президент UEFA нещодавно висловився на підтримку російських спортсменів, назвавши їх «жертвами». Як донести міжнародним спортивним організаціям правду про те, що російський спорт завжди був і буде інструментом пропаганди війни та імперських наративів?
— Я підтримую на сто відсотків слова Андрія Шевченка, який запросив пана Чеферіна, президента UEFA, приїхати в Україну, поїхати в ті міста, де руйнували будинки та вбивали дітей. Хай подивиться на зруйновані росіянами стадіони, а потім спробує повторити таку публічну заяву. Питання в тому, чи міжнародні спортивні організації заангажовані, чи вони дійсно не знають усього того, що тут відбувається. Вони мають зрозуміти, що росія – країна-агресор і всі, хто живуть там і займають згодницьку позицію, не повинні бути ніде представлені, особливо в футболі.
Читайте також, «Ці спортсмени сформують дуже сильну націю»: вінницький тренер.
Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.
Фото: utufu.org.ua, suspilne.media та uaf.ua